OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Spłonęły tysiące indyków

W nocy o godz. 2:30 doszło do pożaru w miejscowości Kurów (gm. Nowe Skalmierzyce). W zdarzeniu zginęło 7,5 tysiąca tygodniowych indyków.

{openx:1}

Duże zadymienie zauważono w murowanym kurniku. Jego rozmiar to 100 metrów długości, 18 m szerokości i 5 metrów wysokości. Z jednej strony od czoła kurnika znajdowało się dobudowane pomieszczenie mieszkalne, natomiast z drugiej usytuowany był magazyn paszowy. Ogrzewanie obiektu odbywało się za pomocą centralnego ogrzewania oraz za pomocą promienników gazowych, w którym znajdowało się 7,5 tysiąca jednotygodniowych piskląt indyczych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie ugaszeniu pożaru. Ze względu na bardzo duże zadymienie strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do oddymienia obiektu za pomocą trzech wentylatorów nadciśnieniowych. W trwającej ponad 4 godziny akcji udział brało 5 zastępów straży pożarnej (2 PSP oraz 3 OSP).

W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie technologiczne kurnika (promienniki gazowe, podajniki paszy, poidła) oraz ściółka, natomiast zaczadzeniu uległo 7,5 tysiąca piskląt indyczych. Wstępnie straty materialne zostały oszacowane na 110 tysięcy złotych.

0 0 głos
Oceń temat
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ryj
4 lat temu

słaba cena go spaliła’

bb
4 lat temu

biedne indyki 🙁 (*)

Rozsądny
4 lat temu

Przy takich przypadkach gdzie palą się domy, kurniki i cokolwiek, dobrze by było informować społeczeństwo o przyczynach pożarów. Może wtedy potencjalni pogorzelcy unikną podobnego nieszczęścia?

derek
odpowiada  Rozsądny
4 lat temu

Przyczyna zawsze ta sama-zwarcie instalacji elektrycznej.

Ja
4 lat temu

może troszkę pokory Pana tam nie było

5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x