Koń zamiast krowy. Urbaniak krytykuje Klimek

Minął już ponad rok odkąd Beata Klimek została prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego. W wyborach samorządowych pokonała Jarosława Urbaniaka, który teraz bardzo krytycznie ocenia jej rządy.

– To był rok uśmiechania się i poklepywania po plecach. Najbardziej spektakularną inwestycją w tym czasie był remont gabinetu prezydenta miasta. Wszystko zakończyło się klasycznym zabiegiem marketingowym – podsumował Jarosław Urbaniak.

Zabiegiem marketingowym w ocenie Urbaniaka miała być decyzja Beaty Klimek o „likwidacji” Holdikomu. Wcześniej w tym temacie głos zabierali już ostrowscy radni, którzy nie pozostawili na prezydent naszego miasta suchej nitki. Teraz dołączył do nich także Urbaniak. On także ostro krytykuje utworzenie w miejsce Holdikomu nowej spółki, którą jest CRK. – Bierzemy krowę, zwołujemy komisję, a ta za ogromne pieniądze robi audyt. Później kupujemy naklejkę z napisem koń i naklejamy ją na krowę. W ten sposób powstaje koń. Tak przebiegała słynna likwidacja Holdikomu – ironizował były prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W jego ocenie Beata Klimek wydała ogromne pieniądze na audyt, a później dokonała tylko zmiany nazwy spółki. – Ostatnie zmiany, jakie tam zaszły, miały miejsce jeszcze za czasów mojego urzędowania. Chodzi o obniżenie kosztów funkcjonowania Holdikomu. O oszczędnościach na wynagrodzeniach prezesów trudno mówić. W tej chwili jest dużo więcej osób na tych stanowiskach w spółkach miejskich niż w momencie, kiedy ja kończyłem prezydenturę – dodał Urbaniak.

Jak oceniają Państwo słowa byłego prezydenta? Czy w Ostrowie „żyło się lepiej” za kadencji Jarosława Urbaniaka?

Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2016/01/urbaniak-o-koniu.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2016/01/urbanik-jaroslaw.jpg”]

CZYTAJ  Te ulice wkrótce będą modernizowane
52 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ostrowianka
10 lat temu

Kpina i to z taką bezczelnością jaka jego cała była kadencja a teraz jego wychowankowie w radzie ktorzy wszystko blokują co było propozycją Prezydent Klimek . Dowód na to mamy w ostatnim kretyńskim pomyśle jakim jest zabranie 1mln z remontu stadionu żużlowego na niby remonty ulic !!! Żałosna troska o mieszkanców przez Pana Paducha który bryluje w radzie jako były wychowanek Urbaniaka ktory byl na przynieść -wynieść !! Co zrobili za kadencji Urbaniaka ??!!! Dzisiaj Urbaniak jako poseł opozycji śmie wtracać się do spraw Ostrowa jak wszyscy jego koledzy robia totalne zamiesznie na każdym polu !! . Radni PO wezcie sie do roboty a nie podkladania klodów !!!!!!!!!!!!!!!! Przyjdzie czas na podsumowanie waszej pracy a wówczas to mieszkancy będą mieli glos a nie Urbaniak !!!!!!

xyz
odpowiada  ostrowianka
10 lat temu

Ostrowianko, co znaczy niby remonty ulic? To one będą te remonty, czy radni pieniądze przepiją? Bo niby remont stadionu w tym roku przeprowadziła pani Klimek. Potrzymała na koncie 1,5 mln i na końcu roku zabrała na basen. Radni zabrali kolejny milion na konkretne roboty drogowe! Co zrobiono za kadencji Urbaniaka? Mieszkasz w Ostrowie? Wątpię, albo udajesz że nie wiesz.

terefere kuku
odpowiada  xyz
10 lat temu

Gdyby za kadencji p. Urbaniaka zrobiono prawidłowo projekt, to by z realizacją problemów nie było. 😛

xyz
odpowiada  terefere kuku
10 lat temu

Ten projekt zrobiono w 2015 roku, za Klimkowej terefere. nie da się obronić twojej tezy. Urbaniak spokojnie zrobił jeden sektor dla gości. A tak na marginesie- za Urbaniaka Ostrovia była w II lidze, grała wysoko w pucharze i jak spadła to do III ligi. A za Klimkowej od razu obie drużyny piłkarskie spadły do IV a żużel na dno. Ot taki przypadek?

ostrowianka
odpowiada  xyz
10 lat temu

Mieszkam w Ostrowie i dlatego wiem co zrobił Urbaniak !! Wielkie nic !!!!!!!!! Ścieżki rowerowe ? i nasadzenia drzew tam gdzie są całe hektary ?? KPINA !!!!!!

PITER
10 lat temu

Lepiel słaba pani Klimek niż zadufany w sobie mistrz z Po . Nabudował biedronek , fontannę za 760 tys , premie dla kolesi , remont mostów był konieczny bo by drogowcy je zamkneli wstyd wstyd wstyd WOLE MACIEREWICZA bo nie zmysla jaki jest wspaniały

P.R.
odpowiada  PITER
10 lat temu

A to dobre, od kiedy prezydenci miast budują sklepy (biedronki)?

hmm
odpowiada  PITER
10 lat temu

Piter rzeczywiście Antek jest najlepszy:) Też go wolę

ar
10 lat temu

i akurat Urbaniak ma racje !

jazzal
10 lat temu

p.Klimek to Ostrowska porazzzzka

tenerifi
10 lat temu

Klimkowa nie zna się na ludziach otacza się takimi którzy psują jej reputację i ściągna na dno. K, Z to porażka dla miasta. Przynajmniej PO było gwarantem tego że tzw, odpady polityczne nigdzie się nie dostały do żadnego koryta.

Derek
10 lat temu

Lepiej czy gorzej..facet jest miękkim h..robionym bo nie może się pogodzić,ze kobieta wygryzla go z koryta. Tak jeszcze z pol roku poczekamy ile sklepow,lokali itp upadnie i wtedy zrobimy małe porównanie.

mieszkanka
10 lat temu

brawo P. Urbaniak szkoda ze miasto traci bo ludzie dali się nabrać…..

Maciej
10 lat temu

Mnie interesuje KIEDY w Przygodzicach powstanie „kielbasa wyborcza” Pana RAJSKIEGO ktory to zapowiadal MEGA FABRYKE Comfortu. P.S. Wielki list intencyjny chyba juz w atmosferze…

DO ROMAN
10 lat temu

BIAŁAS TO RODZINA PANA PREZESA OZC WIĘC DLATEGO UDAŁO MU SIĘ ZOSTAĆ

DO SZOK
10 lat temu

TY CHYBA NIE WIESZ CO GADASZ
W OZC 2 CZŁONKÓW ZARZĄDU I PROKURENT A BYŁ JEDEN TO DOPIERO JEST NADPROGRAMOWA LICZBA

52
0
Napisz co o tym sądziszx