OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Koniec marzeń o żużlu w Ostrowie

GKSŻ ustaliła system rozgrywek na sezon 2016. Ligi zostaną połączone, nie będą podzielone na grupy, a w rywalizacji udziału nie wezmą prawdopodobnie kluby z Ostrowa, Lublina i Gniezna.

+

Żużlowa centrala rozważała różne scenariusze dotyczące systemu rozgrywek na przyszły sezon. W pewnym momencie panował duży chaos, bo decydenci bardzo często zmieniali zdanie. W czwartek został wydany w końcu oficjalny komunikat. Pierwsza i druga liga zostaną połączone. Nie będzie podziału na grupy. Drużyny będą rywalizować na zasadach każdy z każdym. Wyjątkiem będą ekipy z Opola i Rawicza, które rozegrają tylko mecze na własnym torze. Do rywalizacji dopuszczonych zostanie łącznie 11 drużyn.

W tym gronie nie będzie prawdopodobnie klubów z Ostrowa Wielkopolskiego, Lublina i Gniezna. Dwa pierwsze wystąpiły niedawno do władz polskiego żużla o wznowienie procesu licencyjnego. Ostateczna decyzja należy do Komisji Licencyjnej. Ta jednak będzie prawdopodobnie sceptyczna i uszanuje opinię Głównej Komisji Sportu Żużlowego. A ta twierdzi, że dopuszczenie do rozgrywek kolejnych ośrodków zburzyłoby wypracowane w czwartek rozwiązanie.

Jeśli GKSŻ zostanie poproszona o wyrażenie opinii w tej sprawie, to w stosunku do tych trzech klubów będzie ona raczej negatywna. Dołączenie kolejnych zespołów do Nice PLŻ zburzyłoby wiele kwestii – mówi w rozmowie z portalem WP SportoweFakty Zbigniew Fiałkowski z GKSŻ.

Wszystko wskazuje zatem na to, że to koniec marzeń o żużlu w ligowym wydaniu w sezonie 2016. Ostrowscy kibice będą musieli przełknąć gorzką pigułkę i liczyć na pozytywny przebieg procesu licencyjnego przed kolejnymi rozgrywkami.

24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jabol
5 lat temu

Po dwumeczu z Rybnikiem już byliśmy w e-lidze a Rybnik płakał…A dziś? Rybnik w elidze SEC w Rybniku a u nas hoj dupa i kamieni kupa

Wanda Kraków
odpowiada  dupa
5 lat temu

W Krakowie żużel ma się nieźle. Będziemy oglądali ligę w nowym sezonie. No ale u nas klub prowadzimy solidnie. Z szacunkiem dla kibiców i rywala. Bye bye elektrycy.

adept podziekujcie za to prezesowi Wodniczakowi
5 lat temu

prezes Wodniczak winien nie powinien walczyc i pic z Cieslakiem

Wacio
5 lat temu

Żużel, to za drogi sport na takie miasto jakim jest Ostrów. Widać to od dawna. Żeby osiągnąć sukces trzeba kilku lat i przez ten czas dużych pieniędzy. A dotychczas było tak, że powstawał nowy klub, zatrudniał trenerów i zawodników wiedząc, że budżet jest tylko papierowy. Ale liczono, że jakoś to będzie,a gdy przyjdzie awans, to otworzy się worek z pieniędzmi, bo sponsorzy będą walić drzwiami i oknami. A tymczasem na debecie w nieskończoność jechać się nie daje i przychodził koniec sezonu, brak awansu, długi klubu i apiat od nowa. Następny “nowy” klub na tych samych zasadach, a stary z kolosalnym długiem. Ile tak można? Więc lepiej może sobie odpuścić, przynajmniej na jakiś czas.

ZDZIŚ !
5 lat temu

KOCHAM! ŻUŻEL,30LAT KIBICOWAŁEM OSTROWSKIM ŻUŻLOWCOM , NIE KLUBOM /PREZESOM ZŁODZIEJOM .SORY JA LUBIĘ ŻUŻEL ,A WY KASĘ;ZŁODZIEJE.I KŁAMIECIE NA POTĘGĘ ;KIBICÓW;WŁADZE MIASTA ,I SAMI SIEBIE!!

m
5 lat temu

Przed kolejnym sezonem nie mają już o co się starać, klub zawiódł kibiców na całej linii. Ile razy można dawać szansę?? Ile razy można dawać nadzieję i po prostu burzyć ją jak domek z kart jednym ruchem, bez szacunku dla innych? A co gorsza przy tym ośmieszać cały klub czyli także kibiców przed całym żużlowym światem ?? Niestety ale jestem na NIE , po ponad 20 latach kibicowania mówię NIE dla Ostrowskiego żużla.

alojz
5 lat temu

BM SLAM STAL Kalisz za ostrowskie pieniądze ale jaja

zmęczeni żużlem ostrowiacy
odpowiada  bk
5 lat temu

Ależ nic! Miłe miasteczko i ludzie! Ale Raszków wspiera żużel, więc myślałem, ze tam chętnie sobie zrobią tor i będą utrzymywać zbieraninę zawodników z całego świata..

bk
odpowiada  zmęczeni żużlem ostrowiacy
5 lat temu

A co ci Raszków zawinił, że chcesz go tak ukarać?

jack
5 lat temu

tylko BM SLAM STAL!!!!!!!

24
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x