OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Skradli alkohol, kawę i…

15 grudnia, ostrowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o trzech kradzieżach sklepowych. We wszystkich przypadkach funkcjonariusze ustalili dane sprawców. Ponadto, jeden z zatrzymanych mężczyzn w trakcie kontroli posiadał przy sobie marihuanę.

+

Do pierwszej kradzieży doszło 14 grudnia, w jednym ze sklepów, w centrum miasta Ostrowa Wielkopolskiego. 20-letni mężczyzna ukradł butelkę alkoholu o wartości ponad 200 zł. Zgłaszający powiadomił o fakcie policję dopiero następnego dnia, jednak przy pomocy sklepowego monitoringu funkcjonariusze ustalili sprawcę kradzieży.

Niedługo później, 15 grudnia, z jednego ze sklepów spożywczych, ten sam mężczyzna dokonał kradzieży dwóch opakowań kawy, o łącznej wartości blisko 30 zł. W trakcie czynności okazało się , że 20-latek jest sprawcą kradzieży radia o wartości blisko 150 zł, której dokonał kilka dni wcześniej. Policjanci dokonali kontroli, podczas której ujawnili przy zatrzymanym mężczyźnie woreczek strunowy z zawartością marihuany. Mundurowi ustalili również, że 20-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za posiadanie środka odurzającego grozić mu może teraz dodatkowo 3 lata pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, w innym sklepie na terenie miasta, doszło do kradzieży kosmetyku o łącznej wartości blisko 10 zł. 17-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego, za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

Nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa! W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, policjanci po raz kolejny przypominają, o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas świątecznych przygotowań.

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Toporek
odpowiada  Kalkulator
5 lat temu

Kalkulator… Skradnij mi coś, nawet wartości 200 zł, to odrąbie Ci prawą dłoń, po czym poklepie Cię po ramieniu. OK?

Weterynarz
5 lat temu

Z newsów dla jaj bożonarodzeniowych to po starostwie lata pies. Stary i zgorzkniały piesek starosty ma już wiele lat i niestety problem z zachowaniem swoim psim od samego początku awansu psiego. Po pierwsze ciągle podgląda wyjścia, wejścia i wszystko co wpadnie mu w oczy, potrafi wejść do kuchni jeśli jest tam cos co go zainteresuje to obszczywa i liże jęzorem kontakty pod prądem. Nic nie pomaga, ani karcenie, czy apelowanie do uczuć psich. Jest to bardzo uciążliwe ale większy problem sprawia to iż zaczepia i podgryza tych co mu michę dali. Czy trzeba zatem odesłać tego starego ubrylantowanego psa z powrotem do klatki w schronisku dla bezdomnych zwierząt ? Proszę o jakieś rady.

lllll
odpowiada  Kalkulator
5 lat temu

czyli wg. twojego toku rozumowania lepiej niech kradna i nie ida siedzieć do paki bo koszt utrzymania za drogi to powiedz nam gdzie mieszkasz ukradnie ci ktoś samochód i troche rzeczy z domu a ty go poklepiesz po ramieniu i powiesz super siedzieć nie pójdziesz bo koszt za drogi prosze cię dorośnij dzieciaku

kefir
odpowiada  Kalkulator
5 lat temu

Tak drobne przestępstwa istotnie nie nadają się do więzienia. Ale że są kłopotliwe, jest ich plaga, więc trzeba coś z tym zrobić. Rozwiązanie jest. Baty. Schwytany złodziejaszek idzie na rynek, tam gagatka przywiązujemy do pręgierza, ściągamy odzienie górne (albo dolne, bo gagatek miałby wybór, ćwiczymy po garbinie albo po dupie) i zadajemy razy wystruganym rabarberkiem. Wartość wyniesionego towaru poniżej 100 zł – jeden bacik, do 200 – 2. I tak aż do sumy kiedy się takiego delikwenta zamyka.
Chłosta odbywałaby się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych, aby zainteresowane widowiskiem osoby pracujące miały możliwość oglądnięcia całej hecy.
Jeszcze jedną pieczeń można upiec przy jednym ogniu. Mianowicie rozruszało by to knajpy w rynku. Każdy chętnie z ogródka przy piwku oglądałby widowisko.

Kalkulator
odpowiada  mieszkaniec
5 lat temu

A ty co, chciałbyś mi wybierać zawód? Czyżbym ja ci go wybierał? Miej pretensję do samego siebie albo do rodziców, że zajmujesz się tym czym zajmujesz.

mieszkaniec
odpowiada  Kalkulator
5 lat temu

chciałbym żebyś ty miał taki sklep w przyszłości i gościł u siebie dzień w dzień to penerstwo .

Kalkulator
odpowiada  mieszkaniec
5 lat temu

A co byś chciał, żeby zamykano takich złodziejaszków do więzień? Czyżbyś nie wiedział, że na utrzymanie jednego więźnia trzeba wydać co miesiąc 3000 zł? A może byś chciał, żeby państwo przydzieliło ci darmową ochronę w twoim osiedlowym sklepiku?

Dumny biedak
odpowiada  lllll
5 lat temu

Mały mózg to masz ty. Bo musisz zasuwać w swoim pitulitung geszefcie od rana do wieczora, a żyjesz na takim samym poziomie jak ja który nie musi nic robić oprócz tego, że od czasu do czasu odwiedzę twój sklep.

Wolnościowiec
odpowiada  Klawisz
5 lat temu

Qźwa a ja wczoraj za wyrwanie zęba zapłaciłem 100 zł.

mieszkaniec
5 lat temu

po co to jałowe pisanie w każdym markecie czy mini markecie naszego miasta jedne i te same penery kradną na potęgę ! Będąc świadkiem takiego zdarzenia pani w kasie poinformowała mnie że nawet jak są zatrzymani przez obsługę policja tylko ich spisuje i za godzinę znów wynoszą ! W tym kraju wystarczy nie mieć nic i jest się kompletnie bezkarnym .

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x