Więźniowie do pracy. Dobry pomysł PiS?

Prawo i Sprawiedliwość uważa, że więźniowie w całej Polsce powinni zacząć pracować i już wkrótce zamierza podjąć w tym celu konkretne działania.

+

Dlaczego więźniowie mają pracować? PiS tłumaczy, że zmiany mają być podyktowane przede wszystkim kwestiami finansowymi. – Trwają pracę koncepcyjne, które mają sprawić, że więźniowie zaczną pracować i dzięki temu na siebie zarabiać. Mamy najnowsze dane, z których wynika, że każdy z nas płaci 3100 zł na utrzymanie więźnia. To znacznie więcej niż przeznaczamy przykładowo na osoby niepełnosprawne. To porażające i państwo powinno coś z tym zrobić – tłumaczy Patryk Jaki sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Więźniowie mają zatem stać się przydatni dla państwa. W tej chwili nie wiadomo jednak dokładnie, jakie prace mieliby wykonywać oraz jakie będą koszty ich nadzorowania. PiS przekonuje jednak, że pomysł ma na pewno więcej plusów niż minusów. – Na szczegóły trzeba jeszcze poczekać. Będziemy jednak poruszać się w granicach prawa – wyjaśnia Jaki.

Na zmianach w prawie skorzystać mają przede wszystkim samorządy. To w nich więźniowie mieliby stać się tanią siłą roboczą.- Jestem przekonany, że samorządy znajdą dla więźniów właściwe zajęcia. To będzie się wszystkim opłacać. Przykłady? Dla więźniów odpowiednie mogłoby być między innymi wykonywanie prac porządkowych – dodaje Patryk Jaki.

A jakie jest Państwa zdanie w tej sprawie? Czy zmiany, które proponuje PiS, powinni wejść w życie? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wjechał w znaki i odjechał (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dorota
8 lat temu

Podana tu kwota czyli koszt utrzymania osoby osadzonej to mit. Stawka dzienna żywieniowa 4,50 zł rolka papieru, pasta do zębów i mydło. Cała reszta to wynagrodzenie obsługi ZK i koszty eksploatacji budynków. Wiele osób pracuje w więzieniu za free i to już mitem nie jest. Przykład…. Osoba odbywająca już karę zostaje skazana wyrokiem w zawieszeniu i karą grzywny. Pracuje w ZK nieodpłatnie i nie ma możliwości spłaty grzywny to sąd odwiesza jej karę. Proponuję tu wnieść poprawkę a nie zasądzać wyroki z których skazany nie ma możliwości się wywiązać.

ostr
8 lat temu

To pokazuje że pis jest oderwany od rzeczywistości i nie zna realiów.Więźniowie już pracują np w zieleni miejskiej.

Greg
8 lat temu

Niestety, to nie tak z marszu : Obywatel Więzień raczej powinien przejść szkolenie BiHP, sort mundurowy dostać etc. To koszta dla pracodawcy a pracownik niepewny …

rr
8 lat temu

bradzo dobry pomysl , pracowac jednak powinni za darmo – , spolecznie , rowy kopac , zamiatac ,liscie grabic , roboty jest mnostwo

xxx
8 lat temu

Bardzo dobry pomysł ja zeby zjeść muszę na to zarobić ….oni powinni również zapracować na jedzenie..

IL
8 lat temu

PODATNIK MASZ RACJĘ DO SPRZĄTANIA KUP HAHAHAHAHA PIĘKNY POMYSŁ

41
0
Napisz co o tym sądziszx