OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrów ma “Okno Życia”. Czy to dobra lokalizacja?

Od 8 grudnia w Ostrowie Wielkopolskim funkcjonuje “Okno Życia”. Znajduje się ono w piwnicach budynku Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety przy ulicy Gimanzjalnej.

+

Do oficjalnego otwarcia “Okna Życia” doszło we wtorek. To efekt wydarzeń, do których doszło na terenie naszego miasta na początku sierpnia. Na jednej z ulic znaleziono wtedy wyziębionego noworodka. Przeżył, bo ktoś go odnalazł i szybko trafił do szpitala. Od tego czasu rozgorzała dyskusja. Większość mieszkańców podkreślała, że należy jak najszybciej stworzyć miejsce, gdzie będzie można anonimowo i co najważniejsze bezpiecznie zostawić noworodka. We wtorek słowa przerodziły się w konkrety.

Można jedynie zastanawiać się nad lokalizacją “Okna Życia”. Do tej pory wiele osób podkreślało, że bardziej właściwym miejscem byłaby portiernia ostrowskiego szpitala. Ostatecznie, zgodnie z decyzją prezydent Beaty Klimek, zdecydowano się na inne rozwiązanie. Czas pokaże, czy był to dobry wybór.

“Okno Życia” będzie czynne całą dobę. Nadzorować będą je trzy wyznaczone do tego siostry.

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
komentator
4 lat temu

To okno jest monitorowane 24/H. Wzdłuż ulicy kilka kamer. Nie ma takiej możliwości bycia anonimową matką, która podrzuca tam dziecko. Po to są kamery, aby taką matke czy inna osoba która zostawia dziecko, zidentyfikować.

Babcia klozetowa
odpowiada  brawo on
4 lat temu

Bo Paduchowi tak jak Paździochowi. Zawsze się chce to samo co Ferdkowi.

Pielęgniarz
4 lat temu

To już lepiej niech te porzucane dzieci trafiają do Sióstr Elżbietanek niż do szpitala, żeby nie było tak jak w tym przypadku. http://www.se.pl/wiadomosci/polska/odesali-go-z-izby-przyjec-umar-pod-szpitalem_189226.html

Miro-Zbycho
odpowiada  anonimowo
4 lat temu

Nie znasz mentalności większości Polaków. Oni zawsze będą przeciw, będą mądrzejsi od innych i kłócić się między sobą. Dlatego na przestrzeni wieków inne narody się wzmacniały, a Polacy szli pod zabory. Po II wojnie światowej nikt się z Polską nie liczył i dostaliśmy się pod skrzydła ZSRR. Teraz po 25 latach odzyskania niepodległości Polacy w swoim domu zarabiają 4 razy mniej niż obywatele UE, a jako sojusznik USA żeby wyjechać do Ameryki musimy uzyskać i opłacić wizę, czego nie muszą robić Czesi, Słowacy…

KRZYSZTOF
4 lat temu

Ważne, że okno powstało.
Dyskusja gdzie powinno powstać nie ma znaczenia.
Najważniejsze, aby ludzie mający dzieci je wychowywali,
a nie zanosili do okna.

Ostrowianin
4 lat temu

Bardzo dobre miejsce na okno życia .Siostry Elżbietanki mają 125 letnią praktykę w opiece między innymi nad dziećmi.

anonimowo
4 lat temu

co wyście się tak na ten szpital uparli? koło szpitala kręci się więcej ludzi niż po gimnazjalnej… okno przy portierni? gdzie tam ktoś cały czas jest…no na pewno osoba oddająca dziecko by się nie zdecydowała na to miejsce… takiej osobie zależy pewnie na dyskrecji, a przy szpitalu co chwilę się ktoś kręci i to szczególnie przy wejściu… a na Gimnazjalnej w godzinach wieczornych jest spokój i praktycznie pusta ulica… a na straży Siostry.Moim zdaniem miejsce prawidłowe.
Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził… jak nie było okna to nawet o nim nie było dyskusji, a jak już ktoś podjął się tego tematu i wykonał, to nagle, że złe miejsce. Tak nie dobrze i tak źle..

brawo on
odpowiada  Paweł
4 lat temu

Fachowców, znaczy radnych? Nie bądź zabawny :))) Ile to już wniosków było i uchwał, które trzeba było na szybko poprawiać? Becikowe też cofnięte. Fachowcy :)) Najlepiej złożyć niedopracowany wniosek. Urzędnicy poprawią i jakoś to będzie. Albo szybko złożyć kopię uchwały z innego miasta. Zawsze się potem można w mediach chwalić. ŻE-NA-DA!

Paweł
odpowiada  brawo on
4 lat temu

Żenujące jest opowiadanie o tym co się robi miesiącami, od dawna, od tygodnia kiedy się pojawia jakaś inicjatywa nie prezydencka. I zawsze jakoś to co trzeba robić miesiącami, można zrobić od ręki, albo prawie od ręki. Kiedy jeden z radnych wystąpił z wnioskiem o to, by od września pobyt dzieci w przedszkolach był bezpłatny, też się okazało, że obie prezydentki od miesięcy nad tym pracowały i wyszło im, że dopiero od stycznia można, bo inaczej zabraknie miejsc w przedszkolach. Radni się uparli, wprowadzili uchwałę od września i co się okazało? Trzeba było dodatkowy nabór do przedszkoli robić, bo wolne miejsca zostały. No to może zamiast pracować miesiącami lepiej zapytać fachowców?

brawo on
odpowiada  Paweł
4 lat temu

Jedyne co zrobił, to się podpiął pod wcześniejsze ustalenia miasta z siostrami, które miały miejsce w dniu znalezienia noworodka. Siostry o tym wspominały na otwarciu. Koleżka wniosek sklecił i 3 tygodnie później złożył na sesji. Podobnie było z kartą seniora. Urząd już od miesięcy prace prowadził, to przyszedł na gotowe. Słabe to i żenujące.

27
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x