Gimnazja – likwidować czy zostawić?

Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy, a to może oznaczać likwidację gimnazjów. Zdania w tej sprawie są podzielone, zwłaszcza wśród rodziców. PiS zamierza swoją przedwyborczą obietnicę zrealizować. Wtedy czekałby nas powrót do ośmioklasowej Szkoły Podstawowej. A to miałoby poprawić nie tylko nauczanie, ale także wychowywanie młodego pokolenia.

+

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/12/gimnazja.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/12/gimnazja2.jpg”]

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Agitacja w szkole?
Subskrybuj
Powiadom o

56 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dżon
8 lat temu

8-klasowa szkoła podstawowa to był młyn nie szkoła.Likwidacja gimnazjów doprowadzi do deprawacji młodszych uczniów przez starszych i do tłoków podczas przerw w szkołach.Sam chodziłem do szkoły kiedy nie było gimnazjów i szkoła ledwo dawała radę pomieścić taką liczbę uczniów.Obecnie kiedy jest podział na podstawówkę i gimnazjum szkoły są lepiej przygotowane do edukacji bo robią to pod kątem mniejszego przedziału wiekowego niż było to wcześniej gdyż wcześniej brakowało m in klas przystosowanych do starszych i młodszych uczniów.

Pogimnazjalistka
8 lat temu

Absurd ! Kolejna reforma kolejny eksperyment na żywym towarze .
Radziłabym zapytać się 6-klasistow czy chcą jeszcze 2 lata chodzić do tej samej szkoły . Bo mimo, że lubiłam swoją podstawowke to 8 lat to byłoby za dużo .
Okres gimnazjum mam już za sobą i żyje i nie jestem karana i da się 😉

Dorosły
odpowiada  Pogimnazjalistka
8 lat temu

Daj jeszcze 6- klasistom prawa wyborcze i dostęp do alkoholu i papierosów.

Mariusz
odpowiada  Pogimnazjalistka
8 lat temu

Nawet dobrze siebie określiłaś (żywy towar). Daj jeszcze uczniom gimnazjum prawa wyborcze jak się ich chcesz pytać co by chcieli.

POS
8 lat temu

Proponuję ujawnić gigantyczne zarobki radnej Sylwii Nowickiej w Urzędzie Miejskim: http://www.powiat-ostrowski.pl/oswiadczenia.php?act=osoba&id=440
Ponad 120 000, 00 rocznie. Czy to możliwe?

Kargul
8 lat temu

A ja się nie martwię likwidacją gimnazjów i przywróceniem poprzedniego wieku emerytalnego, bo na szczęście mamy jeszcze w Polsce niezawisły Trybunał Konstytucyjny.

ktoś
8 lat temu

BRAWO dla mamy ten komentarz to samo życie i 100% prawdy tak właśnie jest!!!!!!!

Mama gimnazjalisty :)
8 lat temu

Nie rozumiem co gimnazjum ma wspólnego z zachowaniem młodzieży , Przecież to rodzice są od wychowania dzieci . Jak sobie radzą co nie ,którzy widać w okresie dojrzewania dzieci ! Szkoła jest od nauczania Rodzice poświęcają za mało czasu swoim dzieciom myśląc że jak są w gimnazjum to są dorosłe a to właśnie w tedy trzeba poświęcić im masę uwagi . A danie kieszonkowego nie zastąpi codziennych rozmów z dzieckiem .

Belferka która zmieniła pracę
odpowiada  Mama gimnazjalisty :)
8 lat temu

Nauczyciele od dawna nie wychowują młodzieży ponieważ nie mają do tego żadnych narzędzi. W dzisiejszych czasach uczeń i jego rodzic zawsze mają rację i w razie czego prędzej nauczyciel będzie musiał zmienić szkołę niż awanturniczy uczeń.

arci

FAKT!!!!

do Belferki, która zmieniła (na całe szczęscie) pracę

Nauczyciel NIE JEST od wychowywania ! nauczyciel JEST OD NAUCZANIA !! Rozumiejąc tą „subtelną” różnicę, ja wręcz nie życzę sobie, aby moje dziecko próbowała wychowywać obca mi i mojemu dziecku osoba. Od wychowania są rodzice !

Belfer

A jak dziecko ma tylko matkę w dodatku alkoholiczkę, to nauczyciel nie ma prawa do wychowywania dzieci z patologicznego środowiska? Czy nauczyciel ma tylko uczyć przedmiotu? A co ma robić wychowawca klasy? Poza tym nie „tą” subtelną różnicę tylko tę subtelną różnicę.

....
odpowiada  Belfer
8 lat temu

Wspaniale się wykazujesz drogi belfrze w poprawianiu błedów. Myslę, że możesz to sobie wpisac do karty osiągnięc dydaktycznych. Nic więcej tym nie osiągniesz.

Belfer
odpowiada  Belfer
8 lat temu

Mylisz się. Jeżeli rodzic dzięki mnie przy dziecku będzie się poprawnie wysławiał, to już jest duże osiągnięcie i korzyść dla dziecka na przyszłość.

kwoj

wychowanie przez nauczanie i nauczanie przez wychowanie-to jest nierozłączne a kto nie rozumie to niestety pomylił się z powołaniem do roli nauczyciela i rodzica również

mama
odpowiada  Mama gimnazjalisty :)
8 lat temu

szkoda że mało jest tak dojrzale myślących kobiet jak ty kochanie .Piszę do mamy gimnazjalisty

mama
8 lat temu

jak twierdzi Jarosław (stary kawaler) w gimnazjach wychowuje się zdeprawowana młodzież ( w woli ścisłości rodzice wychowują swoje dzieci szkoła przekazuje wiedzę )mój syn skończył gimnazjum założył rodzinę posiada prawo jazdy ,telefon komórkowy , własne konto w banku wie ile kosztuje chlebek czy cukier więc ja jako matka pytam się do jakiej szkoły uczęszczał i ile z niej wyniósł Jarosław jeśli nie potrafi założyć rodziny nie posiada prawa jazdy komórkę ma z przydziału , a jak widziałam w TV prezes w spożywczym zachowuje się jak słoń w składzie porcelany i ktoś taki decyduje o likwidacji gimnazjów ? przejrzyjcie na oczy ludzie .

Tata
odpowiada  mama
8 lat temu

Mamo! Rzeczywiście twój syn to chodzący ideał i niebywale zdolny człowiek. Ma komórkę, prawo jazdy, no i wie ile kosztuje chleb. Tylko czy to wystarczy kierować największą partią i to rządzącą w Polsce? Obawiam się, że co najwyżej może być szefem osiedlowego sklepu spożywczego. Jarosław nie musi prowadzić samochodu, odbierać telefonów i kupować chleba, bo ma od tego ludzi. Trudno, żeby zajmował się gotowaniem i żeby jeździł po Polsce własnym samochodem siedząc za kierownicą. Przecież nie jest przedstawicielem handlowym albo zaopatrzeniowcem w restauracji. A tak na marginesie to nie „w woli ścisłości” tylko gwoli ścisłości mistrzyni polszczyzny, o błędach interpunkcyjnych nie wspominam.

Marcin
odpowiada  Tata
8 lat temu

Brawo za świetną riposte 🙂

nikita
odpowiada  Tata
8 lat temu

PrzCXXanil kociol garnkowi

arci
odpowiada  mama
8 lat temu

Zgadzam się -popieram ! Kiedyś byłem nauczycielem ale teraz już bym nie wrócił……..!

babcia
odpowiada  mama
8 lat temu

Mama posiada „inteligencję ponad miarę

Iwona
8 lat temu

Poziom komentarzy sięga bruku, wypowiadają się Ci, którzy niestety nie znają realiów edukacji. Prawda jest taka że na chwilę obecną jeśli gimnazjum się zlikwiduje to po pierwsze nikt nie bierze pod uwagę że w procesie edukacyjnym w jednym roczniku spotkają się trzy, czyli te dzieci które poszły do SP jako 6 – latki+ dzieci, które będą uczyły się w 7 i 8 klasie szkoły podstawowej oraz te, które opuszczą mury tzw. „wylęgarni zła” i „patologii”, o której pisze się licznie w komentarzach. Nikt z obecnego rządu ani rodziców czy osób wypowiadających się w materiale nie bierze pod uwagę, że przez 16 lat istnienia gimnazjów nauczyciele szkolili się aby pracować z gimnazjalistami, a w momencie kiedy trafią oni do SP to Ci (czyli nauczyciele), którzy odwykli od pewnych zachowań nie będą potrafili się odnaleźć w nowym środowisku i pracować z młodzieżą, która nie jest tymi sprzed 16 lat. Funkcjonuje ona w realiach zupełnie innych niż rozmówcy z epoki komunistycznej, którzy nie znali słowa internet, tablet, itd.
Po wtóre wszyscy komentują istnienie szkół, które w większości Europy istnieją od dawien dawna i nikomu to nie przeszkadza, a nagle widzą tylko ciepłe posadki nauczycielskie. Skoro chcieliśmy być w Europie to dorównujmy jej poziomem.
Po trzecie chcę widzieć spotkanie po 16 latach istnienia gimnazjów takiego 8 – klasisty i 1 – klasisty – w praktyce okaże się, że rodzice będą niezadowoleni tym faktem, ale to pokaże czas.
Po czwarte ale tego już nikt nie bierze pod uwagę to finanse, może lepiej byłoby się zastanowić nad dofinansowaniem szkół, a nie ich likwidacją, gdyż w szkole gimnazjalnej na etacie powinien być psycholog, a w szkołach ostrowskich go nie ma bo nie ma pieniędzy. Powinien być stomatolog, ale go nie ma bo nie ma pieniędzy i wreszcie powinna być higienistka, ale ta pracuje na etat w kilku szkołach bo czego nie – oczywiście pieniędzy, Ale znajdują się one kiedy trzeba coś likwidować, bo podatnicy w tym te darmozjady z ciepłych posadek czyli nauczyciele zapłacą za kolejne błędy partii rządzącej.

Zdumiony głupotą
odpowiada  Iwona
8 lat temu

Faktycznie chyba masz rację z tymi nauczycielami szkolonymi do pracy z gimnazjalistami. Teraz gdy im przyjdzie pracować z takimi samymi uczniami ale w szkole podstawowej, to mogą zapomnieć do czego służy komputer, a młodzież zapomni co to jest internet, w szkołach będzie się obchodziło rocznicę wybuchu Rewolucji Październikowej , a na akademiach będzie się śpiewało Międzynarodówkę. Większej bzdury dawno nie czytałem. Możesz jednak być z siebie dumna, bo takich durniów jak ty jest więcej sądząc po klikających na twoją korzyść.

nikita
odpowiada  Zdumiony głupotą
8 lat temu

Chyba wlasna wypowiadajac sie i nie rozumiejac kontekstu

56
0
Napisz co o tym sądziszx