OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zmiana pierwszeństwa Wysocka/Piłsudskiego

Kończy się remont ulicy Wysockiej w Ostrowie Wlkp. Poza nową nawierzchnią kierowców czekają kluczowe zmiany. Na skrzyżowaniu ulic Wysocka/Piłsudskiego nastąpiła zmiana pierwszeństwa. 

+

Do tej pory ulica Wysocka była z pierwszeństwem przejazdu. Od teraz kierowcy jadąc ulicą Wysocką od strony ZUS-u muszą ustąpić pierwszeństwa kierowcom jadącym od strony basenu przy ul. Paderewskiego.

Zmiana została podyktowana problemami z widocznością dla kierowców jadących ulicą Piłsudskiego. Do tej pory chcąc wyjechać w ulicę Wysocką i skręcić w lewo, mieli mocno ograniczoną widoczność z prawej strony. O ile kierowcy aut osobowych jakoś sobie radzili, o tyle kierowcy busów i ciężarówek ryzykowali spowodowanie wypadku.

POLECANE NEWSY
38 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ILu
odpowiada  ILu
6 lat temu

chodziło naturalnie o Strzelecką a nie wysocka

Marcinosw
odpowiada  roman
6 lat temu

Wiadomo, że nie jeździ się na pamięć, ale to nie każdy wie i czasem nawet ten co zwraca uwagę na znaki może się zapomnieć.
Moim zdaniem wystarczyłoby tam zamontować lustro i lepiej by się wyjeżdżało. To samo na skrzyżowaniu ul. Partyzanckiej i Głogowskiej. Chcąc skręcić w lewo z Partyzanckiej w Głogowską ustawili by lustro i było by widać czy coś jedzie od ronda czy nie.

tomik
odpowiada  roman
6 lat temu

Roman – popatrz dokładnie na mapę! Piłsudskiego jeśli jest przedłużeniem to tylko ul. Limanowskiego. Piłsudskiego zaczyna się na światłach (Kaliska – Limanowskiego – Piłsudskiego) i kończy na Wysockiej. Wydaje mi się, że pomyliłeś ul. Piłsudskiego z ul. Paderewskiego.

karol3414
6 lat temu

Od kiedy to podporządkowanie ulicy określa się poprzez sprawdzenia widoczności? Przecież to bezsens totalny jest. Tą drogą mało kto jeździ, a już najmniej ciężarówek bo i po co?

Im ROBOT
6 lat temu

Ciekawe kto robi skrzyżowanie pod siebie?? . Zapewne nie radzi sobie z jazdą samochodem i robi sobie drogę do domu bez kolizji 😀 😀 😀 . Wybudować rondo i po temacie 😛

roman
odpowiada  Marcinosw
6 lat temu

Na znak ZAWSZE trzeba zwracać UWAGĘ. Nie jeździ się na pamięć !

xxxx
odpowiada  ILu
6 lat temu

A ja głupi myślałem że ul Wysocka jest równoległa z Wrocławską ! Ale specjaliści się odezwali. Skończcie tą bzdurną dyskusję !

ILu
odpowiada  Ostrzeżenie
6 lat temu

Bo prawda boli

ILu
odpowiada  roman
6 lat temu

No niby kto będzie jeździł piłsudzkiego, Ronam czy ty wogole miszkasz w tej cześci miasta, wysocką jezdzi się w kierunku wrocławskiej centrum miasta, i są to najcześciej mieszkańcy osiedli Jana Pawła, oraz przyległych ulic i Wsi.

Z wylotowej to tym Kierunku czyli wyzej wymienionych naturalnie pojedziesz wysycką.

Piłsudzkiego do nikąd nie prowadzi i jak byś tam jezdził to byś wiedział ze jezdzi się nią bardzo prawie w cale, bo wysocka to jedyne połączenie np z w kierunku wrocławskiej

roman
odpowiada  ciekawy
6 lat temu

Nie jeździ się na pamięć !

38
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x