Prace na ulicy Wysockiej do połowy listopada

Udostępnij
Tweet

Trwają intensywne prace w związku z przebudową ul. Wysockiej w Ostrowie Wielkopolskim na odcinku od skrzyżowania ul. Paderewskiego do skrzyżowania z ul. Klasztorną i Kamienną.  

+

Od dnia 21 września 2015 roku ulica ta przechodzi gruntowny remont. Bardzo zniszczona nawierzchnia i chodniki oraz brak ścieżki rowerowej już wkrótce przejdą do historii. W tej chwili trwa budowa chodników i ścieżki rowerowej. W przyszłym tygodniu rozpocznie się układanie nowej nawierzchni bitumicznej na jezdni.

Jedynie na czas remontu jest to ulica jednokierunkowa, prowadząca ruch z centrum miasta w kierunku Wysocka. Po zakończeniu prac, czyli za ok. 2 tygodnie, przywrócony będzie ruch dwukierunkowy.

„Już teraz informujemy, że jedyna zmiana organizacji ruchu w obszarze tej inwestycji to zmiana pierwszeństwa przejazdu na przebudowanym skrzyżowaniu ul. Wysockiej z ul. Piłsudskiego”- informuje Piotr Śniegowski z Powiatowego Zarządu Dróg.

Jest to inwestycja współfinansowana przez Powiat Ostrowski i Miasto Ostrów Wielkopolski. Remont i przebudowa kosztować będzie 840 000 złotych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie 3 aut. Wjechała na czerwonym
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Paulina.R
7 lat temu

Poszukiwani świadkowie mający informacje lub rozpoznają osoby które w dniu 31.10.2105 około godziny 19:30 w miejscowości Ligota gm. Raszków przemieszczały się ul. Krotoszyńską zaśmiecały i malowały bramy wjazdowe do posesji .
Za wskazanie sprawców nagroda .
Proszę o kontakt : [email protected]

Paulina.R
odpowiada  Paulina.R
7 lat temu

*2015

Ostrowianin
odpowiada  Paulina.R
7 lat temu

To były pewno dzieci obchodzące Halloween. Sam wczoraj złapałem trzech gówniarzy którzy sypali na płot, bramę i posesję mąkę.

mcj
7 lat temu

Pomyłka w treści artykułu. Zmiany są od skrzyżowania z Piłsudskiego, nie Paderewskiego 😉
IMHO – zmiana pierwszeństwa na tym skrzyżowaniu to pomyłka. Czy ktoś brał pod uwagę natężenie ruchu z jednej i drugiej ulicy, by stwierdzić gdzie to pierwszeństwo faktycznie jest przydatne?

kierowca
7 lat temu

Po pierwsze i najważniejsze zmienić pierwszeństwo przejazdu, już nie ma sekretarza miasta więc ten rodzaj przejazdu jest zbędny…

Po drugie i równie ważne, wymienić nawierzchnię od krzyżówki wysocka-Paderewskiego do zusu, oraz do ronda z Piłsudskiego ! Naprawiacie takie odcinki a tych dwóch małych nie można ???

stały bywalec
7 lat temu

również uważam ,że zmiana pierwszeństwa jest bez sensu…

Mieszkanie okolic
7 lat temu

Uważam, że zmiana organizacji ruchu na wspomnianym skrzyżowaniu jest pozbawiona sensu. Zamiast usprawnić ruch spowolni go. Ponadto może przyczynić się do zagrożenia bezpieczeństwa. Na nowym skrzyżowaniu powstanie niebezpieczny kąt, który mocno ograniczy widok osobą poruszającym się od strony ZUSu w kierunku Wysocka.

Mm
odpowiada  Mieszkanie okolic
7 lat temu

Ostry kat to był do tej pory i konieczność mocnego skręcania głowy przez prawe ramie. A spowolnienie ruchu jest jak najbardziej wskazane.

lolek
7 lat temu

te pierwszeństwo zmiana ?? patologia

9
0
Napisz co o tym sądziszx