Dzisiaj głosowanie do Sejmu i Senatu. Na kogo zagłosować?

O godzinie 7:00 zostały otwarte lokale wyborcze. Wybieramy dziś członków parlamentu: 460 posłów i 100 senatorów. Lokale wyborcze w kraju będą otwarte do godz. 21. Jak głosować?

+

[special_topic name=” url=’http://parlament2015.pkw.gov.pl/344_sejm/36_WIELKOPOLSKIE_Kalisz’ title=’Zapoznaj się TERAZ z listą komitetów i kandydatów!’ margin_bottom=”]

Na stronie http://parlament2015.pkw.gov.pl/344_sejm/36_WIELKOPOLSKIE_Kalisz znajduje się pełen wykaz komitetów oraz kandydatów. Bądź świadomym wyborcą i poczytaj w internecie o startujących kandydatach…

W lokalu wyborczym otrzymamy dwie karty do głosowania. Do Sejmu w formie książeczki i do Senatu w formie pojedynczej kartki. By oddać ważny głos, stawiamy znak „X” tylko przy jednym nazwisku kandydata do Sejmu i jednym do Senatu.

Jak oddać ważny głos?

W wyborach do Sejmu będziemy mieć kartę w formie książeczki. Na stronie tytułowej znajduje się instrukcja głosowania, a na drugiej kartce spis treści, w którym zostaną wymienione wszystkie komitety wyborcze zawarte w karcie.

Na dalszych kartkach znajdują się listy kandydatów do Sejmu poszczególnych komitetów. Głos można oddać tylko na jednego kandydata. Aby nasz głos był ważny, w kratce z lewej strony nazwiska naszego kandydata należy postawić znak X (dwie przecinające się linie w obrębie kratki). Jeśli nie oddamy głosu na żadnego z kandydatów, głos będzie nieważny.

Nie mają natomiast znaczenia dopiski, np. dopisanie dodatkowych nazwisk poza kratką. Nieważność głosu spowodują np. zakreślenia w kratce (inne niż jeden znak X) lub jej zamazanie. – Wybieramy tylko jedną listę („partię”) i tylko jednego kandydata z tej listy. Pamiętajmy, że postawienie znaku X na różnych listach, przy nazwiskach różnych kandydatów spowoduje, że nasz głos będzie nieważny.

Głos na kandydata do Senatu oddamy na pojedynczej, żółtej kartce. W wyborach do Senatu głosujemy także tylko na jedną osobę. Stawiamy znak X przy nazwisku wybranego przez nas kandydata na senatora.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie trzech aut przy Chynowej
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Były kolega
8 lat temu

Niech ktoś poda czy Krysztofiak został senatorem, czy nie, bo nie wiem czy mu się kłaniać, czy go kopnąć w d*pę?

Kopacz
odpowiada  Były kolega
8 lat temu

To drugie

hahah
8 lat temu

Urbaniak !!!!!!!
Krysztofiak !!!!!!!

Eva
8 lat temu

Cisza wyborcza, a Ostrów i okolice jak były oklejone plakatami, tak są nadal. Patrząc na plakaty widzimy kto łamie prawo i na kogo na pewno nie powinniśmy zagłosować To brak pokory wobec prawa, które kto jak kto, ale przyszli parlamentarzyści przestrzegać powinni – świecąc przykładem. Ale najgorsze dopiero będzie po wyborach, jak wiatr i deszcz będzie zrywał te plakaty na jezdnię, bo „firmy” które je rozwieszały nie zostały wynajęte do ich zdjęcia. No, ale ani straż miejska ani policja problemu nie widzi, bo jeszcze żaden kandydat nie został obciążony ani grzywną, ani kosztami usunięcia tej makulatury.

Posiadacz broni sportowej
odpowiada  Eva
8 lat temu

Ja niektóre plakaty chętnie pozrywam i zrobię sobie z nich tarcze strzelnicze.

5
0
Napisz co o tym sądziszx