OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Chcieli nowy telefon, zostali aresztowani

Dwóch mężczyzn, na podstawie zaświadczenia poświadczającego nieprawdę o zatrudnieniu, w salonie sprzedaży jednego z operatorów telefonii komórkowej usiłowało zawrzeć umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych i zakupić telefon komórkowy.

+

Wczoraj do salonu sprzedaży jednego z operatorów komórkowych przyszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich, wnioskując o zawarcie umowy o świadczenie usług telefonicznych, na żądanie pracownika przedstawił zaświadczenie umowy o zatrudnieniu w jednej z ostrowskich firm. Mężczyźni nie spodziewali się najprawdopodobniej, że zatrudnienie zostanie przez pracowników salonu sprawdzone, gdyż okazało się ono nieprawdą. Z uwagi na fakt, że firma, w której rzekomo miał być zatrudniony mężczyzna zaprzeczyła temu faktowi, na miejsce wezwano Policję.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi 19 i 24-latek, obaj mieszkańcy powiatu ostrowskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, zaświadczenie 19-latkowi wystawił drugi z zatrzymanych. Młody człowiek chciał zakupić w promocyjnej cenie telefon komórkowy, podpisując umowę o abonament, a następnie sprzedać go w lombardzie.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania wspólnie i w porozumieniu oszustwa, a także fałszerstwa dokumentu. Obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mateusz koniuszko
odpowiada  ahmed
5 lat temu

no masz racje. polscy imigranci na wyspach i w niemczech bezkarnie robią co chcą

ahmed
odpowiada  Ostrów
5 lat temu

Imigrant za gwałt może dostać jeszcze mniej:) salaam alejkum!

mieszkaniec ostrowa
5 lat temu

też widziałem taki incydent w biedronce jak pijak z 8-pakiem piwa wyszedł wejściem jak ktoś wchodził i poinformowalem o tym kasjerke to powiedziała ze to normalne Ale co ona poradzi na to jak ochrona w sklepie jest tylko parę godz dziennie bo oszczędności są. tylko w Polsce takie cos

Ostrów
5 lat temu

A za gwałt ktoś dostał dwa lata…

Klient
5 lat temu

parę dni temu robiłem zakupy w markecie i jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem miejscowych pijaków i penerów jak wchodzą zabierają z półek co chcą i wychodzą więc zapytałem zdziwiony pani w kasie o co tu chodzi ? Pani odpowiedziała mi że po złapaniu ich na gorącym uczynku oraz powiadomieniu Policji po spisaniu są wypuszczani i za godzinę dalej bezkarnie wynoszą ze sklepu i tak już od dawna,,, brawo Policja ostrowska brawo .

biskup from Vatican - I like cocoa
5 lat temu

ale mongoły

6
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x