Zwiększą bezpieczeństwo w stronę Krotoszyn

Dobra wiadomość dla mieszkańców Lamek. Sukcesem zakończyły się rozmowy wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Piotra Kuroszczyka oraz przewodniczącego Rady Gminy Piotra Śniegowskiego  z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu. Jeszcze w tym roku ruszy budowa ciągu pieszo – rowerowego w Lamkach przy DK nr 36. Chodnik będzie wybudowany po prawej stronie jadąc od strony Ostrowa Wielkopolskiego. Dzięki temu zwiększona będzie prędkość przejazdu, a policja nie będzie łapać na 50-tce…

+

 

- dsc_0115.jpg

„Udało nam się wreszcie przekonać GDDKiA. Od dwóch lat gotowy jest projekt na tę konkretną inwestycję sfinansowany przez Gminę Ostrów Wielkopolski.  Zdaję sobie sprawę jak niebezpieczny jest to odcinek dla pieszych, stąd nasz upór w dążeniu do budowy ciągu pieszo-rowerowego w Lamkach.  Cieszę się, że nasze rozmowy zakończyły się sukcesem.” – powiedział wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.  Sukces jest tym większy, że inwestycję sfinansuje GDDKiA. A koszt budowy chodnika to bagatela milion złotych.

 

W rozmowach od samego początku uczestniczył przewodniczący Rady Gminy Piotr Śniegowski.

W pierwszym etapie powstanie kanalizacja deszczowa, w II ruszą konkretne prace przy budowie chodnika. Ten powstanie od drogi powiatowej w kierunku miejscowości Jaskółki aż do lasu, to odcinek około półtora kilometra.

- dsc_0170.jpg

- dsc_0172.jpg

- dsc_0167.jpg

Podczas ostatniego wrześniowego spotkania uczestniczyli również: Antoni Hadryś – zastepca wójta, Anna Gawlik – inspektor ds. drogownictwa oraz przedstawiciele GDDKiA.

To nie koniec dobrych informacji.

GDDKiA wybuduje także ścieżkę pieszo – rowerową w Daniszynie przy DK nr 36.Chodnik powstanie po lewej stronie jadąc od strony Ostrowa Wielkopolskiego  aż do drogi powiatowej w kierunku Chruszczyn.  Ponieważ na tę inwestycję nie ma jeszcze gotowego projektu, prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku – dodaje wójt Piotr Kuroszczyk.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Messi
7 lat temu

A ty jesteś ….. a nie redaktor jak się urodziłeś to lekarz zamiast przez dupe to uderzył cie przez głowę hah

MieszkaniecTarchałł
7 lat temu

A może ktoś się zajmie droga na Odolanów ? Ja nie mówię o chodnikach, czy trasach rowerowych, ale chociaż namalować jakieś linie na jezdni, w lesie jest kompletnie ciemno, droga wąska, a wariacji wyprzedzają nie patrząc na nic ! W sumie cała droga nadaje się do modernizacji i może by tak jakieś ograniczenia prędkości ?

heh
odpowiada  MieszkaniecTarchałł
7 lat temu

wyprzedzają bo strasznie zamulasz, przesiądź się do pociągu albo do autobusu

3
0
Napisz co o tym sądziszx