Kradną wszystko. Bieliznę, błyszczyki, buty

Tylko wczoraj pięcioro sprawców kradzieży zostało zatrzymanych na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Złodzieje skradli różnego rodzaju asortyment, nie pozostali jednak bezkarni. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi.

+

Tylko wczoraj pracownicy ostrowskich marketów ujęli 5 nieuczciwych klientów. Złodzieje sklepowi zostali przekazani w ręce policjantów, którzy w takich sprawach nakładają mandaty karne lub kierują wnioski do sądu o ukaranie.

Rozpoznanie środowiska przestępczego, kamery monitoringu i pracownicy ochrony, to wszystko składa się na wyłapywanie nieuczciwych klientów. Pomimo tego wciąż znajdują się amatorzy łatwego zysku. W tych przypadkach czujność pracowników uniemożliwiła im opuszczenie sklepów.

Łupem złodziei nie padają artykuły tzw. pierwszej potrzeby, ale są to rzeczy z których w przypadku braku pieniędzy każdy może zrezygnować. 69- latka skradła w jednym z marketów błyszczyk, natomiast 59- latka została przyłapana na kradzieży m.in. butów. Złodziejem alkoholu okazał się 61- letni ostrowianin. 30- latek „wpadł” na kradzieży bielizny męskiej. Wezwani na miejsce policjanci ukarali nieuczciwych klientów mandatami karnymi.

Należy się zatem zastanowić czy warto ryzykować kradzież artykułu wartego najczęściej kilkanaście złotych, gdyż kara mandatowa może sięgnąć nawet 500 złotych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowe fakty w sprawie reanimowanej 18-latki (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Phil
8 lat temu

K…wa ale sensacja! Co żeś się tak uczepił tych złodziei sklepowych? Masz jakiś układ z ostrowską komendą policji, że robisz z tego sensacje na miarę odnalezienia „złotego pociągu”! No ale skoro ostrowska policja nie ma innych sukcesów na koncie to „Rozpoznanie środowiska przestępczego” prowadzi w marketach i sklepach, gdzie wyłapując drobnych kleptomanów podwyższa sobie statystyki. Radzę zacząć opisywać ilu policja wyłapała pieszych przechodzących na „czerwonym” lub w miejscu do tego nie wyznaczonym, bo wg nich to wykroczenie tożsamej rangi! Nasuwa się tylko pytanie: Kiedy policja zacznie ŚCIGAĆ prawdziwych przestępców?! Zaznaczam !ŚCIGAĆ!, a nie dostając ich podanych na tacy przez obsługę sklepu…!

mateusz koniuszko
8 lat temu

„69- latka skradła w jednym z marketów błyszczyk, natomiast 59- latka została przyłapana na kradzieży m.in. butów. Złodziejem alkoholu okazał się 61- letni ostrowianin.”

patrząc na ich wiek można powiedzieć tylko jedno: niech nie dawają tyle na tace to będzie ich stać na takie rzeczy

brocha
8 lat temu

dobry tytuł. wiadomo: „polak kradnie gdzie popadnie”

heh
8 lat temu

może sięgnąć 500zł a w praktyce pewnie wygląda to tak że 50 zł mandatu które nakładają policjanci jest wliczone w koszty

4
0
Napisz co o tym sądziszx