OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

16-letni marihuanista z 7 gramami

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich ostrowskiej komendy zatrzymali wczoraj 16-latka, który posiadał i odurzał się środkami narkotycznymi. Nieletni za swoje czyny będzie odpowiadać przed Sądem Rodzinnym.

+

Po narkotyki przede wszystkim sięga młodzież. Ten pierwszy raz może być spowodowany presją towarzystwa, chęcią spróbowania czegoś nowego, zasmakowania „zakazanego owocu”. Badania dowodzą, że młody organizm uzależnia się od wszelkich substancji odurzających bardzo szybko. Dlatego też, na temat szkodliwości oraz odpowiedzialności grożącej za posiadanie zakazanych substancji, policjanci wielokrotnie informują młodzież podczas spotkań. Pomimo tego nadal znajdują się wśród nich tacy, którzy nie zważają na konsekwencje.

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich ostrowskiej komendy zbierając dane na temat przestępczości nieletnich uzyskali informacje o nieletnim, który może zażywać narkotyki. Wczoraj 16- latek zostały zatrzymany i przesłuchany. Okazało się, że chłopak był pod wpływem marihuany. Policjanci w toku wykonywania dalszych czynności znaleźli w miejscu zamieszkania nieletniego ponad 7 gramów marihuany.

Prowadzący sprawę ujawnili również, że nieletni wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadał środki odurzające w postaci marihuany również w przeszłości.

16-latek usłyszał łącznie osiem zarzutów posiadania środków odurzających. Materiały przekazane zostaną do Sądu Rodzinnego, przed którym niebawem nieletni sprawca czynu karalnego będzie musiał stanąć

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mocarz
5 lat temu

Dożywocie dla niego!!! Niech żyje Polska!!!

xxx
5 lat temu

Brawo wkoncu jeden z madrzejszych lepsza trawka niz MOCARZ !!!!

Ekipa
5 lat temu

Nieźle ząbuś :*

3
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x