OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Szczegóły napadu na sklep z telefonami na Placu 23 stycznia

Usiłowanie zabójstwa w czasie rozboju zarzuca 38-latkowi ostrowska prokuratura. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Kaliszu.

+

Napastnikowi zarzucono, że 2 lutego br. w Ostrowie Wlkp., w należącym do pokrzywdzonego sklepie, pozorując zakup telefonu komórkowego oraz wykorzystując odwrócenie się pokrzywdzonego, zamierzając dokonać kradzieży i działając z „zamiarem ewentualnym” pozbawienia życia, zadał mu trzymanym w ręku „niebezpiecznym narzędziem kończystym w postaci wkrętaka krzyżakowego” dwa uderzenia w tył głowy oraz uderzenie w okolicę oka. W zarzucie zaznaczono, że w wyniku powyższych uderzeń doszło do spowodowania ran kłutych, a jednocześnie do narażenia pokrzywdzonego na „bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia”.

Do realizacji zamierzonych przez oskarżonego celów nie doszło z uwagi na uchylenie się przez pokrzywdzonego przed kolejnym ciosem oraz stawiany przez niego opór. Dodatkowo oskarżonemu zarzucono dokonanie w grudniu 2014 r. i styczniu 2015 r. na terenie gminy Raszków dwóch kradzieży z włamaniem do pomieszczeń biurowych, z których zabrał bądź usiłował zabrać pieniądze, a także kradzież z włamaniem do samochodu osobowego marki Renault Clio, z którego wnętrza zabrał kamerę, radio i lusterko.

Z dokonanych ustaleń wynika, że oskarżony wcześniej w sklepie, w którym doszło do usiłowania zabójstwa, dokonywał napraw telefonów. W dniu zdarzenia udając się do sklepu, jak ustalono, posiadał opisany w zarzucie wkrętak, a ponadto nóż. Po opisanym zdarzeniu opuścił on sklep i zbiegł.

Do jego zatrzymania doszło, w wyniku działań podjętych przez policję, jeszcze w dniu 2 lutego 2015 r. Następnie zostało zastosowane wobec niego tymczasowe aresztowanie.
W trakcie śledztwa został on poddany badaniu przez biegłych psychiatrów. W wydanej opinii biegli stwierdzili, że w czasie zdarzenia miał on w pełni zachowaną poczytalność.
Oskarżony wcześniej był wielokrotnie karany, m.in. za zabójstwo i rozbój.

Czyny zarzucane oskarżonemu zakwalifikowano m. in. jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo-usiłowanie) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lala
odpowiada  suzuki
5 lat temu

Ojcu należy współczuć, ale synkowi to za co? Za przekręty?

margaryna
odpowiada  stefanoplastyczny
5 lat temu

Mnie też wyciulał samiec jeden

suzuki
5 lat temu

Nad tą rodziną wisi jakieś fatum w lutym tato dostał po głowie co mógł przepłacić życiem, a teraz synowi interesy nie poszły, co w perspektywie może skutkować widmem utraty pracy i realną możliwością odsiadki , naprawdę należy współczuć.

elokk
odpowiada  john
5 lat temu

tu sie zgodze

xxx
5 lat temu

Jak teraz nie dostanie koleś dożywocia to ja już nie mam co wierzyć w wymiar sprawiedliwości, bo k…wską klikę sądowniczą i prokuratorska w PL trzeba w końcu zreformować

Edek z matejki
5 lat temu

Niestety nie mają klusek slunskich, mają tylko pyros ringos

stefanoplastyczny
5 lat temu

Upublicznić wszystkie przekręty tego jegomościa co prowadzi te telefony oraz jego synalka. Tatuś coś musiał nabroić i stąd ta cała akcja nożownika.

stefanoplastyczny
odpowiada  Edek z matejki
5 lat temu

Edek, skocz do mexicanos na kluchy slunskie. Może sie nimi zakleisz.

john
odpowiada  Onufry
5 lat temu

ryło ma nie ciekawe…a to ze zabił brata odsiedział kare i wyszedł swiadczy o jednym nie ma resocjalizaci a do tego jest deprawacja.

jej
odpowiada  kuku
5 lat temu

to jest Polska

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x