OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kolejni młodzi ostrowianie z “becikowym”

257 – tyle wniosków o wydanie “becikowego” złożono już w ostrowskim Urzędzie Miejskim. Jednorazowe świadczenie z tytułu urodzenia dziecka otrzymało 224 dzieci. Dziś w ostrowskim Ratuszu odbyła się kolejna gala z okazji wręczenia “becikowego”. Najmłodszych obywateli naszego miasta witała Ewa Matecka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Blisko trzydzieścioro najmłodszych ostrowian pojawiło się dziś w ostrowskim Ratuszu, a to ze względu na kolejną już galę, podczas której ich rodzice odebrali decyzje dotyczące przyznania jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia dziecka – ostrowskiego “becikowego”. Rodzicom wręczała je Ewa Matecka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Cieszę się bardzo, że przy okazji wręczenia decyzji rodzicom mam szansę poznać naszych małych obywateli i przywitać ich w Ostrowie. Liczę, że miejskie “becikowe” to choć niewielka pomoc w morzu potrzeb rodziców po narodzeniu dziecka. Serdecznie gratuluję Państwu powiększenia rodziny, a młodym mieszkańcom naszego miasta życzę dużo zdrowia – mówiła podczas spotkania zastępca prezydenta miasta.

Czas przybyłym na spotkanie umiliły piosenki w wykonaniu Weroniki Gabryś oraz Marty Popiel – bardzo utalentowanych młodych ostrowskich artystek.

Ostrowskie “becikowe” weszło w życiu w kwietniu tego roku, jednak objęło wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia 2015 roku. Warunkiem otrzymania pomocy jest zamieszkiwanie na terenie Ostrowa Wielkopolskiego przez rok przed złożeniem wniosku. Rodzice otrzymują świadczenie w wysokości 500 zł, a w przypadku ciąż mnogich oraz trzeciego i kolejnego dziecka w rodzinie 1000 zł.

Do ostrowskiego Urzędu Miejskiego przekazano już 257 wniosków. Pozytywne decyzje wydano w 222 przypadkach – “becikowe” otrzymało 224 dzieci. Do tej pory wydano 4 decyzje odmowne.

Decyzje o przyznaniu świadczenia:
203 decyzje po 500 zł.
17 – po 1000 zł (trzecie i kolejne dziecko w rodzinie)
2 – po 2000 zł (bliźnięta)

Budżet “becikowego” to 350 000 złotych. Do tej pory wydatkowano 122 500 złotych.

26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gr
5 lat temu

rg Ty chyba czegoś nie rozumiesz! Ostrów to również moja gmina tylko że nie mieszkam w Ostrowie tylko oboki jakoś nikt nie chce dac dodatkowego becikowego. To gdzie mam zasuwac do kogo?

Rg
odpowiada  gr
5 lat temu

Kobieto, jak można tak mało wiedzieć o otaczającej rzeczywistości? Mieszkając koło Ostrowa mieszkasz nie w gminie miejskiej Ostrów tylko w gminie wiejskiej Ostrów, w której rządzi wójt Kuroszczyk a nie prezydent Klimek. Idź do wójta 😉

26
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x