Likwidują sklepy z dopalaczami

Udostępnij
Tweet

Nie ma i nie będzie przyzwolenia na handel dopalaczami w Ostrowie Wielkopolskim. Wczoraj policjanci ponownie sprawdzili miejsce, w którym miał odbywać się ten proceder. Zatrzymany został 32-letni mężczyzna, który miał sprzedawać dopalacze. Policjanci wspólnie z pracownikami ostrowskiego Sanepidu zabezpieczyli 59 sztuk opakowań z dopalaczami.

+

Po środki zastępcze najczęściej sięgają ludzie młodzi, nie zdając sobie sprawy jak niebezpieczne są to substancje i jak bardzo szybko można się od nich uzależnić. Rozprowadzający dopalacze mieszają najróżniejsze substancje, używane np. w produkcji kosmetyków czy chemii gospodarczej. Reakcje po ich zażyciu są nieprzewidywalne. Ostrowscy policjanci prowadzą więc systematyczne działania wymierzone w handel tymi szczególnie niebezpiecznymi środkami, ponieważ sprzedaż substancji, które szkodzą zdrowiu i zatruwają młodych ludzi, nie może być kontynuowana.

Ostrowscy policjanci sprawdzają każdą informację o miejscach, gdzie może być prowadzona sprzedaż dopalaczy. Wczoraj policjanci dokonali kolejnej kontroli takiego punktu z pracownikami Sanepidu. Zabezpieczonych zostało 59 sztuk opakowań dopalaczy. Trzeba jednak pamiętać, że same kontrole nie wyeliminują całkowicie tego zjawiska. Jeśli nie będzie chętnych do ich nabycia, to dla osób zajmujących się dystrybucją dopalaczy stanie się to nieopłacalne.

Pamiętajmy też, że dopalacz jest sprzedawany jako produkt kolekcjonerski. Jednak jedynym kolekcjonerem jest ten kto sprzedaje dopalacze, a w jego kolekcji pojawia się kolejne utracone zdrowie, kolejna rodzinna tragedia i kolejne stracone życie.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  20 lat temu zlikwidowano jednostkę wojskową w Ostrowie Wlkp.
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
noooooooooo
8 lat temu

Podobnie w jednym mieszkaniu na Szamarzewskiego. Mieszka tam diler, wszyscy o tym wiedzą i ta gnida jawnie handluje dopalaczami. I co? I nic!

asdsad
odpowiada  noooooooooo
6 lat temu

KONFITURA!!

djnexus22
8 lat temu

W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM NA ULICY DĄBROWSKIEGO CHEMIA SAMOCHODOWA – OBKLEJONO SKLEP NA KOLOR ZIELONY I CZYNNY JEST DO GODZINNY 20 WIECZOREM I SPRZEDAWAJĄ CAŁY CZAS DOPALACZE A POLICJA MA TO W DUPIE TO NIECH GINĄ NASTOLATKI I NASTOLATKOWIE BO JAK SAMI POZWOLAJA NA SPRZEDAZ TEGO SWINSTWA TO MAM TO W DUPIE PONIEWWAZ ZATRZYMUJA I WYPROWADZAJA GO W KAJDANKACH A NA DRUGI DZIEN PUSZCZAJA I POZWALAJA DALEJ SPRZEDAWAC TO GUWNO TO POLICJA ZAJMUJE SIE GUWNAMI A DOPALACZAMI NIE – MAJA ZA TO JAKIES PROG]FITY – CHETNIE ZAINTERESUJE TYM CBŚ I CBA Z WARSZAWY BO POLICJA OSTROWSKA JEST SKORUMPOWANA

Emigrant
8 lat temu

Wyjechałem 5 lat temu z Polski i o ile pamiętam Tusk zlikwidował sklepy z dupalaczami. Teraz wróciłem i tak jakbym się cofnął w czasie.

Konsekwentny
8 lat temu

wszyscy dobrze wiecie, że nasze państwo interesują tylko pieniądze dlatego ten interes będzie kwitł kolejne lata natomiast instytucje typu sanepid i policja będą sobie tylko podnosiły statystyki w przeciw działaniu .

Mieszczuch
odpowiada  Konsekwentny
8 lat temu

To jest efekt działań rządu Tuska. Lud chciał tylko legalizacji konopi a w odpowiedzi usłyszeliśmy, że jeśli chcemy legalizacji musimy zmienić premiera. Więc go zmienimy.
Przez lata wprowadzano coraz bardziej restrykcyjne poczynania policji (choć straszono, że jak będzie rządził PiS to będzie państwo policyjne)….teraz na celowniku jest młodzież na osiedlu puszczająca w obieg skręta, na celowniku są obywatele chcący wypić browarek pod chmurką, polują na nas na drogach. Era dopalaczy dała im w kość bo kręcił się potężny interes i nie mieli nad nim kontroli. Dwudziestokilkuletni Dawid B. stał się w półtora roku baronem dopalaczy i zgromadził ogromny majątek, zbudował potężną sieć dystrybucji choć zaczynał na minusie. Wystarczyła by kontrola nad tymi środkami i dokładne ich badanie zamiast delegalizacji a substancje te były by na tyle bezpieczne i kontrolowane, że nie było by plagi zatruć, zgonów, prób samobójczych. Rząd doprowadził nas do tego miejsca w którym jesteśmy teraz wedle prostej zasady. Coś jest zabronione -> tworzy się czarny rynek -> interes przejmują grupy przestępce -> sprawdzony środek staje się nielegalny -> tworzy się w miesiąc czasu nowy niezbadany o zmienionym składzie co daje efekt wiecznego projektu badawczego i stałych prób na żywych organizmach.

6
0
Napisz co o tym sądziszx