Dorota Grześkowiak dyrektorem SP1

Stało się to, czego wielu spodziewało się od wielu tygodni. Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 została Dorota Grześkowiak, bliska koleżanka pani prezydent Beaty Klimek. W konkursie na to stanowisko pokonała dotychczasowego dyrektora Grzegorza Graczyka.

+

Konkurs na stanowisko dyrektora SP1 w Ostrowie Wlkp. wzbudzał szereg emocji. Z jednej strony Grzegorz Graczyk, związany z Platformą Obywatelską, a z drugiej Dorota Grześkowiak ucząca w Szkole Podstawowej nr 7, radna miejska poprzedniej kadencji, związana z lewicą.

Komisja konkursowa składała się z przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Kuratorium oraz Rady Rodziców. Wcześniej doszło do sporu pomiędzy rodzicami. Jeden z nich miał nawet rękoczynami wymierzać swoje racje w dyskusji z innymi rodzicami.

Swoją drogą dlaczego stanowiska związane z instytucjami zaufania publicznego są związane z lokalnymi politykami. Czy szkoła nie powinna być wolna od polityki. Dlaczego dyrektor często musi być członkiem struktur danej partii by dostać tę posadę?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poważny wypadek z udziałem dostawcy jedzenia
Subskrybuj
Powiadom o

109 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dedal
8 lat temu

Szkoła nie jest szybowcem. Pikowanie zazwyczaj kończy się źle…

zenek
8 lat temu

Najlepsze jest to, że w jej miejsce pewnie nikogo nie zatrudnią, tylko godziny zostaną podzielone między pozostałych wfistów. A młodzi do marketu na kasę.

1 5 6 7
109
0
Napisz co o tym sądziszx