Wykazali się wiedzą o samorządzie

25 maja 2015 r. w Ostrowie Wielkopolskim odbył się etap powiatowy XXII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Gospodarzem zmagań konkursowych było Gimnazjum nr 4. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki współpracy miasta z Towarzystwem Samorządowym.

+

W etapie powiatowym konkursu uczestniczyło 12 gimnazjalistów z Ostrowa Wielkopolskiego, Jankowa Przygodzkiego i Nowych Skalmierzyc, wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o samorządzie rozwiązując test składający się z 20 pytań z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce oraz organów ustawodawczych i wykonawczych Unii Europejskiej. Tematyka konkursu wpisała się w tegoroczne obchody 25 lat samorządności w naszym kraju. Wszyscy uczestnicy otrzymali miejskie upominki.

Laureatkami konkursu zostały Izabela Zimniak – uczennica Gimnazjum nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wielkopolskim oraz Natalia Strzyż – uczennica Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach.

Obie gimnazjalistki uczestniczyć będą 16 czerwca w etapie finałowym na poziomie województwa wielkopolskiego.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poważny wypadek z udziałem dostawcy jedzenia
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx