Ruszyło ostrowskie becikowe

Udostępnij
Tweet

Już kilkadziesiąt wniosków o ostrowskie „becikowe” wpłynęło do Urzędu Stanu Cywilnego. Mogą je otrzymać rodzice wszystkich dzieci urodzonych w tym roku. Jedynym warunkiem jest fakt zamieszkiwania na terenie miasta przez rok przed złożeniem wniosku.

+

Ostrowskie becikowe jest dowodem uznania dla ostrowskich rodziców, którzy podjęli trud urodzenia i wychowania dzieci – mówi prezydent Beata Klimek. – To nasza miejska pomoc na dobry start dla małych ostrowianek i małych ostrowian. Becikowe przyznawane jest bez względu na osiągane dochody, jedynym warunkiem jego otrzymania jest fakt zamieszkiwania na terenie miasta przez okres roku przed złożeniem wniosku.

Becikowe przyznawane jest wysokości 500 zł, a na trzecie i kolejne dziecko w rodzinie oraz w przypadku ciąż mnogich – w wysokości 1000 zł na każde dziecko. Wnioski można składać w Urzędzie Stanu Cywilnego – ma to być ułatwienie dla rodziców, którzy i tak muszą się tam pojawić, aby zarejestrować urodzenie dziecka.

Becikowe obejmuje wszystkie dzieci urodzone w roku 2015. Rodzice dzieci urodzonych przed 10 kwietnia br., czyli przed dniem wejścia w życie uchwały, mogą składać wnioski o becikowe do dnia 10 sierpnia br. Pozostali rodzice mają na to 6 miesięcy od urodzenia dziecka.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Narkotyk "zombie" trafił do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aga
9 lat temu

Może to nie jest jakaś duża kwota,ale pare groszy JEST. Ja nie dostałam bo tego nie było!!! A wy macie ze wszystkim problem czy dają czy nie i tak jesteście niezadowoleni!!!

Ktos
odpowiada  Aga
6 lat temu

Aga- wyjelas mi to z ust. I tacy sa Polacy, wiecznie niezadowoleni.

12
0
Napisz co o tym sądziszx