Za co tym razem policjanci zatrzymali prawka?

Pośpiech, roztargnienie, brak zdrowego rozsądku często sprawia, że niestety kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego. Dochodzi wówczas do niebezpiecznych zachowań na drodze, które niejednokrotnie są powodem kolizji i wypadków drogowych. W miniony majowy długi weekend, za rażące naruszenie zasad ruchu drogowego, ostrowscy policjanci zatrzymali kolejnym trzem kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdami.

+

Popisy i brawura nie wyszły na dobre 17-letniemu mieszkańcowi Ostrowa Wielkopolskiego. Jadący z nadmierną prędkością pojazd marki Mercedes został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci ustalili, iż chwilę wcześniej ten sam pojazd „kręcił bączki” na jednym z ostrowskich rond, jak również na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa/ Partyzancka. W trakcie kontroli drogowej okazało się również, że kierujący mercedesem nie posiada wymaganej kategorii do kierowania tym pojazdem.

Uprawnienia do kierowania pojazdami zostało zatrzymane również 25- latkowi kierującemu samochodem marki Peugeot, który nie ustąpił na skrzyżowaniu pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Volkswagen Sharan. W wyniku uderzenia kierujący peugeotem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe ogrodzenie posesji przy ul. Witosa.

Początek weekendu majowego również okazał się pechowy dla kierującego skodą octavią, który wyjeżdżając z posesji, podczas włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej motorowerem. 16- latka z niewielkimi obrażeniami została przewieziona do Ostrowskiego szpitala.

We wszystkich tych przypadkach policjanci ostrowskiej „drogówki” za rażące naruszenie przepisów bezpieczeństwa zatrzymali sprawcom tych zdarzeń uprawnienia do kierowania. Zatrzymane prawa jazdy trafią teraz wraz z wnioskiem o ukaranie do sądu.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zażądali 4500 dokumentów od OZC
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
adam
8 lat temu

Za stłuczkę zabrane prawo jazdy??? Nadgorliwi milicjanci! Goniący za wynikiem!

Jan
8 lat temu

ten z tego merca na krotoszyńskiej . już nie pojeździ – dot. Greqtq2155

Kasia
8 lat temu

Za hajs starej baluj, ciota nie kierowca

Greqtq2155
8 lat temu

A C****ie jak popisówe walą od krotoszyńskiej do raszkowskiej to nikt nie reaguje .

jankes
8 lat temu

paranoja

5
0
Napisz co o tym sądziszx