Maturzyści pożegnali się ze szkołą

W piątek po raz ostatni dla uczniów klas maturalnych zadźwięczał szkolny dzwonek. Tradycyjnie były przemówienia i podziękowania, wręczanie kwiatów, świadectw, dyplomów i nagród. Nie zabrakło też łez wzruszenia.

+
W każdej szkole pożegnanie maturzystów odbywa się zgodnie z przyjętym w ceremoniałem.

– W naszej szkole stałymi elementami tej uroczystości jest przekazanie sztandaru szkolnego przez uczniów klas III uczniom klas II oraz przekazanie przez uczniów klas III swojego tableau, które przez najbliższy rok zajmie honorowe miejsce w sekretariacie szkoły obok najstarszego tableau absolwentów pierwszego rocznika (1958 r.) Poza tym ważnym momentem jest wpis do Honorowej Księgi Szkoły nazwiska kolejnego, wybitnego ucznia oraz przyznanie tytułów Prymusów Klas i tytuł Prymusa Inter Pares – wyjaśnia Maria Tomalak dyr. III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.

W tym roku po raz pierwszy absolwenci III LO przekazali granitową płytę z napisem „2015 – 129”, co oznacza, że tylu uczniów dołącza do prawie dziesięciotysięcznej rzeszy absolwentów III LO. Granitowa płyta zostanie umieszczona w Alei Absolwentów, która powstała z okazji obchodów 60-lecia istnienia III LO.

– To, co mogliśmy Wam dać najważniejszego i najcenniejszego, to odwagę, do przekroczenia kolejnego, życiowego progu. Życzę Wam umiejętności wykorzystania każdej życiowej szansy, wyboru z tysiąca dróg, tej właściwej, własnej drogi, a w najbliższym czasie powodzenia i „połamania” piór na maturze – mówiła dyr. Maria Tomalak podczas pożegnania.

W Zespole szkól Usługowych tradycja jest, że listy gratulacyjne otrzymują również rodzice najlepszych uczniów z danego rocznika. Dodatkowo wyróżniający się absolwenci kształcący się w zawodzie: technik usług fryzjerskich, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik-kucharz, technik organizacji usług gastronomicznych otrzymali referencyjne listy „Najlepszy w zawodzie w Zespole Szkół Usługowych”.

Tradycyjnie po części oficjalnej organizowana jest satyryczna gala „Usługusy”. Jak co roku przygotowali ją uczniowie klas trzecich specjalnie dla przyszłych maturzystów. Uroczystość wzorowana jest na gali Oskarów, a statuetki przyznawane przez kapitułę złożoną z wychowawców oraz uczniów klas trzecich. Nagrody przyznawane są w 10 wyjątkowych kategoriach: Mózg Szkoły, Szkoła Drugim Domem, Mistrz W Zawodzie, Z Uśmiechem Przez Życie, Mistrzyni Sportu, Mistrz Sportu, Społecznik, Mistrz Słowa, Superdziewczyna, Superchłopak.

CZYTAJ  MotoMikołaje 2022 - galeria

– Wszystkim tegorocznym Absolwentom życzymy wielu sukcesów na zbliżającej się maturze i egzaminach zawodowych: polotu, prostych pytań i jasnych odpowiedzi, siły, skupienia, spokoju i wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji planów i marzeń, nie tylko szkolnych – powiedział dyr. Dariusz Kaczmarek.

Niezapomniany nastrój uroczystości szkolnych podkreśliły występy artystyczne przygotowane przez maturzystów oraz ich młodszych kolegów. W tym roku szkolnym powiatowe szkoły ponadgimnazjalne opuściło 1.470 maturzystów, większość z nich, bo 1.179 osób, przystąpi do egzaminu maturalnego, który rusza już 4 maja.

38 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lulu
7 lat temu

Pewnie dr Klamot z panią od erotyki (tfu) polskiego tak mącą.

Rodzic
7 lat temu

Do XX: Pismo było przekazane uczniom, aby ci przekazali rodzicom do przejrzenia.

Ochroniana
7 lat temu

A czy ja jako sekretarka mogę podsłuchiwać i jak przyłożyć szklankę do ucha otworem czy denkiem?

XX
7 lat temu

Do Rodzic : Skoro pismo było skierowane do innych rodziców, to dlaczego zostało rozpowszechnione po całej szkole ? Zatem co kryje się pod słowem ” inni rodzice ” ?

Drugi rodzic
7 lat temu

Też uważam, że to co się dzieje w 2 LO jest po prostu żenujące. Chodzący uczniowie z anonimem który szkaluje jego dyrektora, grono pedagogiczne, starostę ostrowskiego, kuratorium i brak reakcji szkoły na taką hucpę.

Rodzic
7 lat temu

To co dzieje się w 2 LO jest po prostu żenujące. Odnośnie pisma, niektórzy wychowawcy klas I zabronili lub zasugerowali, żeby tego nie podpisywać. Czy to nie jest manipulacja i ograniczanie własnego zdania? Pismo było skierowane do innych rodziców, więc nie powinno to ich raczej obchodzić. Smutne, że tak się dzieje. Jeden nauczyciel nawet stwierdził, że są 2 grupy nauczycieli. Mam nadzieję, że cała prawda wyjdzie na jaw.
Do Agaty: pracownia chemiczna miała być już 2 lata wstecz. Niech dokończą najpierw jedno, a później zabierają się za drugie.

Młody waleczny
7 lat temu

Jak zdam maturę i dostanę się na studia, to pierwsze co zrobię, to zażądam wyrzucenia z uczelni jej rektora i powołanie nowego. Oczywiście o części kadry naukowej nie wspomnę.

Agata
7 lat temu

Pozdrawiam całą elitę z II LO której nie spodobało się, że ich dzieci muszą się tyle uczyć i dlatego robią na każdym kroku afery w szkole ! Najlepiej idźcie jeszcze parę razy na venus , a potem przekładajcie milion sprawdzianów bo nie potraficie tego ogarnąć. Zapomniałam dodać, że odpadną Wam łapki, jeśli ponosicie pół dnia kurtkę ( wiosenną) w rączce , bo szatnia zamknięta. 🙁 Pozdrawiam durne 1 klasy, które robią afery o pracownię chemiczną ( mimo że w 1 kl lekcji tam mieć nie będą ) . Co rozczarowała was szkoła średnia? Polecam zawodówkę, bedziecie się uczyć mniej… chociaż nie ! Rączki odpadną od pracy 😉

agata
7 lat temu

Czytając te wszystkie komentarze na temat II LO i dyrektora tracę wiarę w ludzkość. Po pierwsze, ludzie jeśli nie chodzicie tam i nie znacie tej szkoły od podszewki to po co się w to wtrącacie i piszecie pierdoły? Po drugie, nawet jeśli dyrektor faktycznie jest aż taki zły ( a sama do tej szkoły chodzę i sądzę, że nie jest tak tragicznie jak niektórzy to opisują) to dlaczego nie przeniesiecie się do szkół w których dyrektor to osoba idealna ? Po trzecie, prawdą jest, że najwięcej hałasu robią uczniowie i rodzice klas, które dopiero przyszły do tej szkoły i dla których wielkim zaskoczeniem okazała się ilość nauki oraz tradycje i zwyczaje panujące tutaj. Osoby z „wyższych sfer” zrobią wszystko, byle było tak, jak one tego chcą. Całej tej elicie nie podoba się, że niestety trzeba się uczyć codziennie, bo nie zauważyli jeszcze że liceum a gimnazjum to jednak duża przepaść. Po to właśnie robią całą tę aferę , która jest tutaj zbędna i to właśnie oni psują dobre imię tej szkoły pisząc donosy i anonimy a nie dyrektor . Proponuję zawołać do szkoły telewizję, bo tego jeszcze tam nie było. Przynajmniej będziecie mogły , gwiazdy pokazać się przed kamerą i troszkę polansować !

Realista
odpowiada  agata
7 lat temu

Nie wierze w to, że to rodzice robią ten cały zamęt. Mój dzieciak przyniósł mi do domu anonim szkalujący dyrektora, nauczycieli (nie wszystkich), starostę i kuratorium które jest ponoć przez niego „sterowane”. Paszkwil napisany przez niepodpisanego rodzica miałem uwiarygodnić swoim podpisem. Poza tym forma anonimu jest profesjonalna pod względem polonistycznym.

meteo
7 lat temu

maturzysci? chyba ulągi

38
0
Napisz co o tym sądziszx