Zamieszanie wokół odwołania Festynu Lotniczego (aktualizacja)

Jeszcze w niedzielę media opublikowały informację o odwołaniu V Festynu Lotniczego w Michałkowie. Marcin Okrój, szef telewizji kablowej stwierdził, że jest to decyzja ostateczna Mariana Sadowskiego i impreza w tym roku się nie odbędzie. Sam zainteresowany w rozmowie z nami stwierdził, że inaczej się wyraził. Festyn nie odbędzie się w pierwotnie planowanym terminie, jednak jest szansa, że festyn w ogóle się odbędzie. Wydawało się, że przedstawiciel tak dużego medium dochowa rzetelności.

okroj-festyn

 

+

Jak udało się nam ustalić, jeszcze dziś (poniedziałek) około godziny 19:00 zostanie wydane oświadczenie przez organizatorów festynu. Wstępnie już wiemy, że jednym z głównych powodów możliwości przesunięcia terminu festynu jest zmiana przepisów, które zaostrzały bezpieczeństwo na imprezach lotniczych. Wszystko przez pryzmat tragedii lotniczych, do których dochodziło w niedalekiej przeszłości.

Nowe prawo wymusza przeniesienie parkingów oraz strefy z pokazami. Od organizatorów wymaga się zatrudnienia większej ilości osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w czasie pokazów. O szczegółach wkrótce poinformują organizatorzy.

W między czasie prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek wydała oświadczenie:

W związku z pojawiającymi się sugestiami, jakoby to z winy samorządów lokalnych doszło do odwołania Festynu „Lotnisko Bliżej Miasta” w Michałkowie oświadczam, że miasto Ostrów Wielkopolski zaoferowało organizatorom konkretne wsparcie finansowe, organizacyjne oraz włączenie się w ofertę kulturalną podczas imprezy.

Z naszej wiedzy wynika, że zadeklarowana przez samorząd miejski kwota wsparcia była najwyższą ze wszystkich ofert, które proponowały samorządy podczas tegorocznej edycji tej imprezy. Sugerowanie, że to z powodu wycofania się miasta Ostrowa Wielkopolskiego z pomocy dla stowarzyszenia, festyn nie może się odbyć, jest dużym nadużyciem.

Jako władze miasta ubolewamy, że organizatorom nie udało się pozyskać komercyjnego sponsora strategicznego, który pozwoliłby na trwanie imprezy.

 

Oświadczenie w sprawie odwołania w dniach 23-24 maja 2015 r.

V Jubileuszowego Festynu Lotniczego ‘Lotnisko bliżej Miasta”

CZYTAJ  Zderzenie trzech aut przy Chynowej

 

 

Zarząd Stowarzyszenia „Lotnisko Bliżej Miasta” oświadcza, iż odwołuje termin odbycia V Festynu Lotniczego, w dniach 23-24 maja 2015 r. Powodem powzięcia takiej decyzji są w głównym stopniu wymogi stawiane przez nowe obowiązujące od 27.01.2015 przepisy dotyczące organizowania pokazów lotniczych. Powyższe zobowiązują organizatorów do spełnienia zdecydowanie bardziej rygorystycznych wymagań , które nie były brane pod uwagę przy organizacji V Festynu m.in. konieczność znacznego zwiększenia obsady osobowej o odpowiednich uprawnieniach lotniczych, sztywny miesięczny termin przed rozpoczęciem pokazów dostarczenia szczegółowego planu pokazów i analizy ryzyka Ze względu na nowe przepisy nie mogłaby funkcjonować strefa parkingowa na Słaborowicach.

Jednocześnie kilku kluczowych organizatorów ze względów osobistych, zdrowotnych i zawodowych nie mogło uczestniczyć w przygotowaniu i prowadzeniu pokazów. Mimo znalezienia rozwiązań alternatywnych przez deklaracje osób z poza ostrowskiego środowiska lotniczego stwierdzono, ze przy tak krótkim czasie istnieje za duże ryzyko wystąpienia niedociągnięć organizacyjnych w trakcie odbywania się imprezy. Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia przy jej organizacji( dwukrotne wyróżnienie za najlepsze pokazy Lotnicze w Polsce) stwierdzono, ze nie można pozwolić sobie, na ryzyko zejścia poniżej pewnego poziomu organizacyjnego ( biorąc jako ostrzeżenie chociażby ostatnią „wpadkę” organizacyjną na Stadionie Narodowym przy zawodach żużlowych).

Pod uwagę wzięto również ryzyko dla członków naszego Stowarzyszenia, jako organizacji non-profit, którzy w przypadku wstrzymania pokazów przez nadzór musieliby pokryć straty na rzecz samorządów, firm i osób wspierających imprezę.

 

Jako organizatorzy zdajemy sobie sprawę, że sprawiamy chwilową przykrość wszystkim fanom lotnictwa. Pragniemy jednak i będziemy się starać aby nie dopuścić, aby ta impreza zniknęła z kalendarza. Wiemy, że co roku było to niepowtarzalne przeżycie dla rodzin nie tylko z okolic Ostrowa. Impreza ta przyczyniała się także do promocji wielu miast: Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Krotoszyna, Powiatu Ostrowskiego oraz Województwa Wielkopolskiego.

CZYTAJ  Nowe informacje nt. zdrowia Maksia

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Wszystkim, którzy wsparli nas przy przygotowaniach do tegorocznego festynu licząc, że nie wycofają się z podjętych zobowiązań w przyszłości. Zarząd Stowarzyszenia deklaruje niezwłoczne podjęcie rozmów z wszystkimi donatorami oraz Zarządem Aeroklubu Ostrowskiego. Podejmiemy działania aby ,wyjątkowo w tym roku, impreza odbyła się w zmienionym, późniejszym terminie w możliwie jak najmniej ograniczonym zakresie,

 

Jeszcze raz przepraszamy Wszystkich, którzy czekali z niecierpliwością na to wydarzenie i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań aby impreza odbyła się jeszcze w tym roku.

 

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Prezes Stowarzyszenia

Marian Sadowski

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Facet z majami
9 lat temu

Na lotnisko to ja jeżdżę tylko z kochanką uprawiać sex, żeby w razie czego z daleka zauważyć zbliżającą się żonę.

FestynuNieBędzie
9 lat temu

Festynu nie będzie bo po prostu nie ma na niego kasy. Jeżeli samorządowcy myślą, że dając 15tys. zł w gotówce, a drugie tyle w jakiś usługach realizowanych przez powiat będą mieć festyn to pora się obudzić. Koszty takiej imprezy są kolosalne, jeżeli chce się ją zrobić na poziomie.
Nie rozumiem, co Marian chce ugrać tym ściemnianiem o przepisach lotniczych i nie mówi wprost że nie ma kasy.

Sołtys
9 lat temu

Jak się pracuje na wysokich stanowiskach społeczno-politycznych, to nie wypada zabiegać o pieniądze od kogokolwiek, bo to moim zdaniem wyższa forma żebractwa która prowadzi do korupcji.

13
0
Napisz co o tym sądziszx