Rozjechałaby grupkę dzieci

Ostrowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 39-letniej kobiecie, która wjechała na oznakowane przejście dla pieszych, przez które przechodziła grupa przedszkolnych dzieci wraz z opiekunami. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wniosek o ukaranie w tej sprawie policjanci skierują do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim.

+

Zdarzenie drogowe miało miejsce wczoraj około godz. 15:45 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy Królowej Jadwigi z Alejami Słowackiego. Kierująca pojazdem 39-letnia kobieta wjechała na oznakowane przejście dla pieszych, przez które przechodziła grupa dzieci przedszkolnych wraz z opiekunami. Na szczęście opiekunka grupy w porę zareagowała, unikając zderzenia z pojazdem zatrzymała się, a także zatrzymała idące za nią dzieci. Niestety kierująca nie zatrzymując się odjechała. Świadkiem zdarzenia był mężczyzna, który zdołał zanotować numery rejestracyjne samochodu.

Policjanci, ustalili kierującego pojazdem, którym okazała się 39-letnia mieszkanka gminy Nowe Skalmierzyce. Kobieta wyjaśniała policjantom, że widziała przechodzącą grupę dzieci wraz z opiekunem, ale wjechała na przejście myśląc, że zdąży przejechać przed pieszymi, którzy znajdowali się już na przejściu. Kobieta była trzeźwa.

Jest to kolejne zdarzenie drogowe w wyniku którego, za rażące naruszenie przepisów drogowych policjanci zatrzymują prawo jazdy. Dlatego też apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności podczas korzystania z dróg.

W chwili kiedy pieszy już znajduje się na przejściu korzysta z pierwszeństwa. Oznacza to obowiązek zachowania szczególnej ostrożności przez kierujących pojazdami, co przejawia się w zakazie wyprzedzania na przejściu dla pieszych oraz w zakazie omijania pojazdu, który zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Kierowcy – pamiętajmy, że pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Kontakt z pojazdem poruszającym się nawet z niewielką prędkością może dla niego zakończyć się tragicznie.

POLECANE NEWSY

33 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
też kierowca
7 lat temu

Po co dyskutujecie z takim debilem jak ten cały ” heh ” przecież widać że to osioł siłą od orczyka oderwany. Śmignąć to ty baranie możesz się w ten swój głupi łeb bo w mózg nie bo go nie masz. Z resztą on jest tyle samo wart co ta wariatka na drodze oboje trzeba utylizować bez sądu.

heh
odpowiada  też kierowca
7 lat temu

śmigam cały czas 3-5tys km miesięcznie bo taką mam prace więc powodzenia ze zutylizowaniem mnie

poldek
odpowiada  heh
7 lat temu

Kwestia czasu.

heh
odpowiada  poldek
7 lat temu

czekam z niecierpliwością. i być może się doczekam że zutylizują moje i nie tylko moje zwłoki jak teraz utylizuje się zwierzęta. mnie zutylizują to i was

driver
7 lat temu

Pokażcie nam zdjęcie tego kapusia. Chętnie zobaczymy.

xxx
7 lat temu

ale dulgie komentarze dajecie

kra
7 lat temu

Gdy mój syn był pierwszoklasistą prowadzałam go do szkoły.Szliśmy zawsze ul Kaliską gdzie trzeba bylo skręcić w Piłsudzkiego by przejść przez pasy ,gdzie jest sygnalizacja świetlna.Zapalało się zielone światło i zawsze dziecko uczyłam „przechodź tylko na zielonym !”,jednocześnie kierowcy jadącemu od ul.Kaliskiej zapalala się strzałka.On skręcał w prawo ja z dzieckiem przechodzę przez pasy ,on wjeżdża na nas .Dlaczego się tak dzieje bo niektórym się wydaje że zawsze maja pierwszeństwo.Niejednokrotnie się z tym spotykam.Myślę,że takim kierowcą powinno się zabierać prawa jazdy i niech zdaja ponownie!

bezpiecznie na drogaach !!!
7 lat temu

SWIADKIEM BYL MOJ OJCIEC !!! TA KOBIETA NAWET NIESPYTALA CZY WSZYSTKO W POZADKU TYLKO Z PISIKIEM OPON POJECHAŁA DALEJ !!!!!!!!!! ONA MA TYLKO ZAWIESZONE PRAWO JAZDY !!!!

kasia
7 lat temu

Trzeba reagować odrazu zanim dojdzie do tragedii. To co teraz Policja ma nie wyciągnąć żadnych konsekwencji z jej czynu??? A jakby stala sie tragedia, to byscie pisali, ,gdzie byla policja,, ludzie co wy wypisujecie. Kobieta powinna zostać ukarana i tyle. Moze to ja czegoś nauczy na przyszłość. Z artykulu wynika ze dzieci juz byly na ulicy, wiec bylo prawdopodobieństwo ze ona moze je zahaczyć, czy cokolwiek.

heh
odpowiada  kasia
7 lat temu

jest w samochodzie takie coś jak kierownica i można pieszego ominąć, choć oczywiście nie powinno się tego robić bo i po co, mówie o sytuacji awaryjnej że jednak jeszcze idzie coś zrobić. nie potrafie sobie wyobrazić zdarzenia dlatego tym bardziej dziwi mnie jak bez nagrania można zabrać prawo jazdy? znaczy to i tak będzie wyglądało najprawdopodobniej tak że prawko jest zawieszone (jak za wszystko zresztą) i sąd zadecyduje co dalej czyli najprawdopodobniej je odda i ewentualnie nałoży grzywnę. znaczy jeśli pani przyznała się do winy to z pewnością nałoży grzywnę ale równie dobrze mogła nie przyjąć i tę sprawę wygrać ale to już owej pani decyzja którą już podjęła podpisując coś policjantowi. niektórzy jeżdżą szybciej niż potrafią myśleć i tutaj ograniczenia prędkości nie mają żadnego znaczenia, wystarczy dostosować prędkość do tego co widzimy, widzimy grupke dzieci przy prześciu to możemy albo przyspieszyć i śmignąć przed nimi zanim wejdą na przejście albo się zatrzymać. decyzje podjemuje się dużo wcześniej ale trzeba obserwować drogę i jak już wspomniałem jechać z prędkością umożliwiającą obserwację. obserwujemy oczywiście drogę tam gdzie będziemy co najmniej za kilkanaście sekund ale do tego trzeba dorosnąć i troche pojeździć. zabieranie prawka uważam za kiepską formę karania, bo ono niczego nie uczy. zamiast grzywny pani powinna zostać zobowiązana do odbycia kursu doskonalenia techniki jazdy który jednak zmieniłby wiele. ale wtedy państwo nie zarobi

kasia
odpowiada  heh
7 lat temu

,,śmignąć przed dziećmi,, co ty piszesz??? Chyba nie wiesz co moga zrobić Male dzieci w ciągu kilku sekund.

heh
odpowiada  kasia
7 lat temu

w kwestii kierowcy należy podjęcie decyzji to zależy od tak wielu czynników że aż mi się nie chce ich wymieniać a pragnę jeszcze przypomnieć że pieszy który wtargnie tuż pod jadący pojazdy jeżeli mu się udowodni że wtargnął bo mamy np. wideorejestrator jest winny kolizji. dam ci przykład. sytuacja pierwsza jest ewidentna i jeżeli takowa miała miejsce to kierowca ewidentnie wymaga doszkolenia. ale sytuacja wtargnięcia pieszego to 1.55 i wtedy winne kolizji jest dziecko. wiadomo zdrowie i życie są ważniejsze ale mi chodzi o odpowiedzialność karną. jakaś etykieta na drodze obowiązuje i to wszystkie strony; mnie tylko dziwi karanie bez braku dowodów

kefir
odpowiada  kasia
7 lat temu

Jest pani typowym przykładem człowieka nie rozumiejącego tekstu pisanego. Napisał bardzo logicznie, rzeczowo. „trzeba obserwować drogę i jak już wspomniałem jechać z prędkością umożliwiającą obserwację”. Sytuacja na drodze zmienia się bardzo dynamicznie i często trzeba podejmować właśnie takie decyzje, hamować czy śmigać, normalna rzecz. Pan heh nie napisał niczego szokującego.

Jacek
7 lat temu

we wtorek 10 marca na Głogowakiej taksówkarz nie zatrzymał sie na pasach, wyprzedzał auto, które stało już i też o mało nie potrącił kobiety! Zabrać mu prawko to się nauczy jeżdzić.

heh
odpowiada  Jacek
7 lat temu

to idź ładnie na komende żeby ci udostępnili nagranie z monitoringu, jeśli uznają że popełnił wykroczenie dostanie mandat

heh
odpowiada  wsoosw
7 lat temu

no co ty, wylegitymowałeś go? skąd wiesz że ma 20 lat a nie np. 18 albo 22? widziałeś buźkę to widocznie tak szybko nie jechał… rozumiem że było to na przejściu dla pieszych a nie na przejściu bo sobie przechodziłeś przez jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym.

wsoosw
odpowiada  heh
7 lat temu

twoje komentarze sa naprawdę durne typowy trol internetowy

heh
odpowiada  wsoosw
7 lat temu

po prostu czasami nudze się w pracy

kosa
7 lat temu

coraz wiecej donosów w tym „wolnym, demokratycznym” kraju….. smutne…. bardzo smutne …

mmmm
odpowiada  kosa
7 lat temu

Gościu jak by tobie się to przytrafiło to byś inaczej gadał .

heh
7 lat temu

policjanci dostali jakiś śmieszny obowiązek zabierania prawa jazdy już praktycznie za każde wykroczenie. jeszcze troche to zabiorą za zbyt wczesne albo zbyt późne włączenie kierunkowskazu. Na szczęście w sądzie mamy bardziej rozgarniętych ludzi i prawa jazdy oddawają. napisze tak żeby prości ludzie zrozumieli: jak nie ma roboty to sie szuka roboty tak żeby mieć co robić. za darmo szefowie nie chcą płacić

33
0
Napisz co o tym sądziszx