Wiemy gdzie Urbaniak dostał pracę

Udostępnij
Tweet

Jarosław Urbaniak, przegrany w wyborach prezydenckich Ostrowa Wielkopolskiego, spadł na cztery łapy. Przez ostatni czas ostrowianie zastanawiali się gdzie wyląduje były prezydent. Obstawiano funkcję dyrektora ZUS-u czy stanowisko dyrektora szpitala w Ostrowie Wlkp. lub Kaliszu. Każda z tych pogłosek wywoływała oburzenie wśród pracowników tych instytucji oraz mieszkańców. Dlatego Jarosław Urbaniak zmuszony był poszukać spokojne miejsca pracy, do czasu wyborów parlamentarnych, w których zapewne spróbuje swoich sił, by powrócić do wielkiej polityki.

+

Jarosław Urbaniak został członkiem Zarządu Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego. Strona funduszu: http://www.fripww.pl/

Wcześniej schronienie i zarazem prace dostał tam brat Jarosława Urbaniaka, Krzysztof po tym jak przestał być dyrektorem ANR.

Na stronie funduszu możemy przeczytać czym on się zajmuje:

„Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego SA został powołany przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, uchwałą z dnia 29 grudnia 2001r. Początkowo Fundusz został wyposażony w kapitał w wysokości 3 000 000 zł, a jedynym akcjonariuszem spółki było Województwo Wielkopolskie. Obecnie kapitał FRiPWW SA wynosi 13 350 000 zł, co czyni wielkopolski fundusz, jednym z największych pod względem wielkości kapitału, funduszem poręczeniowym w Polsce.

Fundusz należy do sieci regionalnych funduszy poręczeniowych, działających na terenie większości województw w kraju. Fundusze te dysponują wielomilionowymi kapitałami, spełniając zadanie ułatwiania przedsiębiorcom dostępu do finansowania zewnętrznego.

Misją funduszu jest rozwój i promowanie Województwa Wielkopolskiego S.A. jako regionu atrakcyjnego dla inwestorów i sprzyjającego aktywności gospodarczej poprzez działania nie nastawione na maksymalizację zysku.

Głównym zadaniem spółki jest świadczenie pomocy MŚP działającym na obszarze Województwa Wielkopolskiego w postaci udzielania poręczeń pożyczek i kredytów, organizowania kursów i szkoleń, poradnictwa ekonomicznego, ułatwiania nawiązywania kontaktów z przedsiębiorcami spoza województwa w tym z uwzględnieniem przedsięwzięć w zakresie ochrony środowiska i ekologii regionu.

Pozostałe zadania to prowadzenie działań informacyjno-reklamowych dotyczących uwarunkowań gospodarczych województwa we wszelkich środkach masowego przekazu, organizowanie imprez informacyjnych o gospodarce województwa i uczestniczenie w imprezach organizowanych przez inne podmioty.”

Jak widać, koledzy nie zapominają o dużym zaangażowaniu Jarosława Urbaniaka m.in. w udział w komisji Afery Hazardowej, gdzie, jak niektórzy publicyści twierdzą, służyła ona zamieceniu pod dywan nieprawidłowości – delikatnie rzecz ujmując.

CZYTAJ  Aktorka Katarzyna Figura odwiedziła Ostrów
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

47 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zybi09
8 lat temu

Głównym zadaniem spółki jest świadczenie pomocy zgranym politycznie kolesiom którzy oprócz pasożytnictwa nic nie potrafią .

Miro
8 lat temu

Konwencje pisu i po pokazały kto idzie po władze. co zrobią członkowie jaśnie nam panującej platformy na jesień, bo chętnych na stołeczki w sejmie na naszym podwórku mamy wielu.

Marian
8 lat temu

narzekali na tzw „komunę” a teraz kolesiostwo najwyższej rangi – nieudaczniki tylko zmieniają stanowiska i tylko oni są na świeczniku!!! pieniądz góra tylko to potrafią robić aby się nachapać i odejść na jeszcze lukratywniejsze stanowisko ale to są tylko karierowicze 9i należy w Polsce kraś, kraś bo uczciwością się nie dorobi porządny Polak!~!!!!

Mieszkaniec
8 lat temu

Przykre jest to że ani w naszym mieście ani w kochanej Polsce nic się nie zmieni. Obłuda, mataczenie, obiecani do czasu wyborów, przyznawanie sobie wysokich nagród przy już i tak wysokich pensjach. Brak natomiast uczciwości prawdomówności i honoru. Powinno być tak, że jak polityk oszukiwał, kłamał to następuje odsunięcie od wszelkich stanowisk, funkcji publicznych dla niego do emerytury. W Polsce brak dyscypliny politycznej takiej jak w Niemczech np. pani polityk jedzie państwowym samochodem na zakupy dymisja. Nie ma tłumaczenia. Politycy powinni podlegać prawu jeszcze ściślej niż zwykły mieszkaniec Polski. Powinien świecić przykładem, aby ludzie mogli brać z nich przykład.

47
0
Napisz co o tym sądziszx