24-latka skuszona smakiem ciastek

Sklepy samoobsługowe są polem do popisu dla złodziei. Prawie codziennie w ręce pracowników ochrony trafiają sklepowi złodzieje. Często licząc na łut szczęścia, nie przejmują się ich fizyczną obecnością, ani też licznymi kamerami monitoringu. Wszystko jednakże do czasu zatrzymania.

+

O tzw. sklepowych złodziejach informujemy bardzo często. Jest to zarazem profilaktyka i prewencja, mająca na celu wysłanie jasnego przekazu i ostrzeżenia do wszystkich, którzy delikatnie mówiąc chcą być nieuczciwymi klientami. Dzięki rozpoznaniu środowiska przestępczego przez policjantów, kamerom monitoringu i pracownikom ochrony, walka z takimi nieuczciwymi klientami jest coraz bardziej skuteczniejsza.

Należy się zatem zastanowić czy warto liczyć na ten przysłowiowy łut szczęścia i ryzykować np. kradzież artykułu wartego najczęściej kilkanaście złotych. Konsekwencje prawne są wówczas bardzo dotkliwe, gdyż taka osoba może zostać ukarana nawet pięciuset złotowym mandatem lub policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu. „Nieuczciwi klienci” mogą także narazić się na odpowiedzialność karną za przestępstwo kradzieży lub jak w tym przypadku oszustwa.

Wczoraj pracownicy ochrony w jednym z ostrowskich marketów ujęli 24-letnią kobietę, która chciała zaoszczędzić… 95 groszy. Tymczasem czyn, którego się dopuściła jest oszustwem, za co kodeks karny przewiduje nawet 8 lat więzienia. Kobieta chciała zakupić ciastka luzem, za które po zważeniu miała zapłacić 1,79 zł. Po zważeniu postanowiła do torebki dołożyć jeszcze kilka ciastek i podeszła do kasy. Tam jednak zawartość torebki w stosunku do ceny wzbudziła podejrzenia kasjerki. Po ponownym zważeniu okazało się, że za ciastka należy zapłacić 2,74 zł.

24-latka została zatrzymana przez wezwanych na miejsce policjantów. Kobieta usłyszała zarzut oszustwa. Nie ukrywała swojego wstydu i nie potrafiła wyjaśnić policjantom swojego zachowania. Teraz wyjaśnienia będzie musiała złożyć przed sądem.

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
melania
7 lat temu

matko boska,a jeśli nawet zjadła czy zabrała to zaraz 8 lat więzienia.??? to co robić z tymi co kradną miliony, jak widać na świecie nie ma sprawiedliwości

ROZA
7 lat temu

a dlaczego akurat miala by nawet o te 95 groszy oszukac , moze jej brakowalo ludzie ! sa tacy co musza liczyc bo im nie starcza a inni wyrzucaja nawet swieze jednodniowe pieczywo ,widzialam na wlasne oczy.

Paweł
7 lat temu

może ćwiczy bo chce dostać się do polityki.

anka
7 lat temu

Ciastka z marketu- dramat smakowy…..Musiała być w wielkiej potrzebie….

Romek
7 lat temu

„coraz bardziej skuteczniejsza”? Polska język bardzo trudna być

heh
7 lat temu

mogła powiedzieć że ma ochote na ciastka a ma tylko 2 zł to kupiłbym jej od razu z 5-10kg żeby po zjedzeniu patrzeć na nie nie mogła:)

btt
7 lat temu

I bardzo dobrze! Co za pazernosc!

hehe
7 lat temu

Ale gupia niech sie od rzadu uczy,jak krasc to miliony zeby bylo sie czym z adwokatem dzielic,jezdzic za free po swiecie zrec obiad za przecietna pensje robola klamac i oszukiwac na duza skale,a nie zachachmecic pare ciastek i ryzykowac 8 latek odsiadki hehe

kra
7 lat temu

Zapewne za więcej zeżrą pracownicy tego marketu .

dwa grosze
7 lat temu

Jak się okaże że ta Pani jest żoną (córką) górnika lub rolnika to wam tą budę rozniosą nawet przy obecności policjantów.

15
0
Napisz co o tym sądziszx