Ostrowianin stalkingował

Groźby karalne i uporczywe nękanie to zarzuty jakie usłyszał 31-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach. Sprawca groził telefonicznie dwóm osobom, a w stosunku do jednej z nich stosował tzw. stalking. Przestępstwa te zagrożone są karą 3 lat więzienia.
+

Przestępstwo stalkingu zostało określone w art. 190a kodeksu karnego. Polega ono na uporczywym nękaniu innej osoby, co wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność. Z taką formą przestępstwa zetknęli się policjanci z Nowych Skalmierzyc.

Z zawiadomienia pokrzywdzonej kobiety wynikało, że nieznana jej osoba od września ubiegłego roku nękała ją telefonicznie. Kobieta o różnych porach dnia i nocy otrzymywała wiadomości tekstowe sms  oraz głuche telefony. Początkowo myślała, że są to głupie żarty lub ktoś się pomylił, ale sytuacja cały czas się powtarzała. Jej prywatność została w znacznym stopniu naruszona, a w jej życie wkradło się poczucie zagrożenia.

Pokrzywdzona ostatecznie zdecydowała się zawiadomić o wszystkim policję. Sprawa była o tyle trudna, że jak ustalili policjanci, kobieta nie wiedziała kto mógł być autorem tych wszystkich telefonów. Teoretycznie nie miała ona żadnych wrogów, z nikim nie popadła w konflikt, w grę nie wchodziły również nieporozumienia rodzinne.

W sprawę osobiście zaangażował się Komendant Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach, próbując nawiązać kontakt telefoniczny z „dowcipnisiem”. Sprawca jednak nie miał zamiaru zaprzestać, lekceważąco odnosząc się do organów ścigania i ewidentnie dał do zrozumienia, że czuje się bezkarny.

Jak uporczywie nękał, tak uporczywie policjanci poszukiwali sprawcy. Jego bezkarność w końcu się skończyła. Mężczyzna, zaskoczony nagłą wizytą policjantów, został zatrzymany. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Kobieta, która padła jego ofiarą, była całkiem przypadkową osobą do której wybrał numer telefonu. Policjanci ustalili również mężczyznę, do którego sprawca wysłał sms-a z groźbą pobicia.

Prokurator zastosował wobec 31-latka dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Za uporczywe nękanie i groźby karalne mężczyzna może spędzić w więzieniu 3 lata.

POLECANE NEWSY
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
m.
7 lat temu

przypadkowy nr…to blisko trafil ostrow i nowe skalmierzyce

ADVOCATUS DIABOLI
7 lat temu

To nie jest aby mój złotousty ?

brocha
7 lat temu

do woja albo więzienia z tym typem!

3
0
Napisz co o tym sądziszx