Ranking ostrowskich szkół powiatowych

Jak co roku w styczniu miesięcznik Perspektywy ogłosił wyniki XVII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Największy sukces spośród powiatowych szkół odniósł Zespól Szkół Technicznych zajmując 4-te miejsce wśród techników Wielkopolski, a 31 w Polsce.

+

Ocenie w ramach rankingu PERSPEKTYWY 2015 zostało poddanych 2315 liceów ogólnokształcących i 1850 techników po to, by wyłonić 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników w Polsce. Wszystkie rankingi opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.perspektywy.pl.

Kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2015: sukcesy w olimpiadach 20%, matura – przedmioty obowiązkowe 25%, matura – przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2015: sukcesy w olimpiadach 30%, matura – przedmioty obowiązkowe 25%, matura – przedmioty dodatkowe 45%.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

W rankingu szkół technicznych: 4 miejsce w Wielkopolsce i 31 w kraju Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych, 29 miejsce w Wielkopolsce (w rankingu krajowym poza pierwszą 300) Technikum nr 5 w Zespół Szkół Ekonomicznych oraz 44 miejsce w Wielkopolsce (w rankingu krajowym poza pierwszą 300) Technikum nr 3 w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych.

zdjecie

zdjecie

Warto dodać, że Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim już po raz piąty znalazł się w tym prestiżowym zestawieniu, pozostając w czołówce techników z Wielkopolski. jak podkreśla dyrekcja szkoły na tak dobry wynik od lat wpływają wyniki z olimpiad, w jakich z powodzeniem startują uczniowie ZST.

– Mamy świadomość ogromnej konkurencji na rynku oświatowym w naszym regionie, dlatego staramy się motywować naszych uczniów do pracy, a co jeszcze trudniejsze – próbujemy tak z nimi pracować, by zdobywanie wiedzy nie miało charakteru przymusu, niemiłego rygoru, ale by szkoła kojarzyła się z tym, co ciekawe, intrygujące, a nawet… przyjemne – mówi Magdalena Wojtasz, wicedyrektor ZST.

CZYTAJ  Skradziono słodziutkiego psa. Wszystko nagrała kamera

W Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015 znalazły się również placówki prowadzone przez powiat: 37 miejsce w Wielkopolsce i 435 w kraju zajęło III Liceum Ogólnokształcące, 42 miejsce w Wielkopolsce i 456 w kraju – II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Reymonta, a 50 w Wielkopolsce (w krajowym rankingu poza pierwszą 500) I Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego.

zdjecie

zdjecie

– Na ten wynik składa się wiele czynników: mocno zaangażowana kadra nauczycielska, która stawia sobie wysokie cele a później skutecznie je osiąga, bogata oferta zajęć dodatkowych i pozalekcyjnych, baza i wyposażenie szkoły, które pozwalają na realizację uczniowskich pasji i „szlifowanie diamentów” – mówi Maria Tomalak, dyrektor III LO.

[general_subtitle]A jakie jest Wasze zdanie na temat szkół ponadgimnazjalnych w powiecie ostrowskim?[/general_subtitle]

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jerzy do Romana
9 lat temu

Panie romanie ja też mam technikum-najpierwv skończyłem szkołe zawodową ZNTK-3 dni szkoły,3 dni nauki a potem technikum wieczorowe-dopołudnia do pracy i 3 dni wieczorem do technikum.Dzisiaj wygląda tak-4 lata technikum-1 miesiąc praktyki za całe 4 lata w PKS sprzątac hale.I po tym okresie on chce pracowac u mnie jako technik mechanik samochodowy..Katastrofa!!!!!!!!

20
0
Napisz co o tym sądziszx