Ostrów mówi STOP dopalaczom

Dzisiaj w sali kinowej kina „Komeda” w Ostrowie Wielkopolskim, odbyła się kolejna debata społeczna. Tym razem jej uczestnikami byli gimnazjaliści, a debata została poświęcona w całości problematyce związanej z „dopalaczami”. Inicjatorem takiej formy debaty był Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim nadkom. Zbigniew Raczak.

+

Debata, która odbyła się dzisiaj w sali kinowej kina „Komeda”, była trzecią debatą społeczną w tym roku, zorganizowaną przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Poprzednie dwie debaty były poświęcone zagadnieniom związanym z ogólnie pojętym bezpieczeństwem oraz wynikającym w tym zakresie problemom mieszkańców powiatu i miasta.
Tym razem Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim nadkom. Zbigniew Raczak, zaprosił do wspólnej debaty młodzież z klas gimnazjalnych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Wiceprezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego Marlena Maląg, Dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Andrzej Biliński, Kierownik Biura ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień Urzędu Miasta Anna Betka oraz Dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim por. Waldemar Zaremba. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele ostrowskiej grupy PaT „Uzależnieni od Teatru”.

Debata została poświęcona w całości zagadnieniom związanym z problematyką, która dotyka m.in. tą grupę młodych ludzi, a mianowicie „dopalacze”. Stąd też nieprzypadkowa obecność na debacie wymienionych gości. Na wstępie Komendant Raczak uzasadnił potrzebę przeprowadzenia debaty w tym zakresie, koniecznością uświadomienia młodym ludziom zagrożeń jakie niesie ze sobą zażywanie „dopalaczy”. Aby nie poprzestać na samej dyskusji, ostrowska komenda wspólnie z Telewizją Internetową OK24 Ostrów-Kalisz, przygotowała film, w którym wypowiadały się autentyczne osoby zażywające „dopalacze”.

Po projekcji filmu Komendant Raczak zaprosił wszystkich do dyskusji. Młodzież zadawała pytania na temat szkodliwości zażywania „dopalaczy”, objawów i zachowania się po ich zażyciu, konsekwencji prawnych. Uczestnicy debaty byli zainteresowani metodami jakie stosuje Policja i Sanepid w walce z handlem „dopalaczami” oraz na czym polega profilaktyka i gdzie takie osoby mogą szukać pomocy. Wszystkie pytania nie pozostały bez odpowiedzi ze strony zarówno Komendanta Powiatowego jak i zaproszonych gości.

CZYTAJ  4 wozy straży pożarnej do 1 motocyklisty

W debacie uczestniczyło około 330 gimnazjalistów. Każdy z nich otrzymał do wypełnienia anonimowe ankiety, z których wnioski posłużą do planowania kolejnych tego typu przedsięwzięć. Do ankiet zostały dołączone ulotki profilaktyczne przygotowane przez Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, zawierające informacje o szkodliwości zażywania „dopalaczy” oraz wykaz placówek świadczących pomoc w tym zakresie.

Na koniec Komendant Raczak podziękował wszystkim za udział w debacie. Wyraził nadzieję, że tak licznie zgromadzona młodzież będzie swojego rodzaju ambasadorami „walki z dopalaczami” w środowiskach swoich rówieśników. Przemawiać może za tym fakt, że cała sala jednym głosem powtórzyła za Komendantem – „Ostrów mówi stop dopalaczom”.

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jarek
7 lat temu

tak mówi z raczak,a syn p. k.raczaka z b…,to cpun na dopalaczach cały czas jedzie.znam go z taryfy EURO.

robson
8 lat temu

witam wszystkich właśnie na parkingu pod kinem można to gów..o kupić i trójkąt bermudzki staszica,gimnazjalna, wiosny ludów więcej patroli w tym rejonie ogólnie powiem problem jest bardzo duży

heh
8 lat temu

normalnie reklame robicie tym dopalaczom. na rynku dostępne jest wszystko i po to bozia dała rozum żeby człowiek sam decydował. inna sprawa to biblijne drzewo z którego nie można zjeść owocu, chyba nie musze tłumaczyć że co bardziej zakazane jest bardziej atrakcyjne. kiedyś nie było wolno chodzić do kościola, za czasów 2 wojny światowej i polacy chodzili, mimo iż ginęli z tego powodu, teraz mogą chodzić do woli to pie….;)

MP
8 lat temu

Bardzo dobra akcja informacyjna ,,Naszej Policji,,Nic nie wiemy o tym grożnym zjawisku, Mam nadzieję ,że regionalna TV zadbała o to,byśmy wszyscy mogli zapoznać się z tym problemem!

4
0
Napisz co o tym sądziszx