Rozbierali kradzione auta na części – w Ostrowie!

Udostępnij
Tweet

Policjanci zlikwidowali na terenie miasta dziuplę samochodową. Na gorącym uczynku zatrzymanych zostało 7 osób, w momencie kiedy rozbierali skradziony samochód na części. Sześć z nich usłyszało zarzuty paserstwa, a jeden zarzut kradzieży z włamaniem dwóch samochodów.

+

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej ostrowskiej komendy, w ubiegłą środę 12 listopada, ujawnili na terenie Ostrowa Wielkopolskiego dziuplę samochodową. Kryminalni wspólnie z policjantami z grupy realizacyjnej wkraczając na teren jednej z posesji, zatrzymali na gorącym uczynku 7 osób, w chwili kiedy rozbierali na części samochód marki Mercedes Sprinter.

Ostrowscy policjanci ustalili, że mercedes został skradziony kilka dni wcześniej na terenie Niemiec. Dalsze czynności i zebrane informacje doprowadziły kryminalnych do Kalisza, gdzie został ukryty drugi, również skradziony w Niemczech mercedes sprinter. Ten samochód policjanci odzyskali w całości. Wartość skradzionych samochodów wynosi około 100 tysięcy złotych.

Zatrzymane osoby to mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza oraz województwa dolnośląskiego w wieku od 25 do 55 lat. Wykonane czynności pozwoliły policjantom na ustalenie, że jeden z zatrzymanych, 30-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, brał udział w kradzieży obydwu samochodów. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował tego mężczyznę na 3 miesiące.

Kolejnych sześciu zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty paserstwa, za co może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci sprawdzają, czy rozbita grupa może mieć na swoim koncie inne podobne przestępstwa.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
123
9 lat temu

Nie, nie jest.

adwokat diabła
9 lat temu

do …beka… do dzisiejszego dnia jest bardzo gościnny w lóżku, Rysiek z brodą…. powiedz mi człowieku kto w dzisiejszych czasach jest uczciwy? Każdy kradnie i przewala w miarę swoich możliwości.Takie mamy popierdzielone czasy niestety.

Karol3414
odpowiada  adwokat diabła
9 lat temu

Mów za siebie, a nie za wszystkich.

Rysiek z brodą
odpowiada  adwokat diabła
9 lat temu

czyli nie jest ci choć troszkę wstyd jeśli tak piszesz ” kto w dzisiejszych czasach jest uczciwy” że tak naprawdę mogę powiedzieć ci prosto w oczy ” ty złodzieju !””…..i faktycznie mów za siebie nie za wszystkich…..co byś zrobił jakby to twoje auto zginęło bo ja bym się zdenerwował ponieważ nie stać mnie na AC…..poza tym ryba psuje się od głowy więc pewne zasady moralne wynosi się z domu.

1250 zł na łapę
9 lat temu

A mi tych złapanych jest po prostu tak po ludzku żal, bo gdyby mieli szansę dobrze płatnej pracy na miejscu, to pewnie nie zajmowaliby się kradzieżami.

Rysiek z brodą
odpowiada  1250 zł na łapę
9 lat temu

a ciekawe czy nie żal ci tego człowieka któremu zginęło to skradzione auto…ktoś musi pracować by do czegoś dojść a inny od tak sobie ukradnie, sprzeda na części i jest niby to spoko gość….a gdzie uczciwość….? czasami aż m wstyd że mamy aż takich obywateli RP…. ale pewne zasady postępowania wynosi się z domu…może to ich czegoś nauczy…http://komorkomania.pl/22844,makabryczna-kara-za-kradziez-komorki

Denver
odpowiada  1250 zł na łapę
9 lat temu

Masz komis a brakuje Ci na chleb??

123
odpowiada  Denver
9 lat temu

Masz mózg a z niego nie korzystasz ? Jak nic nie wiesz to się nie odzywaj i nie rozsiewaj plotek.

jan
9 lat temu

taka prawda te gamonie same nic nie potrafia poza wlepieniem mandau i wozeniem sie po miescie

21
0
Napisz co o tym sądziszx