Nieprawidłowości w wyborach na terenie Ostrowa

Udostępnij
Tweet

Szereg nieprawidłowości w kartach do głosowania wykryto w ciągu dnia w komisjach obwodowych na terenie Ostrowa Wlkp. Kilkadziesiąt kart z podwójnymi listami kandydatów z PiS oraz z komitetu Andrzeja Dery znalazło się w komisji przy ulicy Piastowskiej. To właśnie tutaj Leszek Michalak z SLD chcąc na siebie zagłosować wykrył po godzinie 12:00 błąd. Poza podwójnymi listami okazało się, że karty te nie zawierały list kandydatów z SLD oraz PO. Do tej pory wydano 350 kart, a spośród pozostałych wykryto 22 z wadą. Dopiero po otwarciu urny dowiemy się ile było niedobrych kart. Państwowa Komisja Wyborcza podejmie decyzję czy powtórzyć wybory do Rady Powiatu Ostrowskiego. Za prawidłowość kart odpowiada starostwo powiatowe w Ostrowie Wlkp., gdzie szefuje Paweł Rajski.

+

Kolejną nieprawidłowość to wykrycie dwóch kart, również do Rady Powiatu Ostrowskiego, z kandydatami z innego okręgu. Nieprawidłowość wykryto około godziny 15:00. Nie wiadomo ile w sumie kart trafiło do urny z głosami na kandydatów z innego okręgu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Tężni zaszkodziła woda
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
to ja edek
9 lat temu

Tak się sami wybierją ;D to po uj głosować … niech komputer wybiera losowo ;D:D albo jak kulki w totolotku niech się kręcą a zamiast literek to ich twarze ;D i wtedy wszyscy usiadą przed TV i poznają wyniki w 10 min ;D

kolo
9 lat temu

Trzeba zrobić powtórkę wyborów – tyle głosów nieważnych jeszcze nie było. życzę mądrych wyborów!

Rowerzysta
9 lat temu

Ludzie, jesli bedzie powtórka, w co wątpie, to głosujcie prosze na PIS.

21
0
Napisz co o tym sądziszx