OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Służby mundurowe ścigały się

W czwartek na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Piaski – Szczygliczka odbył się XVIII sztafetowy bieg przełajowy służb mundurowych. Sztafety rywalizowały o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwszy raz w historii tej imprezy wystartowały także sztafety żeńskie.

+ {openx:3}

Do biegów sztafetowych zgłosiły się w tym roku 4 drużyny męskie : Ochotnicza Straż Pożarna miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Areszt Śledczy. Pierwszy raz w historii tej imprezy, wystartowały dwie sztafety żeńskie; policjantki ostrowskiej komendy oraz funkcjonariuszki z aresztu śledczego.

Sygnał do startu dał Starosta Ostrowski Paweł Rajski. Trasa biegu tradycyjnie liczyła dystans 4 x 1 km i przebiegała wokół mniejszego akwenu wodnego. Zawodnicy rywalizowali nie tylko drużynowo, ale również o najlepszy indywidualny czas. Jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta, zwłaszcza w sztafecie męskiej. Końcowy sukces przypadł drużynie strażaków – ochotników. Policyjna sztafeta ukończyła bieg na 4 miejscu.

Znacznie lepiej spisały się ostrowskie policjantki. Już na pierwszej zmianie uzyskały zdecydowaną przewagę nad rywalkami z aresztu śledczego, której nie oddały do końca. Panie w składzie Karolina Kołodziej, Małgorzata Łusiak, Monika Juszczak i Sandra Nowicka zajęły 1 miejsce. Nagrodę indywidualną za najlepszy czas okrążenia wywalczyła Sandra Nowicka z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy. Biegła szybko, ale zapewniamy, że nie przekroczyła dozwolonej prędkości.

Wszystkie uczestniczące w zawodach drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.

Wyniki sztafety żeńskiej:

1 miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim

2 miejsce – Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim

Wyniki sztafety męskiej:

1 miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna miasta Ostrowa Wielkopolskiego

2 miejsce – Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim

3 miejsce – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim

4 miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bartosz
5 lat temu

Wstydzili by się pokazywać swoje facjaty to wstyd służyć w służbach mundurowych jak dziś taki za poprzedniego systemu

gutek
6 lat temu

pierwsze i śliczne

JP
6 lat temu

a sylwia nie umyła gir od czasu tego biegu i jej do dzis smierdza ha

Don Vitto
odpowiada  Piwosz
6 lat temu

Zacznij uciekać. Przekonasz się. Powodzenia 😛

Ka
odpowiada  panKtoś
6 lat temu

I dobrze,że “dokonywali rozrywki”, bo w tym zawodzie mając na głowie nieletnich i letnich można zwariować. Rozrywka nikogo nie naraziła na straty, była prozdrowotna, dała przykład dobrej inicjatywy, pokazała, że mundurowi fajnie – aktywnie się integrują i należy ich naśladować. W różnych firmach bywają wyjazdy integracyjne, które kończą się w dziwny, czasami niemoralny sposób i nikt tego nie komentuje, a tu … podziwiać i gratulować wszystkim uczestnikom ,nawet jeżeli mają 4 miejsce 🙂 Tak trzymajcie!!! Zawsze znajdzie się jakiś idiota, co mu wszystko będzie przeszkadzać. Panie Ktoś – OGARNIJ SIĘ!!!

fulko
6 lat temu

Straż miejska nie jest służbą mundurową. Więc nie brali udziału. Jak będą traktowani jak taka służba na pewno wezmą udział.

ZK
6 lat temu

Policjantki były niestety przedostatnie. Policjanci tuż za podium. Gratulacje.

Oprawca
6 lat temu

Z czego były te pałki sztafetowe?

Piwosz
6 lat temu

Teraz już nikt nie ucieknie policjantce tak jak nie uciekł Wipler i został gdy już leżał na ziemi dotkliwie pobity pałką. Tamta pewnie była bita w dzieciństwie, ale skąd mam wiedzieć, że te ostrowskie też nie miały podobnych doświadczeń?

abc
odpowiada  poldek
6 lat temu

strażniki nie mogly opuscic rejonu działania,jest ich zbyt mało i nie mogli pozwolić sobie na lekceważenie obowiazkow slozbowych.. Pozdrawiam strazniczke miasta szczecinek która zrobila mi i mojego autka sliczne zdjecie o godz 5:30 rano ! jak peln skupienia wypatrywałem radiowozu milicji i niezauwazylem ze jade o 10km/h więcej niż nakazują przepisy ruchu drogowego do godz 6:00 czasu lokalnego. STRAZNIKI TAM DZIALAJA 24h

18
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x