OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Służby mundurowe ścigały się

W czwartek na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Piaski – Szczygliczka odbył się XVIII sztafetowy bieg przełajowy służb mundurowych. Sztafety rywalizowały o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwszy raz w historii tej imprezy wystartowały także sztafety żeńskie.

+ {openx:3}

Do biegów sztafetowych zgłosiły się w tym roku 4 drużyny męskie : Ochotnicza Straż Pożarna miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Areszt Śledczy. Pierwszy raz w historii tej imprezy, wystartowały dwie sztafety żeńskie; policjantki ostrowskiej komendy oraz funkcjonariuszki z aresztu śledczego.

Sygnał do startu dał Starosta Ostrowski Paweł Rajski. Trasa biegu tradycyjnie liczyła dystans 4 x 1 km i przebiegała wokół mniejszego akwenu wodnego. Zawodnicy rywalizowali nie tylko drużynowo, ale również o najlepszy indywidualny czas. Jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta, zwłaszcza w sztafecie męskiej. Końcowy sukces przypadł drużynie strażaków – ochotników. Policyjna sztafeta ukończyła bieg na 4 miejscu.

Znacznie lepiej spisały się ostrowskie policjantki. Już na pierwszej zmianie uzyskały zdecydowaną przewagę nad rywalkami z aresztu śledczego, której nie oddały do końca. Panie w składzie Karolina Kołodziej, Małgorzata Łusiak, Monika Juszczak i Sandra Nowicka zajęły 1 miejsce. Nagrodę indywidualną za najlepszy czas okrążenia wywalczyła Sandra Nowicka z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy. Biegła szybko, ale zapewniamy, że nie przekroczyła dozwolonej prędkości.

Wszystkie uczestniczące w zawodach drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.

Wyniki sztafety żeńskiej:

1 miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim

2 miejsce – Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim

Wyniki sztafety męskiej:

1 miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna miasta Ostrowa Wielkopolskiego

2 miejsce – Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim

3 miejsce – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim

4 miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim

0 0 głos
Oceń temat
18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bartosz
5 lat temu

Wstydzili by się pokazywać swoje facjaty to wstyd służyć w służbach mundurowych jak dziś taki za poprzedniego systemu

gutek
6 lat temu

pierwsze i śliczne

JP
6 lat temu

a sylwia nie umyła gir od czasu tego biegu i jej do dzis smierdza ha

18
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x