OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Chcą zniszczyć mural

Skandal! Tak można w skrócie nazwać decyzję Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, który zamierza zniszczyć istniejący mural na rogu ulic Konopnickiej/60 Pułku Piechoty w Ostrowie Wlkp. Blok, na którym rok temu powstał patriotyczny mural (graffiti) jest obecnie ocieplany. Niestety prezydent Ostrowa Wlkp. Jarosław Urbaniak, któremu pośrednio podlega MZGM, nic nie robi w tej sprawie by mural przetrwał.

+ {openx:3}

Mural powstał ponad rok temu. Fan club piłkarskiej drużyny Lech Poznań sfinansował i wykonał dzieło sztuki, które podkreślało historyczno-patriotyczny charakter tej ulicy. Miesiąc później do Urzędu Miejskiego zgłosiło się kilka osób, którym przeszkadzało logo Lecha Poznań. Wówczas Sylwia Nowicka z biura prasowego Urzędu Miejskiego sugerowała kibicom by Ci zamazali swoje logo. Ci jednak nie ulegli namowom. Jaki mamy skutek? MZGM postanowił ocieplić cały blok w wyniku czego całe dzieło zostanie zakryte styropianem i być może również zamalowane.

Kibice Lecha Poznań są zdegustowani. Nie rozumieją dlaczego w mieście podjęto taką decyzją. Niewykluczone, że ma to związek z wojną, którą wytoczył jeszcze Donald Tusk przeciwko kibicom. Jarosław Urbaniak słynie ze swojej miłości do Platformy Obywatelskiej, a ta obywatelska zdaje się być tylko z nazwy.

Udało nam się porozmawiać prezesem MZGM-u Piotrem Trybkiem, który na co dzień mieszka w Kaliszu, a został zatrudniony w MZGM na mocy rozpisanego konkursu. Ale wiadomo jak to w rzeczywistości wygląda. W każdym bądź razie prezes MZGM-u Piotr Trybek wytypował jeden, jedyny blok, akurat ten blok do ocieplenia. W ten oto sposób kaliszanin podlegający prezydentowi Urbaniakowi zniszczy dzieło, które upiększało blok przy 60 Pułku Piechoty.

mural

68 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ARISON 1
6 lat temu

ANTY KOMUNA!!!!!!!!.PATRIOTYZM TO PODSTAWA,A KRAJ POWINNIEN BYC DUMNY Z TEGO,ŻE LUDZIE POSIADAJACY TALENTY ARTYSTYCZNE POKAZUJA SWÓJ SZACUNEK DLA OJCZYZNY POPRZEZ TAKIE MURALE.WŁADZE POWINNY SKUPIC SIE NA NARKOMANII,DEALERSTWIE,ALKOHOLIZMIE,ANIE DZIAŁAĆ PRZECIW GRAFFITI.LEGALNEMU,CZY TEŻ NIE LEGALNEMU-BEZ ZNACZENIA. MGA ABP SBO!!!!!!!!

Roman
6 lat temu

może namalować tam naszych nowych radnych

lol
6 lat temu

Malujecie wszędzie tych bohaterów z karabinami,krzyczycie precz z komuną,karmicie Wasze głowy nacjonalizmem i szowinizmem! Jest tyle bardziej pozytywnych i pożytecznych inicjatyw w okolicy które by potrzebowały Waszego zapału i energii “patrioci” a Wy w kółko to samo.Nakręceni jak katarynka a samodzielne myślenie na prawde nie boli 😛

jupi
odpowiada  Eugeniusz
6 lat temu

no ale bez tego badziewnego znaczka kulejorza co on ma wspólnego z Ostrowem Wielkopolskim nic tylko z Poznaniem

Eugeniusz
6 lat temu

Pozwolić ocieplić budynek , pod warunkiem iż odpowiednie władze pozwolą po zakończeniu prac na ponowne wymalowanie muralu na ocieplonym budynku z zachowaniem istniejących detali , w tym loga “Lech -Poznań”, gdyż nie były to bazgroły , ale swojego rodzaju dzieło sztuki , które powstało po to aby upamiętnić 60 pułk piechoty o którym ostrowianie powoli zapominają.ten mural jest przejawem patriotyzmu młodych obywateli , za co im cześć oddaje. Jaka polska zostanie bez patriotów , zaginie morale (jak ten piękny mural) i pamięć o bohaterach.
Miasto i MZGM , powinno nawet dofinansować rekonstrukcję tego muralu

...
odpowiada  Genia
6 lat temu

Weź……..jaka Mandżuria. Dróg tez nie remontujmy bo tam pasy namalowane i szkoda.

Genia
odpowiada  Aton
6 lat temu

Gdyby tam było logo PO albo PiS to nikt by nawet nie pomyślał o ociepleniu (dodatkowym zresztą co i tak jest dziwne).

FC Ostrów
odpowiada  z
6 lat temu

Dlaczego ściema?

Aton
6 lat temu

Jak zwykle władza na złość społeczeństwu i inicjatywom oddolnym finansowanym bezpośrednio przez nierządowe organizacje.

z
odpowiada  FC Ostrów
6 lat temu

haha dobra sciema !

68
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x