Chcą zniszczyć mural

Skandal! Tak można w skrócie nazwać decyzję Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, który zamierza zniszczyć istniejący mural na rogu ulic Konopnickiej/60 Pułku Piechoty w Ostrowie Wlkp. Blok, na którym rok temu powstał patriotyczny mural (graffiti) jest obecnie ocieplany. Niestety prezydent Ostrowa Wlkp. Jarosław Urbaniak, któremu pośrednio podlega MZGM, nic nie robi w tej sprawie by mural przetrwał.

+ {openx:3}

Mural powstał ponad rok temu. Fan club piłkarskiej drużyny Lech Poznań sfinansował i wykonał dzieło sztuki, które podkreślało historyczno-patriotyczny charakter tej ulicy. Miesiąc później do Urzędu Miejskiego zgłosiło się kilka osób, którym przeszkadzało logo Lecha Poznań. Wówczas Sylwia Nowicka z biura prasowego Urzędu Miejskiego sugerowała kibicom by Ci zamazali swoje logo. Ci jednak nie ulegli namowom. Jaki mamy skutek? MZGM postanowił ocieplić cały blok w wyniku czego całe dzieło zostanie zakryte styropianem i być może również zamalowane.

Kibice Lecha Poznań są zdegustowani. Nie rozumieją dlaczego w mieście podjęto taką decyzją. Niewykluczone, że ma to związek z wojną, którą wytoczył jeszcze Donald Tusk przeciwko kibicom. Jarosław Urbaniak słynie ze swojej miłości do Platformy Obywatelskiej, a ta obywatelska zdaje się być tylko z nazwy.

Udało nam się porozmawiać prezesem MZGM-u Piotrem Trybkiem, który na co dzień mieszka w Kaliszu, a został zatrudniony w MZGM na mocy rozpisanego konkursu. Ale wiadomo jak to w rzeczywistości wygląda. W każdym bądź razie prezes MZGM-u Piotr Trybek wytypował jeden, jedyny blok, akurat ten blok do ocieplenia. W ten oto sposób kaliszanin podlegający prezydentowi Urbaniakowi zniszczy dzieło, które upiększało blok przy 60 Pułku Piechoty.

mural

POLECANE NEWSY

68 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ARISON 1
7 lat temu

ANTY KOMUNA!!!!!!!!.PATRIOTYZM TO PODSTAWA,A KRAJ POWINNIEN BYC DUMNY Z TEGO,ŻE LUDZIE POSIADAJACY TALENTY ARTYSTYCZNE POKAZUJA SWÓJ SZACUNEK DLA OJCZYZNY POPRZEZ TAKIE MURALE.WŁADZE POWINNY SKUPIC SIE NA NARKOMANII,DEALERSTWIE,ALKOHOLIZMIE,ANIE DZIAŁAĆ PRZECIW GRAFFITI.LEGALNEMU,CZY TEŻ NIE LEGALNEMU-BEZ ZNACZENIA. MGA ABP SBO!!!!!!!!

Roman
7 lat temu

może namalować tam naszych nowych radnych

lol
7 lat temu

Malujecie wszędzie tych bohaterów z karabinami,krzyczycie precz z komuną,karmicie Wasze głowy nacjonalizmem i szowinizmem! Jest tyle bardziej pozytywnych i pożytecznych inicjatyw w okolicy które by potrzebowały Waszego zapału i energii „patrioci” a Wy w kółko to samo.Nakręceni jak katarynka a samodzielne myślenie na prawde nie boli 😛

Eugeniusz
7 lat temu

Pozwolić ocieplić budynek , pod warunkiem iż odpowiednie władze pozwolą po zakończeniu prac na ponowne wymalowanie muralu na ocieplonym budynku z zachowaniem istniejących detali , w tym loga „Lech -Poznań”, gdyż nie były to bazgroły , ale swojego rodzaju dzieło sztuki , które powstało po to aby upamiętnić 60 pułk piechoty o którym ostrowianie powoli zapominają.ten mural jest przejawem patriotyzmu młodych obywateli , za co im cześć oddaje. Jaka polska zostanie bez patriotów , zaginie morale (jak ten piękny mural) i pamięć o bohaterach.
Miasto i MZGM , powinno nawet dofinansować rekonstrukcję tego muralu

jupi
odpowiada  Eugeniusz
7 lat temu

no ale bez tego badziewnego znaczka kulejorza co on ma wspólnego z Ostrowem Wielkopolskim nic tylko z Poznaniem

Aton
7 lat temu

Jak zwykle władza na złość społeczeństwu i inicjatywom oddolnym finansowanym bezpośrednio przez nierządowe organizacje.

Genia
odpowiada  Aton
7 lat temu

Gdyby tam było logo PO albo PiS to nikt by nawet nie pomyślał o ociepleniu (dodatkowym zresztą co i tak jest dziwne).

...
odpowiada  Genia
7 lat temu

Weź……..jaka Mandżuria. Dróg tez nie remontujmy bo tam pasy namalowane i szkoda.

FC Ostrów
7 lat temu

Informujemy, że o planowanym ociepleniu bloku na którego ścianie znajduje się mural „60 Pułk Piechoty” dowiedzieliśmy się w lipcu/sierpniu 2014r. od Prezesa MZGM Piotra Trybka. Otrzymaliśmy również zapewnienie, że mural ten zostanie odtworzony w przyszłym roku.

z
odpowiada  FC Ostrów
7 lat temu

haha dobra sciema !

FC Ostrów
odpowiada  z
7 lat temu

Dlaczego ściema?

obserwator
7 lat temu

A kto wcześniej wydał zgodę na umieszczenie tego graffiti na ścianie tego budynku?

AK
7 lat temu

j**ać ży*a zrobicie nowe.

Genia
7 lat temu

Coś mi się wydaje, że p. Trybek szybko wyleci, dużo złego na mieście słyszy się o tym Panu…

ramzes
7 lat temu

Nastepny blok którzy lokatorzy z MZGM chcieli by ocieplic SZYBKO I POZA KOLEJNOSCIĄ niech sobie „zamówia” mural z majorem Hermannem Preuskerem 🙂 Prezes MZGM od razu obłoży blok styropianem 🙂 ps:major Hermann Preusker – odpowiedzialny za prawie całkowite zniszczenia Kalisza w dniach 7 – 22 sierpnia 1914.

68
0
Napisz co o tym sądziszx