OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Przechwycili pół kilograma marihuany (wideo)

Prawie pół kilograma marihuany przechwycili ostrowscy policjanci. Na gorącym uczynku zostało zatrzymanych trzech mężczyzn. Wobec całej trójki sąd zastosował 3-miesięczny areszt.

+

Ostrowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, prowadzą ciągłe rozpoznanie środowiska w zakresie obrotu i handlu narkotykami. Prowadzone w tym kierunku działania, pozwoliły im na zebranie informacji, o planowanym przewozie znacznej ilości narkotyków.

W miniony poniedziałek, na terenie jednej z miejscowości powiatu ostrowskiego, policjanci podjęli czynności zmierzające do zatrzymania osób, które mogą przewozić środki odurzające. W ramach podjętych działań policjanci usiłowali zatrzymać do kontroli osobowego nissana. Jednakże kierowca chcąc uniknąć kontroli, nie zastosował się do sygnałów dawanych przez policjanta.

Policjanci ruszyli natychmiast w pościg za uciekającym pojazdem. Po kilku kilometrach kierowca nissana został ostatecznie zatrzymany. Wraz z nim policjanci zatrzymali także jeszcze dwóch mężczyzn znajdujących się w tym samochodzie.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli paczkę, w której znajdowało się prawie pół kilograma zielonego suszu. Przeprowadzone badania testerem narkotykowym potwierdziło, że paczka zawiera marihuanę. Policjanci szacują, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi około 10 tysięcy złotych. Z dokonanych ustaleń wynika, że mężczyźni przewozili narkotyki z Holandii wwożąc je na teren naszego kraju.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego w wieku 29,31 i 45 lat. Byli już wcześniej notowani w policyjnych kartotekach m. in. za przestępstwa narkotykowe i rozbój. Wszyscy usłyszeli zarzut przywozu wewnątrzwspólnotowego nabytych w znacznej ilości narkotyków na terytorium innego państwa. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za ten czyn do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanych mężczyzn, na wniosek prokuratora, sąd aresztował na 3 miesiące.

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lol
6 lat temu

Czyzby piotr k. trafił tam gdzie jego miejsce? Bo juz raz mu sie smykło a życie nadal prowadzi pseudopenera 😀

vcccccc
6 lat temu

za gwalt siedza po roku a dziecia lub dziewczyna niszcza zycie do konca a za marihuane 5 lat smieszne prawo. iedys sie ludzie zbuntuja i skonczy sie to 🙂

do: vcccccc
odpowiada  vcccccc
6 lat temu

Jak będziesz duży, to zrozumiesz różnicę pomiędzy stwierdzeniem “5 lat” a “do 5 lat”.

123
6 lat temu

niektórzy policjanci sami kupują narkotyki od dielerów

:):))
odpowiada  123
6 lat temu

Bądź twardy i napisz z imienia i nazwiska który i od kogo kupił.

123
odpowiada  :):))
6 lat temu

a ty z policji jestes

ricki
6 lat temu

5 lat za pół kilo zioła, żałosne to państwo

.
odpowiada  ricki
6 lat temu

masz rację powinni być wolni 😉

Kamil
odpowiada  .
6 lat temu

W końcu przecież ryzykowali na terenie Niemiec aby nasi rodacy się rozchmurzyli i przestali narzekać ;D

do:.
odpowiada  .
6 lat temu

A wtedy powinni sprzedać narkotyki Twojemu dziecku. Może wtedy zmienisz zdanie.

racjonalista
odpowiada  do:.
6 lat temu

Każdy z rodziców którzy myślą ze w jakiś sposób będą mogli dziecko powstrzymać od zapalenia trawki
WYPROWADZAM Z BŁĘDU. Tylko kompletnie zahukane dziecko słucha się rodziców i taka jest prawda, jest jeszcze cześć która w domu gra aniołka a poza diabełka, jednak nie zmienia to faktu że każdy kto chce zapalić prędzej czy później to zrobi, tu czy w Holandii,i nie ważne. I naprawdę 500g przejętej Holandii to tylko znak aby się pan przejmował, bo skoro tyle dobrego sortu poszło w piz.u to dobrze sie zastanowic jaki syf teraz beda proponowali dilerzy Pana dziecku.

Natalia
odpowiada  racjonalista
6 lat temu

Racjonalista… zastanów się trochę nad tym co piszesz… Zahukany to może Ty jesteś pisząc takie głupoty. Jeżeli dziecko będzie miało jakieś podstawowe informacje na temat tego świństwa to na pewno zastanowi się poważnie czy zapalić gdy kolega będzie proponował. A jeżeli nawet raz spróbuje to nie znaczy że będzie palił nałogowo. Wystarczy trochę edukacji i mówienia młodym o skutkach palenia,

ricki
odpowiada  racjonalista
6 lat temu

amen

siezgodze
odpowiada  racjonalista
6 lat temu

Dziecku to można dać dobry wzorzec gdyż w większości przypadków dziecko wzoruje się na tym co widzi.
Dla tego każdy z rodziców powinien się zastanowić czy to wina dillera że to sprzedaje(nie on to ktoś inny) czy może boga że stworzył konopie, mnie jednak wydaje się że to że dziecko sięga po narkotyk jest winą wzorca.
Wszyscy ci pseudo idealni rodzice na podwórku co w domu mają burdel bo za szybko sobie zrobili dzieciaka
albo z jakiejś innej frustrującej przyczyny którzy zapewne swoje dojrzewanie również przeżyli przebojowo, ale chyba o tym zapomnieli, teraz chcą przekonać świat żę to kolega/diller wcisnął na sile do ust bez bronnemu dziecku jointa.Sam znam kilku dillerow i są dni w których odrzucają dziesiątki połączeń bo nie chce im się chodzić… to już nie czasy wystawania pod szkołą i wciskania czego kolwiek. AMEN

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x