Seria zatrzymań włamywaczy

Udostępnij
Tweet

Włamali się do szkoły

Dwóch włamywaczy na gorącym uczynku zatrzymali policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego ostrowskiej komendy. O hałasach dobiegających z pomieszczeń jednej ze szkół w Ostrowie Wielkopolskim, powiadomili policję pobliscy mieszkańcy. Zatrzymani mężczyźni trafili do aresztu, jeden z nich był poszukiwany listem gończym.

+

W miniony wtorek o 4 nad ranem mieszkańców sąsiadujących z jedną ze szkół w Ostrowie Wielkopolskim, zbudziły hałasy dobiegające ze szkolnych pomieszczeń. Zaniepokojeni tą sytuacją natychmiast powiadomili dyżurnego policji.

Na miejsce zostały skierowane patrole. Policjanci sprawdzając budynek szkoły ujawnili otwarte okno. Po wejściu do środka policjanci zauważyli wyłamane drzwi do jednego z pomieszczeń. Wszystko wskazywało na to, że włamywacze mogą znajdować się jeszcze w budynku szkoły. Chwilę później w jednym z pomieszczeń policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn.

Włamywacze trafili do policyjnego aresztu. Okazali się nimi 25 i 33-letni mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego i lubelskiego. Starszy z nich był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Lublinie. Obaj mężczyźni odbywali już kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował mężczyzn na 3 miesiące.

Włamali się do marketowego magazynu

+

Wczoraj policjanci Wydziału Prewencji ostrowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do magazynu przy jednym z ostrowskich sklepów. Włamywaczy na gorącym uczynku ujęli pracownicy sklepu. Za dokonanie tych przestępstw może im grozić 10 lat więzienia.

Sprawcy włamali się do magazynu znajdującego się przy jednym z ostrowskich marketów z zamiarem kradzieży. Na szczęście nie skradli niczego z wnętrza magazynu, gdyż ich przestępcze działania zostały przerwane przez pracowników sklepu.

Pracownicy ujęli włamywaczy i powiadomili oficera dyżurnego policji. Wezwany na miejsce patrol zatrzymał złodziei w policyjnym areszcie.

Włamywaczami okazali się bracia w wieku 20 i 21 lat z powiatu krotoszyńskiego, którym nie wszystko poszło zgodnie z planem. Mężczyźni dokonali włamania, jednak bez żadnych korzyści dla siebie. Za to usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem.

CZYTAJ  Niemowlę zamknięte w aucie. Ratowali je strażacy

Dwa laptopy i głośniki

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę, który włamał się do mieszkania jednego z bloków w Ostrowie Wielkopolskim. Złodziej skradł dwa laptopy i zestaw głośników. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.
+

Włamanie miało miejsce na początku października tego roku. Sprawca wykorzystując nieobecność właścicieli, dostał się do mieszkania, skąd skradł dwa laptopy oraz zestaw głośników. Łączna wartość poniesionych przez pokrzywdzonego strat wyniosła 3 tysiące złotych.

Sprawą włamania zajmowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Zebrane przez nich informacje doprowadziły, już po trzech dniach od włamania, do 37-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do kradzieży z włamaniem.

Policjanci ustalili, że jeden ze skradzionych laptopów wstawił do lombardu, a drugi ukrył w zaroślach parku. Obydwa urządzenia oraz zestaw głośników policjanci odzyskali i przekazali na ręce właściciela. Zatrzymany 37-latek za dokonanie włamania odpowie przed sądem. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
heh
9 lat temu

niem wiem kto obecnie zarządza policją (mam na myśli kogoś nad komendantem) ale policja jako formacja odwala kawal dobrej roboty. są coraz lepiej szkoleni i mają coraz lepszy sprzęt; jestem pod wrażeniem, mega pozytywnym wrażeniem

1
0
Napisz co o tym sądziszx