OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ukarano kibiców żużla

Zakazy stadionowe i ograniczenie wolności to sankcje jakie nałożył na dwóch ostrowskich kibiców Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim, rozpatrując ich sprawę w trybie przyspieszonym. W czasie trwania niedzielnego meczu żużlowego, z trybuny wtargnęło na tor dwóch kibiców ostrowskiej drużyny.

+

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zabezpieczali w minioną niedzielę na Stadionie Miejskim zawody żużlowe pomiędzy ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp. a Wandą Kraków. Podczas przerwy w zawodach spowodowanej awarią oświetlenia na tor żużlowy wdarło się dwóch kibiców miejscowej drużyny.

Mężczyźni zostali ujęci przez pracowników ochrony i przekazani policjantom. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu ostrowskiego w wieku 35 i 45 lat. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że obaj mężczyźni mieli ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zostali oni zatrzymani w policyjnym areszcie, gdzie musieli najpierw wytrzeźwieć.

Zebrany niezwłocznie przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił na skierowanie wniosku do sądu o rozpatrzenie sprawy kibiców w trybie przyspieszonym. Sąd orzekł wobec zatrzymanych kibiców 2-letnie zakazy stadionowe wstępu na mecze żużlowe z udziałem ŻKS Ostrovii na terenie całego kraju. Oboje podczas meczu Ostrovii są zobowiązani stawić się w ostrowskiej komendzie. Ponadto sąd zastosował wobec mężczyzn 4 miesiące ograniczenia wolności, polegające na tym, że w tym okresie są zobowiązani wykonywać prace na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

To kolejny w ostatnim czasie przypadek zastosowania trybu przyspieszonego wobec kibiców zakłócających zawody sportowe. Przypomnijmy, że pod koniec września tego roku, zakazy stadionowe, grzywnę i ograniczenie wolności zastosował sąd wobec kibiców piłki nożnej, za incydenty podczas pucharowego meczu pomiędzy Ostrovią 1909 a Ruchem Chorzów.

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ola
6 lat temu

jaka była podstawa prawna?

stary były kibol szlaki
6 lat temu

W jednym masz rację. Ale w drugim nie. To był żużel, do tego w Ostrowie. Więc kibiców nie było. Ale sfrustrowani z pewnością byli, to okoliczność łagodząca.

sieroszewice
6 lat temu

Wszyscy zza klawiatury cwani a tylko oni mieli odwagę pokazać frustrację wszystkich kibiców, którzy czekali podczas tego kabaretu …

stary były kibol szlaki
odpowiada  rudy komisarz UE
6 lat temu

Musze przyznać rację. Po wieloletnich obserwacjach mógłbym może napisać pracę na ten temat. Przesadziłeś ze stanem naprucia, takich jest sporo, wiadomo, ale nie aż tylu. Większość w miarę trzeźwa, choć autem lubią jechać w kilku i nikt nie chce prowadzić. Wiem, bo sam chodziłem na szlakę. I tez jestem ze wsi. Taka to publika na szlace, oceniłeś trafnie.
Do alexa: o kogo masz na myśli mówiąc o hołocie na kopaczobiegaczach?

franki
6 lat temu

No chyba nie oni zakłócili zawody sportowe..Przypomniało mi się przysłowie “kowal zawinił, a Cygana powiesili.

jan
6 lat temu

to nasi ludzie z Sieroszewic 🙂 AndŻej jesteśmy z was dumni

alex
odpowiada  rudy komisarz UE
6 lat temu

lepszy taki kibic niż naćpana hołota na kopaczobiegaczach

rudy komisarz UE
6 lat temu

mieszkańcy powiatu i ponad 2,5 promila, typowy ostrowski kibic szlaki

olo1
odpowiada  aSDASDADF
6 lat temu

Nie dziwię.Siedzieć dwie godziny na stadionie na którym się nic nie dzieje,jest ciemno,zimno.Tak żks ma szczęście że dużo tych ochroniarzy to wielkie chłopy bo by cały stadion latał po torze! Tragedia piwa brakło,szajskiej kiełbachy a nawet wody!!!Po 30 minutach mogli odwołać tą parodię i nie trzymać ludzi na zimnie!

aSDASDADF
6 lat temu

zostawcie kibica w ku….. zostawcie kibica !!!!!! A sam bym sobie wleciał tak na tor trocghę pobiegać było by wesoło dla kibiców hehe

10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x