OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Przejechał na STOP-ie. Uciekał przed policją

Dwa prawa jazdy zatrzymali w środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy. Powodem jednego z nich było rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W drugim przypadku, nietrzeźwy kierowca próbował uniknąć kontroli drogowej.
+

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godz. 12:50 na skrzyżowaniu ul. Zębcowskiej i Siewnej w Ostrowie Wielkopolskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący citroenem 54-letni mieszkaniec Wielunia, nie zatrzymał się przed znakiem „STOP” i wjechał na skrzyżowanie. W wyniku tego doszło do zderzenia z jadącym ul. Zębcowką samochodem ciężarowym Iveco. Na szczęście w zderzeniu samochodów nikt nie ucierpiał, a za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa policjanci zatrzymali 54-latkowi uprawnienia do kierowania. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Niestety tego samego nie można powiedzieć o 53-letnim mieszkańcu gminy Raszków. Mężczyzna kierując volkswagenem golfem, nie zatrzymał się do kontroli policyjnej w Raszkowie i próbował uciec. Po kilku minutowym pościgu kierowca został zatrzymany. Policjanci od razu zorientowali się, że kierowca jest pod znacznym wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że w jego organizmie znajdują się 3 promile alkoholu. Nietrzeźwy kierowca stracił uprawnienia do kierowania, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości może trafić na 2 lata do więzienia.

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marek
3 lat temu

Kefir 100/100

Kamil
6 lat temu

kefir: święta prawda. Banda kłamców i hipokrytów. Najpierw wprowadzają tolerancję +10 a później Zero Tolerancji….zabierają prawka…sądy oddają. W ostatecznym rozrachunku nieroby mają statystyki… i kulawe sądownictwo pełne ręce roboty 🙂 sędzia popatrzy…chrząknie…kaszlnie…rzeknie żeś Winny ale zastosuje grzywnę, prawko odda. Huba która rośnie na obywatelach zarobi, urośnie…sędzia po roku kupi sobie Jaguara i każdy zadowolony ;]

kefir
6 lat temu

Dawniej zabierali prawka pijokom (jeśli nie byli spokrewnieni z odpowiednio prominentnymi osobami, tacy do dziś mogą robić co chcą), ale budżet ledwo zipie, więc wzięli się i za trzeźwych. Na razie naruszających przepisy drogowe. Przyjdzie i czas na innych, pierdzących podczas jazdy bez otwartego okna, żujących gumę, gadających z pasażerami itd. Kompletny rozkład państwa.

Karol3414
odpowiada  kefir
6 lat temu

Tak, poczekamy aż Tobie jakiś debil wyjedzie z podporządkowanej i nie daj Bóg żeby jeszcze ktoś Ci zginął w aucie, np. dziecko. Ciekawe czy wtedy też będziesz taki miłościwy dla ignorujących przepisy i znaki. Ciekaw jestem czy wtedy będziesz bronił gościa który spowoduje Twoją stratę.
Łatwo odpuszczać winy wyrządzone przeciw innym.

kefir
odpowiada  Karol3414
6 lat temu

Powiem Ci, że po prostu pierdzielisz. Po co są mandaty i punkty jak nie do karania za takie wykroczenia? I gdzie mówię o lekceważeniu przepisów drogowych? Władza po prostu uważa nas za niewolników, którzy nie umieją sami o siebie zadbać i “dla naszego dobra” tak się o wszystko troszczą. Zapinanie pasów, projektowane zakazy palenia we własnym samochodzie, nakazy posiadania gaśnicy (używałes jej kiedyś albo chociaż widziałeś jakiś pożar auta na żywo?) nawet obowiązkowy trójkąt jest bez sensu. Zdarzył się wypadek lub awaria – trzeba miejsce zabezpieczyć trójkątem, zgadzam się, aby ostrzec innych o niebezpiecznej sytuacji, i dopiero wtedy można kogoś ukarać! Jeśli nie zabezpieczył miejsca. A wcześniej? jego sprawa! Prawo powinno być represyjne, a nie prewencyjne!
O wypadkach tez pieprzysz. Dwa razy we mnie wjechali, raz bardzo solidnie przyk…ił z tyłu busem. Trafiłem do szpitala choc z drobnymi takimi sprawami. I co? I nic. Sprawca na koniec po wypisaniu mandatu przeprosił i powiedział że mu przykro. Na ucieszonego nie wyglądał. Powiedziałem że mi tez przykro:) I każdy poszedł w swoją drogę. Zdarza się, cóż, specjalnie tego nie zrobił. Samo życie jest niebezpieczne. Jak jesteś taka bojąca dupa to w ogóle nie wychodź z domu. I nie życz nikomu nic złego bo życie jest bardzo przewrotne! Lubi odwracać życzenia.
Nasze państwo jest bardzo opresyjne i z każdym rokiem coraz bardziej i o to mi we wpisie chodziło. Wiem, że sa ludzie którzy się wszystkiego boja, ale dlaczego normalni ludzie mają być z tego powodu ograniczani?!

5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x