OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Przedwyborczy folklor rozpoczęty

W wyborach samorządowych, w tym prezydenckich, zazwyczaj idzie głosować raptem połowa wyborców uprawnionych do głosowania. Ci, którzy nie chodzą narzekają na brak odpowiedniego kandydata, na którego mogliby oddać swój głos. Wiele wskazuje na to, że do szerokiego już grona kandydatów dołączy jeszcze jeden – wiceprezes MZGM Janusz Kraszkiewicz. Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej przyszedł z teczką i zapowiedział, że za miesiąc zaprezentuje fakty, którymi zainteresują się pewne firmy (organy ścigania typu CBA, CBŚ – przyp. red.). Pan Kraszkiewicz zapowiedział również, że dysponuje nagraniami, które mogą kompromitować znane w Ostrowie Wlkp. osoby.

+

Wystąpienie Janusza Kraszkiewicza zostało przez niektórych ocenione jako swoisty przedwyborczy folklor. Wiceprezes MZGM-u odpowiadał również na zarzuty mieszkańca Andrzeja Jungsta. Temat dotyczy uchwały podjęte kilka lat temu, w ramach której MOPS dopłaca do mieszkań najuboższych mieszkańców Ostrowa Wlkp.. Jest to ustawowy obowiązek miasta. W ramach tej pomocy 2/3 czynszu daje MOPS, a 1/3 płaci mieszkaniec. Problem pojawia się gdy biedny mieszkaniec nie zapłaci swojej części. Wówczas traci prawo do dodatku mieszkaniowego.

Jeżeli ktoś jednak chciałby ponownie dostać dopłatę z MOPS, musiałby płaci przez pół roku płacić pełny czynsz. Skutkowało to tym, że 200 rodzin utraciło pomoc z MOPS-u i ostatecznie nie płacili w ogóle czynszu. MZGM sądownie ich wykwaterowywał, bo odsetki rosły. W listopadzie ub.r. Stowarzyszenie “Obywatele w akcji” wyszli z inicjatywą, żeby tym ludziom pomóc. By mogli wyjść z tej półrocznej pułapki. Rada miasta w pewnym stopniu ułatwiła procedurę, ale zdaniem Andrzeja Jungsta nie do końca.

Urzędnicy poprosili o pół roku, żeby całkowicie naprawić błędną uchwałę i tym samym pomóc tym 200 rodzinom. Zdaje się jednak, że nic nie zrobili w tym zakresie. Andrzej Jungst oczekiwał konkretnych rezultatów, a tych miasto nie przedstawiło.

Po znanym już Państwu wystąpieniu Janusza Kraszkiewicza, ponownie zabrał głos Andrzej Jungst.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
k.t.
4 lat temu

Kraszkiewicz ty pajacu.Ty dobrze wiesz ze to ty powinienes w kryminale siedziec.Najbardziej mnie rozbawila na jednym z portali twoja wypowiedz ze jestes przyjacielem dzieci.No to my wiemy doskonale.A przyznales sie na sesji ze ty i lekarzem ginekologiem jestes jak trzeba??????????Skonczylbym cie w moment i ty doskonale o tym wiesz.

...
6 lat temu

ludzie… wiem ze jak sie pójdzie jak człowiek cywilizowany i powie ze ma sie takie i takie problemy w domu to Pan Kraszkiewicz pomoże tylko warunek jest taki jak CYWILIZOWANY CZŁOWIEK! a to 200 o ile ich tyle jest to mieszkańcy który musieli ostro przegiąć.. w ich domach jest alkohol narkotyki przemoc słowna i fizyczna komornik i wrzeszczący ludzie u których sie pozadłużali to codzienność. Według mnie jak sie jest biednym i ledwo koniec z końcem powiązać to sie pilnuje tego dodatku, a jak sie pojawiają problemy od razu isc i tym poinformować, a nie czekac az sytuacja jest bez wyjścia..

historyk
6 lat temu

Panie Kraszkiewicz z wiedzy historycznej niedostateczny ! Jaki sojusz demokratyczny powstał 1984 ??? Plecie pan bzdury ! i tworzy nową historię ? ? ? Dobrze pana poprawiali z sali -Stronnictwo Demokratyczne ! ! ! Stronnictwo Demokratyczne, SD, partia założona w kwietniu 1939 przez działaczy Klubów Demokratycznych tworzonych od 1937. Członkami SD byli lewicowi działacze nurtu piłsudczykowskiego stojący w opozycji wobec rządzącego obozu sanacji. Krytykuje pan wszystkich a sam jest cienki Bolek ! Nie jest pan podobno SLD-owcem a jakiej partii jest członkiem ? nie SLD ? Wstyd !

Iza
odpowiada  Obserwator
6 lat temu

🙂 pewnie

Zbigniew
6 lat temu

MZGM pokazało jak się stara…gdzie polityka budownictwa komunalnego ? Co ma wspólnego nowy budynek przy ul. Klasztornej z komunalką ? Pan Prezes Trybek bawi się w zwykłą drogą developerkę !

Obserwator
6 lat temu

Pan Karaśkiewicz na prezydenta jak najbardziej

Marian
6 lat temu

W Białymstoku jest Kokonowicz w Ostrowie Kraszkiewicz..Cz na sesji był Żelanowski ?

ktos
6 lat temu

niech Kraszkiewicz sam sie nie kompromituje on sam jest jedna wielka KOMPROMITACJA

Wystraszony
6 lat temu

Ten gruby jak mu tam, chrzani bez sensu i składu. Robi groźne miny jeszcze groźniejsze niż Radek i myśli, że go ktoś wybierze na prezydenta miasta?

djnexus9
6 lat temu

napewno jak wybiera karaskiewicza na prezydenta chetnie zajmie sie nim cbś i cba jak to podobno brał za załatwienie różnych spraw w urzedzie miasta – ludzie pomyscie zanim odacie głoś na niego – bo on w ostrowie nic nikomu nie zalati tylko sie obłowi – na kase nabierze

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x