Świadkowie powstrzymali mocno pijanego kierowcę

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 60-letni mężczyzna, któremu dalszą jazdę samochodem uniemożliwił kierowca innego samochodu. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie. Teraz jego sprawa trafi do sądu.
+

W miniony piątek tuż przed godz. 16:00, na ul. Sadowej w Ostrowie Wielkopolskim, kierowca i dwoje pasażerów osobowego renaulta, zwrócili uwagę na jadącego przed nimi forda escorta. Kierowca tego samochodu jechał „wężykiem”, zjeżdżając co chwilę na przeciwny pas jezdni. Zachowanie kierowcy forda stwarzało zagrożenie dla jadących z przeciwka innych pojazdów. Wszystko wskazywało na to, że kierujący tym samochodem może być pijany.

W końcu ford zatrzymał się pod jednym ze sklepów i tu jego dalsza jazda zakończyła się. Widząc zachowanie mężczyzny, jadący cały czas za nim kierowca renaulta wraz z pasażerami, uniemożliwili mu dalszą jazdę zabierając kluczyki od samochodu i wzywając na miejsce patrol policji.

Kierowcą forda okazał się 60-letni mężczyzna, a przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że w jego organizmie znajdują się prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, jego sprawa trafi teraz do sądu.

Reakcja na zachowanie kierowcy forda ze strony innych uczestników ruchu drogowego, jest budującym przykładem braku społecznego przyzwolenia dla kierujących „na podwójnym gazie”.

CZYTAJ  Myślał, że oszuka policjant na "poród dziecka"

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ZK
8 lat temu

„dee” każdy kierowca w/g ciebie jest chyba potencjalnym mordercą. Nie zapominaj, że większość wypadków powodują trzeźwi kierowcy.

edek z Matejki
8 lat temu

Postawa jak najbardziej poprawna
Do dee: nie jest do zrealizowania opcja konfiskaty samochodu.
Auto służbowe – jego włascicieleme jest kto inny. Tak samo jak np jezdziłbys autem kogos z rodziny.
Niemniej do zrealizowania było by np obciazenie finansowe z odpowiedzialnosci cywilnej – dajmy na to 20000zl

mcj
odpowiada  edek z Matejki
8 lat temu

Dlaczego niby nie do zrealizowania? Udostępniając auto do kierowania pijanej osobie nie stajesz się współwinnym?
W razie konfiskaty niech się pijaczyna martwi jak spłacić auto właścicielowi.

sssssfffff
8 lat temu

wykastrowac i do lochu dziada k….

dee
8 lat temu

Jeśli ktoś jeździ nawalony samochodem, to moim zdaniem od razy powinni zabierać prawko i konfiskować samochód bez możliwości zwrotu. Przecież to jest potencjalny morderca… w naszym kraju łagodne traktowanie takich gości skutkuje ich ponownym wsiadaniem za kierownicę po pijaku, bo po prostu nie boją się konsekwencji. Dla tych, którzy krytykują tak radykalną postawę mam tylko jedną sugestię – pomyślcie, że jedziecie z żoną/mężem i dziećmi samochodem i z dużą prędkością wjeżdża w was pijany kierowca, rodzina ginie, wy przeżyliście – kierowca na procesie tłumaczy się, żałuje, płacze, przeprasza, szuka wymówek itp. czyli jak zwykle w takich sytuacjach… czy nadal uważacie, że oni powinni jeździć?
Gratuluję postawy osobom, które go zatrzymały.

5
0
Napisz co o tym sądziszx