Dla kogo te latarnie?

Udostępnij
Tweet

Latarnie służą przede wszystkim poprawie naszego bezpieczeństwa. W Ostrowie Wlkp. możemy spotkać rtęciowe, LEDowe oraz sodowe. Różnią się barwą światła, intensywnością świecenia oraz trwałością. Na prośbę mieszkańców,c sprawdziliśmy jak prezentują się niektóre z nich.

Na wstępie dodajmy, że latarnie LED-owe miały być energooszczędne i emitować jasne światło. Rezultat jest taki, że faktycznie –  świecą jasnym światłem, ale dość punktowym. Jadąc ulicą Grabowską będziemy oślepiani, no chyba, że nocną porą wykorzystamy osłonę przeciwsłoneczną zamontowaną w aucie. Kolejną wadą tego rodzaju lamp jest brak oświetlenia chodnika znajdującego się z tyłu latarni. Chcąc bezpiecznie poruszać się po nim, musimy zaopatrzyć się w latarkę. Takie też lampy nie tylko zamontowano na ulicy Grabowskiej, ale również na najbardziej reprezentacyjnej ulicy Ostrowa Wlkp. Alei Słowackiego.

Kolejnym tematem jest oświetlenie na ulicy Witosa na odcinku od Ledóchowskiego do Grabowskiej. Niska moc latarni sodowych sprawia, że oświetlają tylko siebie. Dla kogo zatem są te latarnie?

+

[jwplayer mediaid=”70079″]

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Krytykowano rozdawnictwo PiS. Teraz sami rozdają
Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zbigniew
9 lat temu

Lampy do kitu to każdy normalny wie, ale też trzeba ogarnąć temat o oświetleniu które nie świeci się jak jest szaro-ciemno , a wtedy najwięcej pojazdów (18-20) , a najgorzej widać szczególnie jak cos pada z nieba…

Maciek
9 lat temu

Ktoś tu z tego miasta robi wiochę. Te ledy to świecą jak rtęciówy za komuny. Ostrów zamiast iść do przodu cofa się. To światło jest nieprzyjemne dla oczu i jest do bani. Na Grabowskiej po stronie lamp jest ciemno jak w d…
Ale cóż… Dziadzieje Ostrów nam coraz bardziej!

OSW
9 lat temu

Panie Marku, ledowe, sodowe… mniejsza o to, ważne że są, ALE moim zdaniem najważniejszą kwestią jest to, że lampy w ogóle wieczorami się nie świecą. np. przedwczoraj pół Krotoszyńskiej i inne ulice, ciemno! Albo np. robi się ponuro o 19:00, a uruchamiane są o wiele później, za późno wg mnie. Aby było bezpiecznie na drogach powinien ktoś pilnować godzin uruchamiania świateł/lamp. Ostatnio było ciemno i asfalt był mokry, widoczność widoczność w takich warunkach o samych światłach samochodu jest słaba. Pozdrawiam

Ogłupiany
9 lat temu

A komunistyczny pułkownik II LO który nauczał młodzież, że Katyń i Smoleńsk, to tylko odwet Stalina za przegrany „Cud nad Wisłą” ?

Ostrowianin
9 lat temu

Tak a pro po ta mała LED-owa lampka na kamerowa nie oślepiała Pana Redaktora ? przecież w momencie oświetlenia mógłby Pan nie zauważyć nadciągającego czterokołowego niebezpieczeństwa jadącego po chodniku będącego przyczyna słabego oświetlenia sodowego na ulicy.

illu
9 lat temu

(…)może jeszcze zrób reportaż o tym jak jest czas włączania danych latarni, przez pewien czas na mieści jest Ciemno. (…)

Jan
9 lat temu

Może ktoś by się obudził w Ostrowie i w godzinach największego ruchu i zapadających ciemności, zapalił latarnie na ulicy. Jeździ się fatalnie. Czy musi być kolejna ofiara śmiertelna jak w przypadku świateł na Witosa, czy ważniejsze są oszczędności ???

Kryterium0
9 lat temu

W porównaniu do tego co było a co jest trafne jest porównanie dzień do nocy. Rozumiesz Pan ?

Frank
9 lat temu

Czy to już agitacja wyborcza ? Proponuje : wybudować metro ( pół metra łatwo wykopać ) , wiadukt od wlotu z Kalisza do Radłowskiej itd .

Zbigniew
9 lat temu

Co racja to racja, tanie lampy led mają bardzo nieciekawe światło punktowe i oślepiające, a kto z władzy by kupił drogie lampy ? Nikt, bo dziś idzie się na ilość i odpowiednio medialnie pozytywne przedstawienie danej inwestycji, już nic nie idzie w jakość! a co z kauflandem? Znów jakiś wałek ?

36
0
Napisz co o tym sądziszx