OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Pijany traktorzysta

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał  kierowca ciągnika rolniczego, który wczoraj został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy. Mężczyzna na jednej z przyczep przewoził trzy osoby. Traktorzysta stracił prawo jazdy, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.
+

Z nietrzeźwymi kierującymi policjanci maja do czynienia praktycznie każdego dnia. Wydawać by się mogło, że są to tylko kierowcy samochodów i jednośladów. Okazuje się, że nie tylko. Nietrzeźwi zasiadają także za kierownicą maszyn rolniczych, w tym przypadku ciągnika.

Policjanci ostrowskiej „drogówki” patrolując rejon gminy Raszków, zwrócili uwagę na kierowcę ciągnika rolniczego. Traktorzysta, na nie przystosowanej do tego przyczepie, przewoził trzy osoby. Zatrzymany do kontroli kierowca, nie mógł się wylegitymować, albowiem nie posiadał przy sobie prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego ciągnika.

Największym problemem okazało się jednak to, że 44-letni traktorzysta, w wyniku przeprowadzonego przez policjantów badania, miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że ciągnik rolniczy nie powinien jeździć po drodze, gdyż nie posiadał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Kierowca ciągnika stracił prawo jazdy i za swój czyn odpowie przed sądem. Niepokojący jest też fakt przyzwolenia na kierowanie pod wpływem alkoholu przez osoby, które zdecydowały się na jazdę z takim kierowcą.

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
burak
4 lat temu

Proszę sprawdzic Wysocko Wielkie / niedziela / godzi ranne – ilu ojców , kierowców wychodzi po mszy z lokalnego sklepu , a zwlaszcza w okresie letnim . to jest patologia . 40% wsiada do samochodów i do domu.

lesnik
4 lat temu

jeden kmiotek na ciagniku i do tego nawalony -ale mi sensacja . Brak aktywności a własciwie całkowity brak policjantów na ternie wiejskim , daje odwagę w tym temacie . Na wsiach norma – nasilenie prac polowych, swieta, niedziala rano – a nawaleni rolnicy to norma . Prosze udac sie na teren gm Mikstat, Sierozewice, Przygodzice . i poddac kontroli sprzet rolniczy to 30 % nawalone, brak OC, brak badan technicznych, zlom na kołach – a u nas policjanci RD skupiaja sie na szypkich MK na wylocie miast .
Dlaczego TAK jest – moze ktos sie wypowie ?

Piwosz
odpowiada  Mariusz
6 lat temu

W Anglii mógłby mieć 0,8 promila.

Humanista
6 lat temu

To teraz chłop do robót polowych będzie musiał kupić konia. A swoją drogą jestem ciekaw jaką prowizję pobiera portal od sprzedawcy kalkulatorów?

Mariusz
6 lat temu

Ciekawe skad byl ten ,,geniusz,,

5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x