Rajdowiec gościem Funduszu Grantowego

Udostępnij
Tweet

Zieloną motorynkę kupił mu dziadek, który zaszczepił w nim miłość do motoryzacji. Uprawiał przez osiem lat pływanie, zanim „przerzucił się” na motory, skacze ze spadochronem, nurkuje, ale najbardziej kocha rajdy. Jakub Przygoński był gościem Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa w Ostrowie Wielkopolskim.
+

Spotkanie – jak co roku – zorganizowane zostało w sali Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej im. JP II. Mistrz rozdał setki autografów, wspólnym fotografiom także nie było końca.

Takie spotkania to prawdziwa gratka nie tylko dla młodych sportowców, ale przede wszystkim dla uczniów. Na spotkania ze sportowcami, których zapraszamy dzięki współpracy z PKN Orlen, naszym donatorem, przyjeżdżają przedstawiciele szkół z całego powiatu. Na przykładzie tych ludzi, niezwykle wytrwałych, utalentowanych, ale też pracowitych i bardzo skromnych – widzą, że sukces zwykle rodzi się w bólach i jest wynikiem długotrwałego procesu. Nic nie przychodzi samo. Oprócz możliwości rozmowy z naszym gościem zawsze jest tez okazja do sportowej rywalizacji na wesoło – tak było i tym razem gdy Jakub Przygoński musiał poddać się testowi na celność strzału w światło bramki – mówi Sylwia Nowicka, prezes Stowarzyszenia Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.

Nagrodę za zwycięstwo w przygotowanej konkurencji sportowej wręczył Jakubowi Przygońskiemu Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.

W spotkaniu uczestniczył również Stanisław Trawiński, członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia i Wojciech Gąsieniec z PKN Orlen.

Do gościa Jakuba Przygońskiego uczestnicy spotkania przygotowali pytania dotyczące i kariery sportowej i życia prywatnego.

Szaleję na motorze, ale tylko na torze, na drodze jestem niezwykle ostrożny. Uważam, że na motocyklistach spoczywa jeszcze większa odpowiedzialność i zasada ograniczonego zaufania. Mam za sobą kilka poważnych wypadków, byłem kilka razy połamany, ale wyszedłem z nic cało. Nadal jednak przestrzegam przed lekkim traktowaniem jazdy na motorze. OD tego są specjalne tory, by dać upust fantazji – przestrzegał mistrz Jakub Przygoński.

CZYTAJ  Nadal dzieci mogą dołączyć do bezpłatnych animacji

Jakub Przygoński – ma 29 lat, jest zawodnikiem Orlen Team, uczestnikiem Rajdu Dakar, marzy o tym, by zostać jego zwycięzcą. Od 2010 roku uczestniczy Driftingowych Mistrzostwach Polski. Od pięciu lat jest reprezentantem Polski w rajdach enduro. W 2004 roku zdobył złoty medal Mistrzostw Świata ISDE (sześciodniówka motocyklowa), oraz wywalczył tytuł Mistrza Polski w rajdach enduro w klasie powyżej 250 cm³. W sezonie 2006 został Wicemistrzem Polski w enduro w klasie E2, oraz zespołowym Wicemistrzem Polski w motocrossie. W 2007 roku po raz pierwszy wystartował w eliminacji Mistrzostw Świata Cross Country – pustynnym rajdzie Desert Challenge Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To wtedy stał się członkiem OrlenTeam wraz z Jackiem Czachorem, Markiem Dąbrowskim oraz Krzysztofem Hołowczycem.

Na początku 2009 roku Jakub Przygoński zadebiutował w legendarnym Rajdzie Dakar. W obecnej chwili Jakub ściga się na motocyklu KTM 450, w poprzednich sezonach był to KTM 690. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na wydziale SiMR.

W 2013 Jakub Przygoński ustanowił światowy rekord Guinnessa prędkości jazdy w drifcie – to aż 217,97 km/h, także w 2013 roku był II wicemistrzem Świata Rajdów Terenowych Cross-Country, a podczas 35. Rajdu Dakar zajął 11 miejsce. Rok wcześniej w 2012 roku był trzeci w Mistrzostwach Świata Rajdów Terenowych Cross-Country FIM oraz zwycięzcą I rundy Mistrzostw Polski w Driftingu.

Dzięki współpracy z głównym donatorem Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego – PKN Orlen – w Ostrowie Wielkopolskim gościło wielu wspaniałych i utytułowanych sportowców:

2012 – Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek najlepsza polska para w siatkówce plażowej.
2011 – Adam Kszczot – lekkoatleta
2010 – Jacek Czachor – rajdowiec
2009 – Piotr Małachowski – rzuca dyskiem
2008 – Tomasz Majewski – kulomiot
2007 – Krzysztof Hołowczyc – rajdowiec

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
9 lat temu

Rajdowiec gościem Funduszu Grantowego na którym odrzucono wniosek:
Konkursowa jazda samochodem propagująca trzeźwość za kierownicą w ramach kampanii społecznej „STOP pijanym kierowcom” oraz udział społeczności lokalnej w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych.

1
0
Napisz co o tym sądziszx