OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rok szkolny w powiecie otwarto z apetytem

Tegoroczna powiatowa inauguracja roku szkolnego 2014/2015 odbyła się w Zespole Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim. W szkole uruchomiono właśnie nowoczesne pracownie technologiczne do kształcenia w zawodzie kucharza.

+

– Dziś 1 września oprócz inauguracji roku szkolnego dochodzi do jeszcze jednego ważnego wydarzenia. Po wielu staraniach oddajemy do użytku nowe pracownie technologiczne, które zostały przygotowane na bardzo wysokim poziomie – powiedział do zaproszonych gości Starosta Ostrowski Paweł Rajski. – Bardzo dziękuję za zaangażowanie osobom, które miały swój wkład w to dzieło. Chciałbym podziękować dyrektorowi, który osobiście nadzorował prace na tym placu budowy. Ten sukces chciałbym dedykować byłemu dyrektorowi Zdzisławowi Sucheckiemu, który miał wiele pomysłów na rozwój tej szkoły i z pewnością te pracownie miał również w swoich planach.

zdjecie

Jak podkreślił Starosta Ostrowski, że wielkim powodem do radości dla obecnego Zarządu i Rady Powiatu jest dobry wynik naboru do powiatowych szkół.

– Do naszych szkół przyszło ponad 1700 uczniów. Biorąc pod uwagę niż demograficzny jest to konkretny sukces. A jeśli dodam, że ponad 300 uczniów z innych powiatów i województw wybrało nasze szkoły to świadczy o tym, że ostrowskie szkolnictwo ma swoją markę. A tę markę budują wszyscy dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy administracji, dlatego dziękuję wszystkim za zaangażowanie i walkę o nowoczesne oblicze powiatowej oświaty – powiedział starosta Paweł Rajski.

W szkolnej auli zgromadzili się zaproszeni goście, m.in.: Radny Sejmiku Wojewódzkiego Seweryn Kaczmarek, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu Aleksander Ziobro, Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzej Leraczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Ostrowskiego Aleksandra Kierstein, Przewodniczący Komisji Edukacji Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Rady Miejskiej Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Andrzej Kornaszewski oraz Radni Powiatu Ostrowskiego, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, nauczyciele, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych, nauczyciele emeryci oraz uczniowie klas pierwszych ZSU.

zdjecie

Ważnym punktem uroczystości było ślubowanie nauczycieli mianowanych. W tym gronie znalazły się następujące osoby: Monika Derbich-Woś (I LO), Beata Mądrzak (ZSE) Sylwia Jaworska (ZSB-E), Elżbieta Szóstak (ZST), Natalia Nowakowska (ZSP CKU), Iwona Smektała-Strzelczyk (MDK), Małgorzata Handke (ZSM) oraz Agnieszka Kryjom (ZSM). Podczas inauguracji młodzież ZSU zaprezentowała krótki program artystyczny, a dyrektor szkoły przedstawił prezentację ilustrującą inwestycje przeprowadzone w szkole, począwszy od wymiany okien i nowej elewacji. Kolejnym punktem uroczystości było zwiedzanie nowych pracowni technologicznych, które zapewnią kształcenie na najwyższym poziomie.

zdjecie

zdjecie

– Pracownia wyposażona jest w profesjonalny sprzęt najlepszych marek począwszy od zmywarek, poprzez piece konwekcyjno-parowe, podgrzewacze do talerzy, szybkoschładziarki i chłodziarki. Standard naszych pracowni jest na najwyższym poziomie, nie ma tutaj elementu, który by nie spełniał wymogów zarówno egzaminacyjnych, jak i nowoczesnego wyposażenia gastronomicznego – wyjaśnia dyr. D. Kaczmarek.

Pracownie powstały w pomieszczeniach piwnicznych szkoły, które przeszły w gruntowna przebudowę. Jednocześnie w obu pracowniach może pracować 28 osób. Zajęcia odbywać się będą w grupach. Osobno wydzielono pomieszczenie ze sprzętem multimedialnym do zajęć teoretycznych, które poprzedzać będą praktyczną naukę zawodu. Koszt całości to około pól miliona złotych.

zdjecie

W dniu 1 września 2014 roku w szkołach prowadzonych przez Powiat Ostrowskich naukę rozpoczęło w sumie 6053 uczniów, z czego 5748 uczniów w szkołach ponadgimnazjalnych (w tym 1715 uczniów klas pierwszych), a 305 osób w szkole specjalnej.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Higienistka
6 lat temu

Jeżeli na teren budowy gość musi mieć na głowie kask ochronny, to dlaczego w pomieszczeniach kuchennych goście nie mają białych fartuchów i nakryć głowy. Czyżby każdy czuł się Magdą Gessler?

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x