Kto kieruje autobusami MZK?

Udostępnij
Tweet

 Kierowcy w Miejskim Zakładzie Komunikacji, to dziś najlepsza kadra zawodowców. Dziś w spółce pracuje ich 93. W większości to kierowcy z długoletnim doświadczeniem, niektórzy z nich jeżdżą tu od ponad 30 lat.

+

Dolna granica wieku przyjęć zdeterminowana jest przepisami. Aby zostać kierowcą autobusu trzeba mieć ukończone 21 lat, prawo jazdy kategorii ‘D’ oraz wszelkie konieczne uprawnienia wynikające z ukończenia kursu kwalifikacyjnego. Ukończenie tego kursu, koszty z nim związane leżą po stronie kandydata. Nie zabezpieczamy finansowania takich szkoleń – wyjaśnia prezes MZK Janusz Marczak.

Z kompletem dokumentów potwierdzających uprawnienia kierowca przechodzi jeszcze szkolenia w samym MZK- jedno związane z użytkowaniem danego typu autobusu i drugie, aby poznać topografię miasta, powiatu, trasę obsługiwanych linii.  Rocznie w spółce zatrudnia się 10 nowych kierowców – w miejsce tych, którzy odchodzą na emeryturę bądź zmieniają pracę.

Liczy się stan zdrowia i doświadczenie. Kierowcy przechodzą dokładne badania co 5 lat, a po ukończeniu 60 roku życia- co 2,5 roku. A poza tym zwracamy uwagę na jakość jazdy, bezwypadkowość, dbałość o powierzony pojazd i komfort pasażerów. W ramach swoich zadań obsługują nie tylko linie miejskie, ale również wycieczkowe-dodajeJ. Marczak.

Napiszcie swoje wrażenia z podróżowania autobusami MZK w komentarzach poniżej…

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kobieta
9 lat temu

do Paulina:, kierowcy sa jak najbardziej normalni, a guwniara jak pyskowala to zasłużenie w pysk dostala, widac nic nie pomogło!!!!:)

prywatny przewoznik
9 lat temu

moze po wyborach zmieni sie prezydent i jak zmienia te idiotyczna ustawe przystankowa to napewno na probe bedzie uruchomiona linia krotoszyn ostrow galeria tagze w soboty i niedziele

gosia
odpowiada  prywatny przewoznik
9 lat temu

TAKŻE – jak już 😀

Sandra69
9 lat temu

chyba wiem o kim piszesz:) nawet ładny

liliana
odpowiada  Sandra69
9 lat temu

dzisiaj tez jechal dwojka

liliana
9 lat temu

W poniedzialek kolo poludnia jechal miły kierowca na dwójce. Tylko najbardziej przeszkadzalo mi to ze jechal strasznie zniszczonym autobusem, takim malym. Tego kierowce juz rozpoznaje i jest zawsze usmiechniety i zyczliwy dla pasazerow. Kiedys widzialam jak pomagal wysiasc starszej kobiecie. jak wsiadam z przodu to nawet mowi dzien dobry jak rzadko kto.

paulina
9 lat temu

Mili i wykwalifikowani… Śmieszne! Nikt miły i zrównoważony psychicznie nie uderza w twarz młodej dziewczyny! Jeszcze w dodatku nie dzieje się to w autobusie, bo kierowca zatrzymał autobus u pofatygował się wysiąść, gdy zwrócił na zajezdni…ale naszczescie już nie pracuję:)

szok
9 lat temu

To faktycznie luksus jak kierowcy przechodzą dokładne badania co 5 lat a po 60 roku życia co 2,5 ! Do tej pory myślałam ,że takie badania są wykonywane bardzo często . Przykład mąż pracuje jako spawacz i ma robione badania co roku ostatnio po nie ciekawych wynikach co pół roku ( pracuje w Niemczech ) a tu gdzie taka osoba jest odpowiedzialna z pasażerów tak rzadko !

zoltan
odpowiada  szok
9 lat temu

Moze ma zolte papiery

23
0
Napisz co o tym sądziszx