Wciąż są okradane mieszkania nowożeńców

Pół roku temu pisaliśmy o włamaniach do domów ludzi, którzy dopiero co się pobrali. W poprzedni weekend sytuacja się powtórzyła. Tym razem złodziej nie miał już tyle szczęścia. Poprzednio skradł 8-9 tysięcy złotych z tzw. kopert.

+

W niedzielę, czyli w dzień poprawin złodziej w godzinach popołudniowo-wieczornych wdarł się do dwóch domów, w których liczył na łup w postaci koper z pieniędzmi. W pierwszym przypadku złodziej wdarł się do domu przy ulicy Gorzyckiej w Ostrowie Wlkp. Jedno z okien było uchylone. To umożliwiło wejście do środka bez robienia zbędnego hałasu, który mógłby zainteresować sąsiadów. Złodziej splądrował pokój. Otwierał koperty, w których zamiast pieniędzy były listy pisane przez brata pana młodego z czasów gdy ten przebywał w Anglii. Złodziej musiał być tak zdegustowany nędzną zawartością kopert, że nie dostrzegł portfela, w którym był banknot 100 zł. Ostatecznie niczego konkretnego nie zabrał.

Tego samego dnia podobna akcja wydarzyła się w Lamkach przy jednej z głównych ulic. Dom, który wytypował złodziej jest bliźniakiem. Sąsiedzi nic nie słyszeli. Złodziej znowu miał wykorzystać pozostawione uchylone okno. Tu również nie było kopert, ale złodziej prawdopodobnie ukradł inne mienie. (szczegółowe informacje mamy otrzymać w poniedziałek od rzecznika policji).

Jak się ustrzec? Tradycją jest organizowanie wesel w weekendy. W sobotę odbywa się najpierw uroczystość kościelna, a następnie goście weselni przenoszą się do sali na zabawę. Tam składane są życzenia i przekazywane są prezenty – najczęściej w formie gotówkowej (koperty). Młodzi ludzie nierzadko przechowują podarunki w zamykanej na klucz salce. Niektórzy zawożą bezpośrednio do domu. Złodziej próbował zwiększyć swoje szanse przychodząc do wytypowanych domów w dzień poprawin gdy szansa na zrabowanie kopert była bardzo duża.

Nowożeńcy poniekąd sami się narażają ozdabiając domy balonikami i wstążkami. Złodziej robiąc przejazd po okolicy już wie, w których domach mieszkają nowożeńcy. Nie przewidział jednak, że ozdobienie domu mogło być spowodowane faktem, że pan młody pochodził z tego domu, ale obecnie mieszka pod zupełnie innym adresem. Nierzadko wspólnie z panną młodą.

Co zatem robić z pieniędzmi z kopert? Błogosławieni, którzy mają konto w banku, który posiada całodobowy wpłatomat w naszym mieście. Można również pieniądze zawieźć do domu rodziców, który np. nie był ozdobiony balonami. Należy wtedy uważać na możliwość bycia śledzonym przez złodzieja. Należy wszystko dokładnie zamykać. Wszystkie okna, drzwi, opuszczać rolety, uruchamiać alarm – o ile takowy się posiada. Można też spisać umowę z zaufanym sąsiadem na przekazanie pod opiekę określonej kwoty pieniędzy. Ale kto z nas chciałby się dzielić informacją ile uzyskaliśmy pieniędzy z wesela?

W całym tym szale związanym z organizowaniem ślubu i wesela często nie myślimy, że w tym samym czasie perfidni złodzieje kombinują jak tu skorzystać z okazji i zarobić lekką ręką większą kwotę pieniędzy.

A jakie Wy macie sprawdzone sposoby na zabezpieczenie weselnego mienia?

POLECANE NEWSY

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jola
8 lat temu

Jadą na wesele i zostawiają uchylone okna….

Tomek
8 lat temu

No i gdzie jest ta wspaniała Policja??bo tak się szczycą kogo to oni nie złapali jedyne co im wychodzi to jazda po wsiach i łapanie rowerzystów a złodzieje chodzą po ulicach

heh
8 lat temu

teraz monitoring kosztuje grosze a mało kto go zakłada. zawsze można w zaproszeniu napisać że ewentualne prezenty w formie gotówkowej proszę wpłacić na konto i numer konta

Janek
odpowiada  heh
8 lat temu

no i skarbówka od razu się odezwie

Taka prawda
8 lat temu

i tu jedyne co podoba mi się u Arabów za taki czyn ucinają za pierwszym razem prawa dłoń za drugim lewą po wprowadzeniu tego prawa u nas zawód złodziej umarł by śmiercią naturalną !

Paulina
8 lat temu

Nowożeńców- prosiłam abyście opisali włamania, gdzie kradzione są złoto i pieniądze, okradziono już ponad 20 domów i mieszkań we wschodniej części miasta, a złodzieje wciąż na wolności!!!

6
0
Napisz co o tym sądziszx