OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Chcieli odwołać radnego

Na czwartkowej Sesji Rady Gminy Ostrów Wlkp. chciano wygasić mandat radnemu Ryszardowi Ryfie. Wszystko to w związku z niewpisywaniem do oświadczenia majątkowego kwoty 40 zł za zasiadanie w radzie banku spółdzielczego. Ale jak się okazuje nie tylko to miało być powodem do pozbawienia odwołania Ryszarda Ryfy z funkcji radnego.

+

W latach 2003-2010 dzierżawił 70ha ziemi uprawiając ją rolniczo. Okazuje się, że chodzi o grunty należące do Gminy Ostrów Wlkp. – konkretnie chodzi o lotnisko w Michałkowie. Tym samym nie może dzierżawić gruntów należących do gminy, w której pełni funkcję radnego.
Radni niezależni wyrażali dezaprobatę Nie dość, że pełnił funkcję radnego, pobierał dietę, to jeszcze pobrał 246 tys. dopłat unijnych do ziemi. – mówił radny Matuszak z klubu radnych niezależnych.
Sekretarz Gminy nadmienił, że grunty pod lotniskiem w Michałkowie są w użytkowaniu wieczystym przez Aeroklub. Gmina tym samym nie ma żadnego decyzyjności w sprawie ewentualnej dzierżawy gruntów radnemu.

Radni opozycyjni dodali, że nawet radny Ryszard Ryfa nie miał prawa do pobierania dopłat unijnych, ponieważ grunty pod aeroklubem nie są gruntami rolnymi. Inni z rolników gdy w pierwszym roku dopłat złożył wniosek o nie, otrzymał odmowę. Ta sprawa ma być dużo poważniejszym zarzutem. – mówił radny Płóciennik.

Ostatecznie większość radnych zdecydowała by radnego Ryszarda Ryfa nie odwoływać z funkcji radnego.

POLECANE NEWSY
84 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lu lu
7 lat temu

łi łi łi chrum chrum chrum patrz na kogo głosujesz wybierz taka osobę która ma najmniejsze szanse ,starym świniom już dziękujemy pora na świeży tucznik i wymianę koryta

wwww
7 lat temu

bierze dopłate i zataja ją i radny z gminy brać nie moze dzerzawy ale w naszej GM to jak w sejmie aferzyśći i po leczeniach ALKOCHOLOWYCH i jak takim głowom gminy zaufać po ODWYKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GŁÓWA IM NIE PRACUJE SERIO O NICH BARDZO DUŻO WIE SIE CZASY PGR LEWKÓW PYTAJCIE MIESZKANCÓW LEWKOWA DO DZIŚ O GŁOWIE NASZEJ WŁADZY OPOWIADAJĄ CO ROBIŁA TAM!!

ooo
7 lat temu

Jaka to afera ? , rolnik bierze dopłaty, płaci dzierżawę.

Zębaty
7 lat temu

tak patrząc z perspektywy czasu to poprzedni sołtys miał w sobie dużo więcej człowieczeństwa i jakoś nie było takich afer a teraz co….każdy tylko patrzy jak tu skubnąć kilka grosików z każdej możliwej strony….jestem z pokolenia które dobrze pamięta poprzedni ustrój w kraju….za komuny takie coś by nie przeszło… i nawet Mercedesa by zabezpieczyli na poczet kary….oj nie ładnie się dzieje ale kiedyś zatriumfuje sprawiedliwość…obyśmy doczekali takich czasów.

wwww
7 lat temu

Ale w tych wyborach mymiotą elite na BRUK dość oszukiwanie nas podatników ??????

opel vectra
7 lat temu

j cóż, znowu kolejna afera zamieciona pod dywan !!! WSTYD……..

wwww
7 lat temu

PAN H -K z Wysocka W CHwali się ze zatrudnia ponad100 ludzi i po jałmużne GMINNĄ pcha sie .Wstyd nas za URZĘDNIKÓW naszej Gminy oni pomagają jak doją innych WSTYD cowajcie głowy w piach jak STRUŚ

VVV
7 lat temu

jego bliski kolega Henryk K w Wysocka Wielkiego – jako kolega, radny, osoba publiczna , jakoś nie broni dobrego imienia przyjaciela – kolegi , a co nie wiedział o jego ew. przekrętach ?? teraz siedzi cichutko i wita , usmiecha do potencjalnych wyborców . WSTYD Panie HK .. przyjaciół poznaje się w biedzie .

wwww
7 lat temu

On tak sie drze jak w Gałązkach Orłowski na swoich pracowników a to jego WYCHOWANEK i to tylko jemu pozostało darcie sie w WTÓRKU!!!

czekoladowy john
odpowiada  kobieta
7 lat temu

na taczkę z nim…..za komuny już dawno by siedział za takie „wałeczki”

84
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x