Kto odpowiada za incydent z doniczkami?

Incydent ze spadającymi z Ratusza doniczkami w czasie wizyty prezydenta RP „rozpromował” nasze miasto na arenie ogólnopolskiej. O tym wydarzeniu pisały Gazeta Wyborcza, TVN24FAKT.pl, WP.pl czy antykomor.pl.

+ [adblockingdetector id=”1″]

Należy zadać pytanie kto odpowiada za tą sytuację? Kto naraził nie tylko życie prezydenta RP, ale również Bogu ducha winnych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego? Okazuje się, że jak zwykle w takiej sytuacji nie ma jednego winnego. Każdy umywa rączki i broni się niczym dzieci w piaskownicy – to nie my, to oni. W pierwszej kolejności zapytaliśmy organizatora spotkania, prezydenta Ostrowa Wlkp. Jarosława Urbaniaka:

[jwplayer mediaid=”69181″]

Zwróciliśmy się do Biura Ochrony Rządu o stanowisko w tej sprawie. Major Patrycja Kozub z Zespołu Informacji Prasowej BOR napisała dla ostrow24.tv:

„Biuro Ochrony Rządu potwierdza zdarzenie z dnia 3 sierpnia br., do którego doszło w m. Ostrów Wielkopolski. Około godz. 15.00 w wyniku bardzo silnego podmuchu wiatru nastąpiło naruszenie konstrukcji utrzymującej donice przy
elewacji budynku ratusza, w wyniku czego nastąpiło pęknięcie mocowań i wysunięcie się z nich donic z kwiatami. Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu natychmiast udali się na taras by zdemontować stelaż, który po naruszeniu
mocowania i pęknięciu w połowie stwarzał zagrożenie. Żadnej z osób przebywających przed budynkiem nic się nie stało. Funkcjonariusze BOR nie odpowiadają za poprawność wykonania montażu i jakość materiałów użytych przez wykonawcę przy instalacji elementów do elewacji budynku. Kontrolę taką wykonują odpowiednie instytucje państwowe wydające zgodę i prowadzące nadzór nad tego typu pracami.

Wśród pracowników ostrowskiego magistratu rozchodzi się wersja, z której wynika, że to jeden z funkcjonariuszy BOR-u sprawdzając poprawność zamocowania stelażu, mocno nim szarpał, czym mógł naruszyć jego mocowanie.

Cała sytuacja nie powinna się wydarzyć. Na siłę upiększano miasto i być może przesadzono z ilością kwiatów w miejscu newralgicznym. Na koniec warto podkreślić paradoks sytuacji. To nie kto inny jak Bronisław Komorowski powiedział o zamachu na ś.p. Lecha Kaczyńskiego – „Jaki prezydent taki zamach”.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kat
8 lat temu

Jaki prezydent takie powitanie.

Zbigniew
8 lat temu

„Z okazji zaproszenia go przeze mnie do Ostrowa…” Czyli to nie kampania wyborcza ? Również Prezydent Komorowski nie przyjechał do Ostrowa dla mieszkańców.. tylko dla Jarka ! BRAVO

Zbigniew
8 lat temu

Burza burzą , powiew… SORRY TAKI MAMY KLIMAT !!! Swoją drogą PO ma dobrych doradców do marketingu i wciskania masie społecznej różowej sraczki…

Zbigniew
8 lat temu

A kto za „poprawność wykonania montażu i jakość materiałów użytych przez wykonawcę przy instalacji elementów do elewacji budynku” HALLO , a kiedy był remont ratuszu, kto się tak tym chwalił ? I co tyle kasy na remont a lipnie wykonany…a to żadna nowość.

paweł
8 lat temu

no sorry taki mamy klimat 😀

Mariusz
8 lat temu

NAPEWNO TO JEST SPRAWKA RUSKOW,

natalia
8 lat temu

wina Tuska

Zyg Zag
8 lat temu

Chwile przed upadkiem donic było słychać miauczenie kota. Czy to przypadek?

Artur
8 lat temu

Przecież to KOKO

opiion
8 lat temu

Żal mi tych ludzi. Propaganda tvnu i g. wybiorczej namieszała im w mózgach. Brak samodzielnego myślenia. Co do komoruskiego to on nie jest moim prezydetnem.

Leszek
odpowiada  opiion
8 lat temu

Dla ciebie Pan Prezydent Komorowski

14
0
Napisz co o tym sądziszx