OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Potrącenie na Raszkowskiej – aktualizacja

Młoda rowerzystka została potrącona przez skuter na przejściu dla pieszych na ul. Raszkowskiej w Ostrowie Wlkp. Wypadek miał miejsce w środę przed godziną 17:00.

+ [adblockingdetector id=”1″]

Przy skrzyżowaniu ulic Raszkowska/Wolności w Ostrowie Wlkp., przy jednym z barów znajduje się przejście dla pieszych. Przed nim zatrzymał się kierowca samochodu osobowego chcąc przepuścić pieszą. W tym samym czasie na przejście dla pieszych wjechała młoda rowerzystka. Miała pecha, ponieważ stojącą przed przejściem osobówkę postanowił wyprzedzić jadący skuterem dwudziestokilkuletni mężczyzna. Według relacji kolegi pokrzywdzonej, rowerzystka została najpierw wyrzucona w powietrze po czym wylądowała 5 metrów za przejściem.

Pogotowie zabrało poszkodowaną na noszach. Była przytomna. Wstępnie nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Mężczyzna nie posiada żadnych dokumentów od jednośladu.

Aktualizacja:

Jak ustalono, kierujący skuterem 19-latek na ulicy Raszkowskiej wjechał na pasy, po których poruszała się kierująca rowerem młoda kobieta. W tym czasie obok stał jadący wcześniej w tym samym kierunku fiat punto, którego kierujący zatrzymał się, by przepuścić rowerzystkę.

W wyniku zdarzenia rowerzystka trafiła do szpitala. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego realizujący czynności na miejscu kolizji, za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, zatrzymali kierującemu skuterem prawo jazdy. Wraz z wnioskiem o ukaranie za popełnione wykroczenie trafi ono do Sądu Rejonowego, który podejmie w tej sprawie dalsze czynności.

Lekceważące traktowanie przepisów ruchu drogowego, a zwłaszcza w sposób poważny i rażący ich naruszenie to również jedna z sytuacji, które skutkować mogą zatrzymaniem przez policjanta uprawnień do kierowania pojazdami. Nie jest to oczywiście jeszcze kara wymierzona kierującemu. Policjanci prawo jazdy kierują wraz z materiałami prowadzonego postępowania w sprawie kolizji bądź wypadku drogowego do sądu, a dopiero sąd orzeka w zakresie winy i kary za popełnione przestępstwo drogowe lub wykroczenie.

Jednak należy pamiętać, że rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego może skończyć się odebraniem przez sąd prawa jazdy na określony czas.

 

 

 

 

POLECANE NEWSY
44 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rowerzysta
odpowiada  heh
6 lat temu

Oj no proszę, jak znam rowerzystów, to każdy jeden uważa na pieszych jak na świętych! Bo to rowerzysta ma przechlapane jak na któregoś wjedzie! Dzwonią.. inni przepraszają… mają dzwonek to dzwonią, chcą przejechać, dla rowerzysty prędkość pieszego jest destrukcyjna… musimy wymachiwać kierownicą na lewo i prawo, żeby utrzymać się na rowerze, a to zwiększa ryzyko potrącenia kogoś… przepraszamy, ludzie nas przepuszczają i jedziemy dalej!
Co więcej.. bo ludzie się tego wiecznie czepiają.. rower ma prawo poruszać się po chodnikach szerokich na >2m lub każdych chodnikach, gdzie ilość pieszych jest znikoma.

Ten nieszczęsny przejazd przez pasy… eh.. rower to taki, a nie inny środek transportu, chcąc przejść na drugą stronę, ryzykujemy potrzebą dłuższego stania, wytracania prędkości, potrzeby ponownego rozpędzania się itd.. a na to idzie nasza energia, niszczą się stawy kolanowe itd… z czystego lenistwa, nie chcemy schodzić z rowerów.. bo nas to trochę energii kosztuje, ale też zauważ, że przejeżdżamy wtedy, kiedy to bezpieczne! I fakt, mamy prawo przejechać, jak samochody stoją przed przejściem..

z
odpowiada  Kodeks Wykroczeń - art. 97
7 lat temu

Ta 13 letnia dziewczyna z tego co mi wiadomo usłyszała od policjanta że to nie było poważne wykroczenie skoro kierowca się zatrzymał to ona mogła przejechać i konsekwencji z tego mieć nie bedzie tylko coś jest zapisane w aktach WIĘC POPIEPRZONE KOMENTARZE WŁÓŻCIE SOBIE W DUPE !!

OSW
odpowiada  heh
7 lat temu

równie dobrze można lać kijem tych co chodzą po drodze rowerowej …

heh
odpowiada  KL
7 lat temu

masz rację ale przyczyna tego jest taka że większość mieszkańców ostrowa jeździ mało i ma znikome pojęcie o jeździe samochodem. trzeba samemu dojrzeć do pewnych kwestii i je zrozumieć ale to nie jest tak z dnia na dzień, to jest proces. podejrzewam że mało który ostrowianin robi tysiąc kilometrów miesięcznie więc jeszcze dużo kilometrów będą musieli przejechać zanim „dojrzeją”

KL
odpowiada  gabi
7 lat temu

Bo rzadko który debil, a w „łostrowie” to szczegolnie, wie co oznacza ta zielona strzałka. Kiedyś stoję przed tą strzałką zieloną, bo piesi przechodzą a za mną imbecyl trąbi na mnie. No w ryja mu mu dać tylko… A jak większość samochodów POS jeździ po rondach to masakra… Zajedzie tobie drogę i jeszcze łapami wymachuje i trąbi. W jakim my durnym mieście żyjemy.

KL
7 lat temu

Hmmm,,, 19 latek… a jakiś tam gościu, pod innym artykułem pisał, że „dziadki” kiepsko jeżdżą…. Takie i podobne popisy głupoty młodych „miszczów” kierownicy są baaardzo częste.

mcj
odpowiada  Zmartwiona
7 lat temu

Przecież dobrze odpisał – skoro niby kierowcy się śpieszą, to jak traktować rowerzystę przejeżdżającego po pasach? Tak trudno zatrzymać się przed przejściem i przeprowadzić rower? Niestety ale rowerzyści i piesi są jeszcze bardziej nierozważni od kierowców.

drajwer
7 lat temu

przez przejscie sie przeprowadza rower jezeli jechala to byla uzytkownikiem drogi i nie dostosowala sie do prawa o ruchu drogowym wlaczala sie do ruchu a skuter nie powinien omijac auta .WINA JEDNEGO I DRUGIEGO

Zmartwiona
odpowiada  heh
7 lat temu

Logika i współczucie „heh ” nie jest twoja mocną stroną widzę … czytaj ze zrozumieniem albo się nie wypowiadaj i życze w przyszłości żeby tobie się nic podobnego nie zdarzyło ani twoim dzieciom bo życie jest okrutne a to my ludzie takim je stwarzamy … życzę powodzenia – bez odzewu

heh
odpowiada  Zmartwiona
7 lat temu

to gdzie spieszą się rowerzyści że nie mają czasu przeprowadzić roweru przez przejście dla pieszych. pozabijają się to będzie porządek i kultura- przeżyją tylko ci którzy dorośli do jazdy na rowerze

44
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x