Pożegnanie z EMPIK-iem

EMPIK – sklep przede wszystkim z książkami, ale również z muzyką i grami. W naszym mieście był jednym z bardziej rozpoznawalnych punktów handlowych. W sobotę punktualnie o godzinie 15:00 zamknięto oficjalnie tę placówkę. Stali bywalcy, nawet ze łzami w oczach, nie zgadzają się ze zniknięciem tego kultowego miejsca. Z naszą kamerą zarejestrowaliśmy jego ostatnie chwile…

+

[jwplayer mediaid=”68883″]

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zadecyduj o swoim osiedlu
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xxx
9 lat temu

szkoda… pamietam jak kupowalem tu jako dziecko czasopismo Auto-Bild (zamawiało się prenumeratę teczkową) kiedy nie bylo jeszcze wersji polskiej Auto-Świat 🙁

Krasnal atomowy
9 lat temu

Może smutek trochę, bo to kultowe miejsce i, o ile pamiętam, przyjemna obsługa, to jednak trzeba sobie zdać też sprawę, że dwa empiki na taki mały Ostrów raczej nie są dochodową transakcją dla centrali, a większa rotacja potencjalnych klientów jest właśnie w galerii.
Poza tym… Empik to dobre miejsce by kupować czasopisma – cała reszta, czyli multimedia i książki to lekki śmiech, bo drożyzna. Polecam typowe księgarnie i zakupy internetowe – tanio i z reguły większy asortyment.

Rafał
odpowiada  Krasnal atomowy
9 lat temu

To chyba rzadko bywasz w Empiku, skoro twierdzisz, że tam się opłaca kupować tylko czasopisma. Wiele razy kupowałem u nich płyty i książki w promocjach, np. 3za2, albo pojedyńcze sztuki były porządnie przecenione.

S.
9 lat temu

Dla mnie to jest jakaś głupota żeby zamknąć Empik…Pełno stałych klientów, wspaniali pracownicy, przyjemnie w środku. Możliwość poczytania gazet, książki, dostęp do wielu plyt, jeśli nie to dało się zamówić co się chciało. Mangi, których od tak nie dostaniesz. Sorry, ale nie będę się fatygować do galerii, której swoją drogą nie znoszę żeby coś kupić. W takiej sytuacji wolę skorzystać z internetu. lub iść do innej księgarni (jeśli chodzi o ksiązki). Nie rozumiem zamykania tak kultowych i ważnych miejsc dla klientów. To nie był tylko sklep, ale również szkoła językowa. Kto do ch* temu właścicielowi niby weźmie cały szereg? Śmieszne to jest… jestem załamana bo bywałam tam prawie co dzień.
Z resztą cała sytuacja z umierającym Ostrowem mnie wpienia. Kiedyś to miasto było pełne sklepów i mieszkańcy chętnie w nich kupowali…a teraz? Pustki! A jak już są jakieś sk;lepy to z identycznym asortymentem (przykład sklepy z ciuchami zaopatrujące się prawdopodobnie w jednej hurtowni, posiadające te same ciuchy). Paranoja. Kocham to miasto, ale to już sie w głowie nie mieści. A lokale jak na takie małe miasto są chorobliwie drogie. Właściciele takich lokali to dla mnie jacyś imbecyle..wolą żeby lokal stał pusty niż wynająć za parę set mniej (co w cale nie wyjdzie ich gorzej).

koniec
9 lat temu

Za dwa tygodnie wyjeżdżam na stale za granicę. Nie jest mi już żal tego miasta, pustki, ludzi. Po trzydziestu paru latach patriotyzm przegrywa z godnym życiem. Zabieram dzieci i rodziców. Dziękuję Ci droga Polsko!

bronislaw
9 lat temu

na pewno lumpeks będzie, bo tylko to rozwija się w ostrowie.Ale musi być bieda że, ludzie w te szmateksy się ubierają. Dla mnie to obciach chodzić w takich szmataccccch.

20
0
Napisz co o tym sądziszx