OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Działania „prędkość”

Działania „prędkość”

We wtorek 8 lipca 2014 r. policjanci ostrowskiej drogówki na terenie miasta i powiatu prowadzili kontrole kierujących w ramach ogólnopolskich działań „Prędkość”.

+

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. Pomimo wielu apeli Policji o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, które wyznaczają ograniczenia prędkości na poszczególnych rodzajach dróg i obszarach, kierujący wielokrotnie łamią je, co często prowadzi do niebezpiecznych sytuacji na drodze, a niejednokrotnie do wypadków, które przy dużej prędkości kończą się poważnymi obrażeniami ciała, bądź śmiercią uczestników zdarzenia.

Działania „Prędkość” są działaniami ogólnopolskimi, policjanci podczas nich dokonują kontroli pojazdów w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w szczególności w odniesieniu do kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do obowiązujących uczestników dróg przepisów i przekraczają dozwoloną prędkość.

W dniu wczorajszym podczas działań ostrowscy policjanci dokonali 193 kontroli pojazdów, podczas których ujawnili popełnienie 148 wykroczeń w ruchu drogowym, związanych z przekroczeniem dopuszczalnej na danym obszarze prędkości. Ukarali grzywną w drodze mandatu karnego łącznie 159 kierujących, w związku ze złym stanem technicznym pojazdów zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych, oraz w jednym przypadku uprawnienia do kierowania pojazdami. Wobec jednego z kierujących, za brak obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej skierowano wniosek do Funduszu Gwarancyjnego.

Działania te będą nadal cyklicznie prowadzone.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Eksplozja toalety przenośnej. Kebab był zbyt ostry? (ZDJĘCIA)
6 komentarzy
alek
11 lat temu

a gdzie nasz bohater Gmur 😀

edi
11 lat temu

TO NIE JEST ŻADEN WJAZD DO WULKANIZACJI TYLKO FOTO PIESKA ŁAPIĄCEGO WE FRANKLINOWIE, ALE PRZY KOMISIE!!! CZYLI NA ICH STAŁYM MIEJSCU W TEJ MIEJSCOWOŚCI…

piotr
11 lat temu

Błąd wróć,nie doczytałem sorki i poprawka -11 to za pasy.chyba

driver
11 lat temu

Mam dwa pytania. W którym miejscu Ostrowa wykonano to zdjęcie? Zimno w ciul się wydaje. I drugie pytanie, czy przeprowadzający łapankę policjanci byli podczas wykonywania czynnosci trzeźwi?

Paweł
odpowiada  driver
11 lat temu

wg mnie to Franklinów zimą

mcj
odpowiada  driver
11 lat temu

Franklinów – wjazd do wulkanizacji Sobczyka.

6
0
Napisz co o tym sądziszx